Anyukak apukak lenne egy kerdesem hatha valaki elmagyarazna nekem erthetoen? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Tehat sajnos en munkanelkuli lettem es babat varok. Parom dolgozik, es sajnos rn igy nem talalok munkat. Egyik ismerosom azt mondts en igenyelhetem a gyest a csaladit es persze az egyszeri anyasagit es hogy a parom pedig a gyedet. Nos nemigazan hittem el ezt neki hiaba a paromnak megvan ugye a 365 napja de o a gyedet csak akkor igenyelheti ha a gyest es a csaladit lemondjuk vagy azt is csak o igenyli ugye? Nemigazan ertem ezeket a dolgokat es az az ismerosom nem a szavahihetosegerol hires,tehat lehet h csak ferre beszelt, valaki aki ugyanigy volt amikor babat vart elmeselne nekem ertelmesen hogyan es kinek mit lehet? Koszonom
2018. nov. 28. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első fél évben csak gyest és családit fogsz kapni. Utána a gyest le kell mondani, és apuka igényelheti a gyed extrát. Amúgy ugyanúgy, mint a sima gyed, a gyerek 2 éves koráig jár.

Családi pótlék és családi adókedvezmény 18 éves koráig.

2018. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után te igényeled a gyest és az egyszeri anyaságit, majd 6 hónap múlva lemondod a gyest, apa igényeli a gyed extrát, te tb-t fizetsz magad után. A csp ezektől független, bármelyik szülő nevére lehet igényelni, nem kell lemondani.
2018. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom nektek a valaszokat :) megy a zold kez. Es ha a parom igenyli a gyed extrat akkor amellett meg dolgothat is?
2018. nov. 28. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen dolgozhat, pont ez a lényege
2018. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen, dolgozhat teljes munkaidőben is. De, csak a baba fél éves korától. Viszont, nem tudom mit dolgozik a párod, ha az ő nevén van a gyed, akkor a munkáltatója megtagadhatja a túlórát és az éjszakai munkát is, akkor is, ha te otthon vagy. Igazából erre törvény van.
2018. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom :) es meg annyit hogy a gyed osszeget mirol allapitjak meg? Vagy esetleg ez is fix mint a csp vagy a gyes? Ezt a parom kerdezi :)
2018. nov. 28. 16:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Tulorazni ritkan szokott illetve irodan dolgozik, csak sajnos mi ezekkel nemigazan vagyunk tisztaban mert ugye elso baba es nincs aki elmagyarazza :/
2018. nov. 28. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyed összege a fizetéstől függ. A bejelentet bére alapján számolják majd ki.
2018. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is
2018. nov. 28. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyed az a bruttó bére 70%-a. Ebből le kell vonni 15% SZJA és 10% nyugdíjat.


Van maximuma, mégpedig a mindenkori minimálbér duplájával éred el a maximumot. Tehát ha a férjed bruttó 276e (2*138e) felett keres akkor maximális gyedet fog kapni, ami jelenleg 144900 forint.

2018. nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!