Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha már elkezd járni a CSED,...

Ha már elkezd járni a CSED, de nem sikerül lezárni a táppénzt, akkor mi fog történni? Kicsit bonyolult az ügy.

Figyelt kérdés

Miskolcról Nyíregyházára költöztünk. Május 28-ra vagyok kiírva, munkahelyen leadtuk már korábban a CSED igénylést ugye 28 nappal előre, Május 1-től. Április 1-től táppénzen vagyok, Miskolcon a várandósgondozóban vettek táppénzre.

A költözés miatt viszont kikértük a kartonokat Miskolcon a várandósgondozóból is, háziorvostól is (ezeket postázzák). Nyíregyházán már van új háziorvos, elvileg itt majd ő zárja a TP-t, de ugye addig nem tudja megtenni, amíg meg nem kapja a papírokat. Így lesz 1-2 hét átfedés, amiből ha jól gondolom valamelyik juttatás jogtalan.


Ötlet, tipp, hogy mi ilyenkor a teendő? Munkahelyet kérdeztem, fogalmuk sincs, annyit mondtak ami papír van azt majd küldjem be...


2019. ápr. 30. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Addig nem jár a csed még nem zárja le a táppénzt. Azt írtad leadtad a csed igénylést ahhoz csatolni kellett volna a lezárt táppénzes papírt.

Gondolom a hivatal számfejti, ha a munkahelyen nem foglalkoznak vele. Ők hiány pótlás miatt félre rakják a csed igénylődet. Ha majd minden papírod bent lesz akkor fognak számfejteni.

2019. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Á, köszö, akkor szuper, nincs nagy gond.
2019. ápr. 30. 21:46
 3/6 A kérdező kommentje:
*köszönöm
2019. ápr. 30. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
mi ilyen esetben elkezdjuk a csed-et folyositani, de az mas mert mi tp szamfejtok vagyunk es max megkerdezzuk a dolgozot mizu es ha azt mondja 3 nap mulva hozza a tp papirt akkor igy ezt el is hisszuk. Ha nem a munkahely szamfejt akkor igy nem tudom...
2019. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont arra figyelj, hogy a tp-t, azt hiszem max 5 napra visszamenőleg lehet lezáratni.
2019. máj. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Próbáljuk mielőbb intèzni.
2019. máj. 1. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!