Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED-et én is igényelhetek,...

CSED-et én is igényelhetek, vagy csak a munkáltató?

Figyelt kérdés
Január 3-án szültem, a cégnél azt kértem a könyvelőtől, hogy a szülés várható ideje előtt 28 nappal igényelje. Ő ezt állítólag megtette, de április van, és SEMMIT nem kaptam még, se pénzt, se határozatot, azt állítja, hiánypótlás miatt se szólt senki. Állítása szerint próbál intézkedni (több mint 1 hónapja!), de nem lehet őket elérni. Kezd gyanús lenni, hogy le se adta az igénylést, vagy leadta, csak hiányzik valami, és szarik rá. Nekem meg most nagyon sürgős lenne már hitelfelvétel miatt... tudom ezt magamnak is igényelni, ha nem adta le? Hol, kormányablaknál?
2019. ápr. 5. 07:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kérhetsz GYES-t, azt viszont a Kincstárnál kell igényelni, bár most mintha egy helyre tömörültek volna ezek a szervek. Ha tényleg, akkor egy füst alatt elintézheted, mert elsőként mindenképpen azt kell kiderítened mi van a CSED-del. Mert két ellátást nem igényelhetsz.
2019. ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát, azt hiszem az elég egyértelmű, hogy nincs leadva, ha én nem töltöttem ki és írtam alá semmit. Egyetlen dolgot kért a könyvelő, a kiskönyvem vonatkozó oldaláról egy fotót. Ennyi.

A hitellel már nem tudunk játszani, max futamidőre van kérve.

2019. ápr. 5. 08:42
 13/16 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne én is, mert az anyakönyvi kivonatra is ráfirkantják, hogy igényelted. Én mondjuk majd 10 éve szültem, lehet már nem firkálnak rá, de bemutatni tuti be kellett volna már azt is.
2019. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Körülbelül 2 percembe telt elérni őket (ugye a könyvelőnek nem sikerül több, mint egy hónapja), nincs leadva SEMMI.
2019. ápr. 5. 08:52
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld igényelni a GYES-t, mert ehhez mindenképpen kellenek a munkáltatói papírok, mégha te nyújtod is be őket.
2019. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez lesz... köszi a segítséget mindenkinek.
2019. ápr. 5. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!