Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Ha több felől adózott jövedelmem van, akkor mindet belekalkulálják a csed, gyed igénylésekor? 2 év bruttó bérből számítanak, vagy csak az elmúlt egy évet?

Az esetem a következő. Közalkalmazott vagyok folyamatosan dolgozom 5 éve. 2017 januártól a bruttó bérem 220000 és 235000 között mozgott. (Jelenleg 235000 a bruttóm)

2018. Januártól egy palyázatban vagyok benne, ez napi 4 óra munka, 9 hónapig kaptam nettó 27000et (bruttóját nem tudom mennyi volt, nem találom a papírt róla), majd szeptembertől 13000 forintot kapok.

A férjem őstetmelő, én családi gaudaságban tag vagyok. 2017-es évben 800.000 forint adózott bevételem lett, 2018-ban nem keletkezett bevételem. Kérdésem, hogy 2 évre visszamenőleg számolnak? Ez a 800 ezres bevétel is bele fog számolni? Nyílván én úgy járnék a legjobban, ha mindent belevennének. Ki fogja ezt nekem kiszámolni? Kihez forduljak?

jan. 9. 19:12  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Áprilisban szülök, február 1-től leszek otthon táppénzen. Elnézést a helyesírási hibákért, nem olvastam át a kerdés kiírása előtt, hogy mit hogyan is írtam.

# 1/4Időpont jan. 9. 19:15 Privát üzenet
Mégis milyen jogviszonyból mégy el táppénzre?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 9. 19:29 Privát üzenet

Szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak vissza 180 napot. Ennek bérét átlagolják, és az lesz a napi alap.

Abból a jogviszonyból számolnak, amiben megvan a megelőző 2 évben a 365 nap biztosított idő. Minden jogviszonyt külön néznek.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 10. 09:51 Privát üzenet
Az összegbe az számít bele, ami adó-ès járulèkalap kèpező jövedelem volt. Szerintem sem a pályázat, sem az őstermelő gazdálkodás nem számít bele, mert azok után max adót fizettèl, járulèkot nem.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 10. 11:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
11. Héttől 9es kóddal táppénzen vagyok. Elmúlt 2 év bruttó összegét fogják kiszámolni? A kérdés : nettó vagy bruttó 60% a táppénz?
4 órás bejelentett munkaviszonyom van. Az elmúlt 12 havi átlag bruttó fizetésem 67ezer forint. Táppénz csed és a többi járandóságom összege mennyi lesz? Ezekből vonnak adót vagy ilyesmit?
Mennyi lesz a munkanélkülis, ha bruttó 108. 000 Ft-ot kerestem az elmúlt éveben?
Most akkor a TGYÁS-t az elmúlt 180 nap jövedelme után kapom vagy a szerződésben foglalt (mindenkori) bruttó bérem után?
He valaki egyetemi ösztöndíjat kap és elmúlt évben szerződéssel bruttó 7000 Ft-ot keresett, kell adóbevallania?
Mennyi munkanélkülit fogok kapni és meddig ha 4 évet dolgoztam most brutto 86700 Ft-ot keresek és az elmult 12 honap átlaga brutto kb 950000 Ft?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!