Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyedből levonhatják a hitelt?

Gyedből levonhatják a hitelt?

Figyelt kérdés
Vettem fel providentet terhesen, szükséges volt, mert összetörték az autónk, és kellett venni egyet amivel apuka dolgozni tud járni. Nem tudtunk még sokat beletenni, de igyekszünk visszafizetni természetesen, de már azt mondják hogy lefognak tiltani akkor bizonyos összeget a keresetemből. Én úgy tudom a gyed-ből nem vonhatnak, vagy igen? Akkor a párom keresetéből fognak? Az én nevemen van a hitel és még 1 évig gyeden vagyok.
2019. márc. 12. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha inkasszót tesznek a számlára, akkor vonhatnak.


Kezes kellett a hitelhez? AKkor tőle is vonhatják.


Ha elfogadták jövedelemként, akkor érvényesíteni is tudják a követelésüket, hidd el!

2019. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vonhatnak gyedből is.
2019. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Gyedbol nem vonhatnak.

De ha inkasszó kerül a számlára, akkor ami rajta van azt zarolhatjak.

2019. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Simán vonhatnak, még családi pótlékból is! Nekem személyi kölcsönöm volt, mikor gyeden voltam. Ha a családi érkezett meg előbb a számlára, akkor abból vonták le, ha a gyed, akkor abból!
2019. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem vonják a GYED-ből, akkor mi a terv? 1 év múlva a kétszeresét visszafizetni? Vagy megvárni, hogy ráterheljék a házra?
2019. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs házunk.
2019. márc. 12. 22:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen rakni bele addig is, csak kivancsi voltam most vonhatnak-e igy koszi a valaszokat
2019. márc. 12. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Erősen sántít a törtènet. Összetörtèk az autótok...biztosító tán nem fizetett? Mièrt vesztek fel úgy hitelt, hogy kb. már az elejètől nem tudjátok fizetni?

Ha inkasszóznak, azzal leveszek "mindent", ami a bankszámládra èrkezik. De azt is el tudom kèpzelni, hogy gyedből is vonhatnak, mert az nem segèly, hanem kereset pótló juttatás.

De ha mègsem sikerül nekik, azzal sem jártok jól. Az eljárási illetèkekkel, kèsedelmi kamatokkal folyamatosan csak gyarapszik a tartozás. Aztán majd ott tartotok, hogy vagy a 2szeresèt kell visszafizetni annak, mint eredetileg kellett volna.

Tènyleg mi a terv? Mikor tervezték visszafizetni? Ha most ennyire nem megy, amíg mèg gyedet kapsz, akkor a gyes időszak alatt mi lesz?

2019. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy tesztek bele, amennyit tudtok? Ez ne kölcsön anyukától. Meg van szabva pontosan mennyit kell fizetni. Igen, vonhatják a gyedből is.
2019. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes sumákolni, mert a bank annál jobban fog járni.

Amúgy láttál te már bankot amint éppen lemond egy kölcsöntartozásról??

2019. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!