Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED-et én is igényelhetek,...

CSED-et én is igényelhetek, vagy csak a munkáltató?

Figyelt kérdés
Január 3-án szültem, a cégnél azt kértem a könyvelőtől, hogy a szülés várható ideje előtt 28 nappal igényelje. Ő ezt állítólag megtette, de április van, és SEMMIT nem kaptam még, se pénzt, se határozatot, azt állítja, hiánypótlás miatt se szólt senki. Állítása szerint próbál intézkedni (több mint 1 hónapja!), de nem lehet őket elérni. Kezd gyanús lenni, hogy le se adta az igénylést, vagy leadta, csak hiányzik valami, és szarik rá. Nekem meg most nagyon sürgős lenne már hitelfelvétel miatt... tudom ezt magamnak is igényelni, ha nem adta le? Hol, kormányablaknál?
2019. ápr. 5. 07:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha feladták az igényt akkor ha minden igaz a nyugdíjfolyósítónál kellene megprobalnod érdeklödni.. h mi is az igazság.
2019. ápr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem tudod igényelni, csak a munkáltatón keresztül.

De ő se nélküled. Tehát ha nem töltötted ki te az igénylőt, nem írtad alá, nem csatoltad a dokumentumokat, akkor a semmire vársz.

2019. ápr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát erre keresztet vethetsz. Nem tudom pontosan itt mi az előírás, de gyanítom ugyanaz mint bárminél amit kormányhivatalokban intézel. Ezesetben:

Kellett volna kapnod másnap egy papírt hogy befogadták a kérelmed, amennyiben x napon belül nem hoznak határozatot akkor x ezer forintot. Hiánypótlásra felszólítás is azonnali.


Ezt megnéztem, ez tuti CSED esetén ügyintézési határidő: 8 nap.


A gond az hogy te is beadhatod a kérelmed, de csak a munkáltatód által kiállított papírokkal. Be voltál jelentve egyáltalán? Mert gyanús, hogy 4 hónapja mismásolnak.

2019. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Ezerszer megkérdeztem, hogy mit kell odaadnom, mit kell kitölteni stb, mondogatta, hogy semmit, fotózzam be a kiskönyvnek azt az oldalát, ahol a szülés várható ideje van, más nem kell. Furcsa is volt, hogy nem kell semmi, de gondoltam könyvelő, csak tudja. Sejtettem, hogy ennek is utána kéne járnom magamnak inkább :/

Akkor újabb kérdés: dönthetek úgy, hogy nekem nem kell csed, és gyest kérek? Mivel 4 órás minimálbéres részmunkáról van szó, az összegben nincs nagy különbség, de már látom, hogy ez sose lesz elintézve, és nekem kéne ennyi bevétel, mert hozzá lett számolva az összbevütelünkhöz a hitelhez.

2019. ápr. 5. 08:08
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, be vagyok jelentve, az tuti, adóbevallás, minden rendben, szerintem cdak a könyvelő lusta és szarik azbegészre :/
2019. ápr. 5. 08:09
 6/16 anonim ***** válasza:

6 hónapra visszamenőleg igényelheted, fuss még egy kört. Vedd fel a kapcsolatot az Egészségbiztosítási péztárral, és kérdezd meg mi a teendőd, illetve mi van a kérelmeddel.

Mert ugyan most nem nagy különbség, de a 2 év alatt sok kicsi sokra megy. Meg ha jár, akkor jár.

Gyes-t utána is igényelhetsz.

2019. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak a csed időszakra kérném a gyest, utána úgyis a férjem igényel gyed extrát, mert ő max gyedes, szóval tényleg nem számít sokat, az idő viszont a hiteligénylés miatt szorít. Az a baj, hogy egy hónapja futom a köröket a könyvelővel, de folyton hárít, ígérget, hogy intézkedik, rákérdez stb, és nem történik semmi. Nagyon mérges vagyok, mert konkrétan november óta tudta, hogy dec 22-től kéne igényelni, lett volna rá ideje, nem tudom, hogy lehet így leszarni a másik embert, pláne, ha a pénzéről van szó. Én is hülye voltam, hogy nem néztem utána jobban, de nagyon sok komplikáció volt a terhességem végén, nem volt se időm, se energiám, se idegem ezzel foglalkozni, és nem is gondoltam, hogy nem fogja megcsinálni :/
2019. ápr. 5. 08:31
 8/16 A kérdező kommentje:
Szóval ha hagypn a csedet, és gyest kérek helyette visszamenőleg, az szabályos? A csed lehetőség és nen kötelező, ugye?
2019. ápr. 5. 08:34
 9/16 anonim ***** válasza:
Töltesz a nyugdíjfolyósító oldalról egy csed igény nyomtatványt kitöltöd elküldöd a munkaltatonak.... ne hogy gyesen legyél már ha jár minden más. Amugy ha a hitelhez elég a gyes 25ezer ft.. akkor inkabb toljátok ki a futamidőt...addig kalkuláljon az ügyintézö hogy nélküled is jo legyen.
2019. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Hívd a munkaügyiseteket minden nap ha kell és a nyugdíjfolyósító is ha a munkahelyed nem kifizetőhely. Én 2x is így jártam (pedig azt gondoltam, hogy lehetetlen) szülés előtt adtam le a papírokat. Az első esetben nyugdíjba ment az az ügyintéző ahová a papírom került ő hozzá sem kezdett és hiába nem kaptam pénzt a munkaügyisünk egy Balf... volt, hitegetett, hogy intézi minden rendben fognak utalni (januári nekem is mind a kettő),aztán kiderült hogy semmit nem intézett én hívtam egy ismerősöm aki ott dolgozott, hogy se határozat se pénz utána nézett és akkor derült ki, hogy decembertől hozzá sincs kezdve és semmit nem intézett a munkaügyisünk. Nekem szakértői bizottsághoz kellett menni, hogy engedélyezzék utólag a táppénzt a szülés időpontjáig és miután megkaptam a papírt a tp-ről és azt kifizették csak utána kaptam meg a csendet április végén - de márciustól már a tp intézzük csak az is idő volt. A második alkalommal megint új munkaügyisünk volt ő is kavart hülyeséget rendesen, de ott már hamarabb tudtam lépni így hóközivel ki is fizettek.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett de jobban jársz ha utána jársz magad. Hívogasd őket minden nap.

2019. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!