Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért látszólagos pénzösszegek...

Miért látszólagos pénzösszegekkel ösztönzik a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
A lakhatásra adott pénz általában komolyan megemeli a lakások árát. Másrészt a megadott kedvezményeket egy másik kormány könnyen eltörölheti. Ha visszagondolok a 90-es évek elejére, amikor én voltam gyerek, az én szüleimet is valami hasonlóval vezethették meg, mert volt egy korosztály, akiknek tényleg volt kedvezmény, de én csak arra emlékszem, hogy folytonos veszekedés volt a pénzről és arról, hogy miért szűnt meg a munkahely.
2019. febr. 12. 07:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%

9-es

El vagy tévedve nem lehet bárhol bármikor senkit 12 órát dolgoztatni:

Az általános teljes napi munkaidő felemelésére kizárólag a felek megállapodása alapján kerülhet sor, mértéke legfeljebb napi 12 óra lehet. Ennek feltétele, hogy a munkavállaló készenléti jellegű munkakört lásson el, vagy pedig a munkavállaló a munkáltató, illetve a tulajdonos hozzátartozója legyen.

2019. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

11


Te is el vagy tévedve.Ha kell a munkahelyed mert pld nyugdíj előtt állsz vagy van 4 éhes gyereked otthon akikre te vagy az egyetlen kereső(a feleséged sose dolgozott, mert neki állt szülni a gimi utána vagy valami büfészak elvégzése után) akkor majd aláírod az eléd tett 12 órás szerződést, főleg ha olyan területen élsz ahol nincs szakszervezet aki az érdekeidet védje és nincs munkalehetőség...Persze tudom, ilyen nincs is ezek mind nem létező dolgok.:)

2019. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%
Tudsz olvasni? Arról meg csak te tehetsz ha a feleséged csak szülni tud. Nem kell neki 4 gyereket csinálni.
2019. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Naugye,hogy nem kell szülni nyakra-főre. Viktor 7 pontja ide-vagy oda. Majd ha az ország élhető lesz,akkor érdemes elgondolkodni a családalapításról. Addig fussunk!
2019. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem lenne semmi támogatás akkor még azon hisztiznétek hogy semmit nem a kormány
2019. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
25%
Meg jo hogy nem azokat fogja támogatni akik mélyszegénységbe szülnek még 10 gyereket.
2019. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%
Hát én elég jómódban élek,de attól az ország egy fos.Nem akarok attól rettegni,hogy ha egyszer komolyan megbetegszik a gyerekem,kap-e majd egészségügyi ellátást,vagy sem? Féltem őt az oktatási rendszertől,amit konkrétan Orbánék kormánya baxott el ilyen durván (klik, tankönyvkiadó monopólium-ócska könyvekkel) Szeretném,ha diákként csak fokozódna az érdeklődése és ne elnyomják. Különben mese nincs...irány külföld!
2019. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Ha a kormány nem nyúlt volna bele ezekbe a piaci ügyekbe, tényleg mindenki elégedettebb lenne és már régen lakása lenne egy 28-35 évesnek.
2019. febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Az a "vicc", hogy én pl. még akkor szültem 3 gyereket, amikor nem voltak ilyen támogatások, egyszerűen csak azért mert szerettem volna, nem a mindenféle támogatásért. Ettől függetlenül jólesne, ha én is részesülhetnék egyik-másik kedvezményből így utólag. A háromból egy gyerekem már felnőtt, dolgozik, adót fizet. A középső most érettségizik és készül továbbtanulni, a kicsi most kezdte a középiskolát és majd ő is tervez továbbtanulást. Tehát jólesne az az szja-mentesség nekem is. De sajnos negyediket már nem tudok szülni, mert túl vagyok a klimaxon, így azért "bűnhődöm", mert magam kedvéért vállaltam gyerekeket és fel is neveltem/nevelem őket, becsületes, dolgozó emberekké. Szarul esik, na!

Sajnos, sokan be fogják nyalni ezt a dumát és majd szülnek a semmire is. Higyjétek el, nagyon sok a buta ember, aki ezekből a hangzatos szólamokból csak annyit fog fel, hogy "szüljél sokat és mindent kapsz". Aki normálisan gondolkodik, és átlátja a dolgokat mélységében, valamint előre is tud gondolkodni (amit egyszer adnak, azt ugyanúgy vissza is vehetik), az így is csak annyi gyereket fog szülni, amennyit biztonságosan be tud/mer/akar vállalni.

Lesznek itt még bajok, dögivel...

2019. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%
Gyurcsányos idők jobbak voltak?? Na ne vicceljetek már
2019. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!