Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok valamit a munkahelyem...

Kaphatok valamit a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2017 novemberében kezdtem el dolgozni, több mint egy évig voltam tp-n, felmondtam, így május 8-ig van a felmondási időm a munkahelyemen, a másik munkahelyemen május 15-én kezdek el dolgozni. De most kiesik az az egy hét. Olyan kérdésem lenne hogy ha a párommal babát szeretnénk, így is jár a gyed a munkahelyemről hogy most kiesik az az egy hét?
2019. ápr. 24. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ha végig táppénzen voltál akkor eleve nem jár, hisz táppénzből nem számolnak gyedet. Ellátásnak nem lehet ellátás az alapja.
2019. ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Valószínű semmit nem fogsz kapni, hiszen az elmúlt 1 évben,ami a legfontosabb lett volna,akkor voltál táppénzen ami valóban úgy van,ahogyan azt az első írja.Gyest fogsz kapni,gyedet/csedet így már nem.
2019. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Gyest azt hogy kapnék? Csak alanyi jogon?
2019. ápr. 24. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha gyereket terveztek, akkor az a legpraktikusabb és a legkorrektebb, ha legalább egy évet dolgozol az új munkahelyeden. Egyrészt így meglesz újra a 365 napod, másrészt nem azt kell számolgatnod, hogy mikortól tudsz elmenni megint táppénzre a terhesség miatt, továbbá talán lesz is hova visszamenned a gyedről/gyesről, ha nem a terhességgel sokkolod őket egyből, amint nyeregben vagy a 3 hónap próbaidő után, ugyanis addig elküldhet simán indoklás nélkül is és a csednek, gyednek feltétele a 365 biztosított napon felül az is, hogy a szülés időpontjában is élő legyen a munkaviszonyod. Közel egy év táppénz után szerintem ráértek még egy kicsit avval a gyerekkel,dolgozz egy kicsit, eltérő esetben sok ponton félrecsúszhat a számításod és gondban leszel, a gyes éhen halni sem elég.
2019. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a gyes alanyi jogon jár mindenkinek, aki szül, egy napot sem kell hozzá dolgozni, 10% nyugdíj-járulék levonása után nettó 25650 kemény magyar forint.
2019. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp megszeretnénk várni az egy évet. Csak nem voltam tisztában a dolgokkal ezért kértem ki a véleményeteket 😊
2019. ápr. 24. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát ezeket a válaszokat én nem is értem! Valamelyikőtök foglalkozik egyáltalán tb-vel?

Ha május 15-én kezdesz az új munkahelyen és mondjuk május 16-tól elmennél tp-re akkor mivel a tp jogot kimerítetted, tp- re nem leszel jogosult, de ha mondjuk a terhességed 6. hónapjáig dolgozol akkor a maradék 3 hónapra kaphatsz tp-t. (csak nem 180 napból fogják számolni hanem egyéb módon)

Ha menet közben megszülsz akkor a 2 éven belül 365 biztosításban töltött időd is meg lesz, de mivel előtte tp került kifizetésre így azt sem 180 napból fogják számolni, hanem annak is vannak egyéb módjai, ami az eb tv-ben le van írva.

2019. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
elnézést az utolsó szakasz már a csedre vonatkozik
2019. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!