Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2 évig dolgoztam és most...

Ha 2 évig dolgoztam és most megszűnt a munkaviszonyom, de pár héten belül újra dolgozni kezdek akkor jogosult leszek Gyed-re?

Figyelt kérdés
Ha az új munkahelyemen lejárt a próbaidőm elmehetek terhesség esetén táppénzre és jogosult leszek a Gyedre? Vagy a pár hét ki esés miatt nem számít az elmúlt két évem?

2019. jan. 14. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Gyed feltétele nem két év munkaviszony megléte hanem 2 éven belül 365 nap.
2019. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a szülés megelőző 2 évben legyen 365 biztosított napod, amiben lehet megszakítás! Tehát beleszámítják az előző munkahelyeden töltött időt is. Viszont, mennyi az a pár hét, mert a táppénz miatt nem mindegy! Ha a 2 munkahely között több mint 30 nap megszakítás volt, akkor táppénzen annyit lehetsz, amennyi időt az új munkahelyeden töltöttél. Csed és gyed számításánál csak az új munkahelyen elért jövedelmed nézik.
2019. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De miért kéne terhesség miatt rögtön tappenz? Dolgozhatsz terhesen is, utolsó hónapjában pedig már CSEDet kaphatsz. Nem feltétlenül kell tappenz, csak ha orvosi indoka van.
2019. jan. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem lenne meg a 30 nap a két munkahely között. Akkor ezek szerint rendben lennék?

Igen, tudom csak azért kérdeztem a táppénzt ha bármi probléma lenne a terhességgel akkor se legyek bajban.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. jan. 15. 09:27
 5/5 anonim válasza:
Várj legalább 4-5 hónapot, hogy a számítási időszakban legyen legalább 30 napi pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmed, hogy ne a minimálbér alapján kapd az ellátást.
2019. jan. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!