Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan szamoljak? Meglesz a...

Hogyan szamoljak? Meglesz a 365 nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg 18khm vagyok es augusztus 2-re vagyok kiirva.

A csed es gyedet nem tudom hogy szamoljam. Segitenetek?

Ugye 2 evre visszamenoleg kell nezni. Akkor 2017-08 tol 2019-08ig.

A munkahelyeim:

2017.januar 10-tol december 20ig folyamatos volt majd 2018 januar 5-tol 42 napig munkanelkulit kaptam (ha beleszamit egyaltalan... )

Utanna is dolgoztam de kiderult hogy nem jelentett be hivatalosan a munkaltatom.

Majd 2019 januar 23tol ugye augusztus 02 ig de majd elmegyek aprilistol Tappenzre. Igy vajon megvan az 1 ev? Segitsetek legyszi hatha van itt valaki aki jobban ert hozza mint en :)

Koszi a valaszokat.


2019. márc. 1. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nézem, éppen csak, de meglesz. Már ha nem jön pár héttel hamarabb.

Táppénzre viszont nem mehetsz áprilistól, mert csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit a jelenlegi helyeden dolgoztál.

Az is kérdés: hogy nem vagy te jelenleg próbaidőn? Mert akkor indoklás nélkül kirúghat, akkor pedig bukta minden.

2019. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz a GYED-re problémád. Az új munkahelyedre terhesen léptél be. Tudtad nagyon jól, hogy a munkahely nem számíthat rád. Egyre kevésbé fogod tudni titkolni. Megtudják, kirúgnak próbaidő alatt (indokolniuk sem kell). Nem fognak ragaszkodni hozzád, mivel nem vagy voltál velük egyenes. Nekik is le fog esni, hogy csak a GYED miatt mentél hozzájuk dolgozni.

Ha véletlenül nem rúgnak ki, akkor az 1-es jól írta, nem mehetsz áprilistól TP-re.

2019. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nagyvonalakban számolva meglehet, a 42 napig folyósított álláskeresési járadék időszaka is beleszámít. Viszont fontos, hogy csed igényléskor is kell lenni munkaviszonynak. Ha próbaidő vagy, akkor sajnos nem vagy védett, indok nélkül kirúghatnak!
2019. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ennyi munkaviszonnyal nem fogsz tudni táppénzre menni. Főleg próbaidő alatt nem.

Ha kirúgnak (megtehetik) akkor pedig tutira ugrott a GYED.

2019. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Marcius 23 ig tart a probaidom addig tudom titkolni a terhessegem :)

Utanna pedig valamennyi szabadsag es ugy tp. De akkor a lenyeg hogy megvan.

Koszi a valaszokat! :)

2019. márc. 1. 16:31
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Te vagy a tökéletes példa arra, hogy a nők hátránnyal indulnak az álláskeresésben.
2019. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyèl olyan biztos benne, az mèg bő 3 hèt, most fog hirtelen megindulni a növekedès. Amúgy meg legalább május elejèig dolgoznom kell, a szabit még csak rèszarányosan veheted ki.
2019. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nem értetted meg.

2 hónap után te nem mehetsz el táppénzre úgy, hogy a szülésig kitartson.

A szabadsággal se játszadozhatsz túlságosan, mert 2 hónap után max. 2-3 nap jár.

És csak 2 hónapos próbaidő?

2019. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

2 honap a probaido igen.

Szabadsag pedig 22 nap jar.

Ha marcius 22 en atvesz a ceg utanna ugy rendelkezem a szabadsagommal ahogy akarok. Ok csak 1 hetet kotelezhetnek hogy mikor menjek el szabira.

Aprilisba ha elmegyek tp re akkor leszek 6 honapos es 3 honapja a cegnel. Persze amig tudok dolgozok. Ugy csinalnam hogy pont kijojjon.

2019. márc. 1. 22:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod mit csinálsz, csak nehogy koppanj a végén.
2019. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!