Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény utólag?

Családi adókedvezmény utólag?

Figyelt kérdés

Dec 15-en töltöttem a 91-ik napot, de az igazolást csak ma kértem ki. Ebben az évben havonta kérem.


Viszont a decemberhez be kell vinnem a navhoz az igazolást, hogy tudják majd hogy egy hónap kimaradt? Vagy honnan fogják tudni az adóbevallás készítésénél?


2019. jan. 10. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, megkapod a tervezetetet, akkor ott tudsz javítást készíteni (olnine). Erről a NAV oldalán van részletes tájékoztató.
2019. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most tavasszal kell beadni a tavalyi évre szóló adóbevallást, abban tudod kérni ezt az 1 hónapot.


Az igazolást nem nézi senki. Rakd el, hogy meglegyen mert utólag esetleg egyszer majd ellenőrizhetnek.


Szóval kérheted akár novemberre vagy októberre is, technikailag nem fog semmi akadályozni, csak az adocsalas és ha egyszer esetleg ellenőrzik megszivod.

2019. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A NAV nem számol az adókedvezményekkel a tervezet készítésénél. Mikor megkapod, akkor neked kell javítanod (vagy megcsinálhatod persze magad is, akkor nem kell addig várni).
2019. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig a NAV által automatikusan készített bevallásra gondolsz akkor az valószínűleg nem fog erről tudni, ezt a minimális módosítást kézzel kell belemodositani az ő terveztükbe.
2019. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A NAV nem számol az adókedvezményekkel a tervezet készítésénél.


Ez így nem teljesen igaz. Amit tud azzal számol. Pl egészségpénztári 150 ezres adókedvezményt pontosan tudta, hogy jár és azt is, hogy melyik pénztárba kell utalniuk (igaz, nekem csak egy egészségpénztáram van. Akinek több van ott nem fogja tudni a NAV, hogy az adókedvezményt melyikre kéred)


De azt nyilván nem tudja a NAV, hogy december 15-én töltötted a 91 napot, de ha tudná akkor se tudja, hogy te vagy a férjed vagy megosztva kéritek.

2019. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!