Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár GYES fizetés nélküli...

Jár GYES fizetés nélküli szabadság idejére? A többi lent

Figyelt kérdés

Tehát, lányom novemberben töltötte a 3 éves kort, addig kaptam is a Gyest, mellette dolgoztam, szeptembertől.

Táppénzre kényszerültem betegség miatt, ezzel egy időben a kislányomat az oviból ki kellett venni, 2019. Szept 1-jen megy újra közösségbe.

Jelenleg én csak táppénzt kapok, de ha lejár a táppénzem és nem tudok vissza menni dolgolzni mondjuk márciusban, akkor a fizetés nélküli szabim mellé jár a Gyes?

Beteg gyermek ápolása miatt vagyok itthon.


2019. jan. 27. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A gyes a gyerek három éves koráig jár. Ha tartósan beteg, megfelel az előírásoknak, akz jár ápolási segély. Viszont arra, ha beteg lett a gyerek és kirúgnak mire kigyógyul pl. az influenzából, nem jár.
2019. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű. Most gyápon vagy vagy saját jogon táppénzen?

Miért kellett kivenni a gyereket?

2019. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyes 3 éves korig jár, illetve ha tartós beteg/súlyos fogyatékos a gyerek, és erről van szakorvosi igazolás, akkor 10 éves korig. Ekkor a gyerek kap egy BNO kódot, amire járhat a gyes. De nem hiszem, hogy nektek ilyesmi gondotok lenne, így nem jár. Sőt, ha nem lesz táppénz, és otthon leszel, akkor még a navnak is fizetned kell azt a havi 8000 körüli összeget, mert biztosított se vagy fiz nélk szabi alatt.
2019. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretnem reszletezni a lanyom betegseget.

Ha ez igy fest akkor inkabb felmondok a tappenz lejarta utan, es elmegyek munkanelkulire.

2019. jan. 27. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Az is max 3 hónapig jár, de a fizetés nélküli szabi nem is tudom hogy számít. Ezzel se lesz meg szept, mire visszamehet oviba.
2019. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!