Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fel lehet mondani gyed alatt?...

Fel lehet mondani gyed alatt? Ha igen, mi lesz a szabadságokkal? Ki kell venni vagy kifizetik?

Figyelt kérdés
meddig leszek így biztosított?

2018. dec. 28. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fel lehet.

Biztosított maradsz, mert a gyed, majd a gyes összekötő időnek fog számítani a következő munkahelyeddel.

A szabadságok kiadását vagy kifizetését pedig a megszűntetés formája dönti majd el.

Ha munkavállalói felnondással mondasz fel, arra van felmondási időd, ilyenkor ráírják a szabikat, mivel te nem fogsz bemenni ledolgozni.

Közös megegyezés esetén ki szokták fizetni a szabikat.

2018. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem maradsz biztosított, passzív gyedet fogsz kapni és eü szolgáltatásra leszek jogosult.


Egy következő terhességgel nem leszel jogosult pénzbeli ellátásra. Táppénzre, csedre, gyedre sem.

2018. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha munkavállalói felnondással mondasz fel, arra van felmondási id


Ugye, nem értesz hozzá?? Akkor ne válaszolj.


Akkor is van felmondási idő, ha a munkavállaló mond fel.

2018. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Újabb babát már nem szeretnék így 41 évesen 😀

Csak ugye ez az első munkahelyem (18éve) így még sose mondtam fel....

Azt tudom, hogy a munkavállalói felmondás esetén van felmondási idő, ez úgy tudom mindig 30 nap ( ha jol tudom)

Csak a felgyűlt szabikkal nem tudom mi van… illetve a biztosítással.

2018. dec. 28. 17:14
 5/11 anonim ***** válasza:

És szeretnél elhelyezkedni máshol?

Mert ha nincs nagy szükség azonnal arra pénzre, amit a szabadság jelent, én nem mondanék fel.

Gondolni kell a későbbi követketményekre. Nem mindegy, hogy ha visszamész egyszer, egy táppénz vagy gyáp esetén 50 vagy 60% lesz az ellátás, mert így nem lesz folyamatos a biztosítási jogviszonyod...

2018. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem, tényleg nem értek hozzá.

Előző munkahelyem 5000 fős vállalat volt, jelenlegin 2000 főnek számfejtek bért, tb-t, léptetek be és ki. De igazad van te biztos jobban tudod.


Munkaviszony megszüntethető közös megegyezéssel, munkáltatói és munkavállalói felmondással.

Közös megegyezés, tehát bármi lehet amiben közösen megegyeztek. Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő legalább felére mentesíteni kell a dolgozót a munkavégzés alól. Munkavállalói felmondás esetén pedig le kell dolgozni a felmondási időt. Ez utóbbira írtam, hogy ráírják a felgyült szabik egy részét. A többit pénzben megváltják. Közös megegyezés esetén akár az egészet kifizetik.


És bocsika, de passzív gyed és a gyes is összekötő idő.

Ha találsz munkát a gyes lejártát követő 30 napon belül, akkor biztosítási időként viselkedik.

2018. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha munkavállalói felnondással mondasz fel, arra van felmondási idő


Ezt írtad, ott van most is...


Összekötő, de nem biztosításban töltött idő.

2018. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szóval március 8ig van gyedem. Aztán tavasszal bölcsibe kell szoktatnom a kicsit (orvosi kérés, hátha kevesebbet lesz beteg) a gyes- ből már nem élnénk meg, így kell a munka. Vissza semmi pénzért nem megyek, mert nem "gyermekbarát". 7-16ig van a munkaidő. Ezért napi másfél órát utazok autóval.

Szeretnék városon belül, kicsit gyerek barátabb munkahelyet.

És a munkaszerződésemben olyan nyilatkozat van, hogy csak írásos engedéllyel létesítek máshol munkaviszonyt...

Szóval gondoltam február elején felmondok. Ha tovább kapom a gyed- et az jó. A felmondási idö alatt keresek munkát ( persze már most is keresek, csak nem olyan intenzíven) Amint lesz kilátásban állás, a kicsit bölcsibe viszem. Beszoktatás után pedig tudok munkába állni.

Eszembe jutott most a gyes, amit kapok munka mellett is,persze igénylem. E mellett ha táppénzre kell mennem csak javít az 50 %-on, ami táppénzt kapok....

2018. dec. 28. 18:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem mondanék fel. Lejár a gyedet, utána kiadják a szabijaid, addig beszoktatod a gyereket (ugye ilyenkor fizu+ gyes), majd ha lejár a szabid, akkor mondj fel. Illetve ha tuti ledolgoztatnák a felmondási időt, akkor a szabid előtt mondj fel, és próbálj egyezkedni, hogy ne kelljen ledolgozni.
2018. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves9-es válaszoló! Erre gondoltam én is. Csak van bennem egy kis rossz érzés, hogy "félrevezetem" őket. Nagyon nincs aki átvegye a munkaköröm... most egy nyugdíjas kolléga csinálja másik munkakör mellett. Vele beszéltem erről, ő azt fogja szorgalmazni, hogy legyen a mi munka területükön is létszám bővítés.

A fiam születése után annyira szükség volt rám, hogy a szabikat inkább kifizette ( persze papíron ki volt adva)

Egy kolléganőről tudok, aki gyed után nem jött vissza dolgozni, gondolom, így megoldható, hogy felmondás alatt 1 napot se kelljen dolgozni.

Köszönöm a válaszod!

2018. dec. 29. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!