Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha több felől adózott jövedelm...

Ha több felől adózott jövedelmem van, akkor mindet belekalkulálják a csed, gyed igénylésekor? 2 év bruttó bérből számítanak, vagy csak az elmúlt egy évet?

Figyelt kérdés

Az esetem a következő. Közalkalmazott vagyok folyamatosan dolgozom 5 éve. 2017 januártól a bruttó bérem 220000 és 235000 között mozgott. (Jelenleg 235000 a bruttóm)

2018. Januártól egy palyázatban vagyok benne, ez napi 4 óra munka, 9 hónapig kaptam nettó 27000et (bruttóját nem tudom mennyi volt, nem találom a papírt róla), majd szeptembertől 13000 forintot kapok.

A férjem őstetmelő, én családi gaudaságban tag vagyok. 2017-es évben 800.000 forint adózott bevételem lett, 2018-ban nem keletkezett bevételem. Kérdésem, hogy 2 évre visszamenőleg számolnak? Ez a 800 ezres bevétel is bele fog számolni? Nyílván én úgy járnék a legjobban, ha mindent belevennének. Ki fogja ezt nekem kiszámolni? Kihez forduljak?


2019. jan. 9. 19:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Áprilisban szülök, február 1-től leszek otthon táppénzen. Elnézést a helyesírási hibákért, nem olvastam át a kerdés kiírása előtt, hogy mit hogyan is írtam.
2019. jan. 9. 19:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Mégis milyen jogviszonyból mégy el táppénzre?
2019. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak vissza 180 napot. Ennek bérét átlagolják, és az lesz a napi alap.


Abból a jogviszonyból számolnak, amiben megvan a megelőző 2 évben a 365 nap biztosított idő. Minden jogviszonyt külön néznek.

2019. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az összegbe az számít bele, ami adó-ès járulèkalap kèpező jövedelem volt. Szerintem sem a pályázat, sem az őstermelő gazdálkodás nem számít bele, mert azok után max adót fizettèl, járulèkot nem.
2019. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!