Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek mennyi pénzt...

Szerintetek mennyi pénzt fogok kapni, ha megszületik a babánk (részletek lent)?

Figyelt kérdés

A fizetésem eddig ingadozott, az éjszakai plusz műszakok száma alapján. A várandósság alatt nem szabad éjszakai műszakot vállalnom, így visszazuhant a fizetésem. Azt sem tudom, hányadik hónapig bírok dolgozni. Ha a szülés előtt 2-3 hónappal már otthon maradok, az nagyon csökkenti a GYES, GYED stb. összegét? Melyik hónapokat, éveket veszik figyelembe a számolásnál?A neten keringő kalkulátorok nagyon primitívek..

Ha azt vesszük (dióhéjban), hogy kerestem átlagosan nettó 260 ezret az elmúlt években, majd visszazuhan a terhesség ideje alatt 180-ra, és az utolsó 2-3 hónapban betegszabin vagyok, akkor mire számítsak? az utolsó hónapok lerontják az átlagot?



2019. máj. 3. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha azt vesszük figyelembe, hogy minden számítást csak a BRUTTÓ bér alapján lehet elvégezni (és ezzel nem vagy tisztában), nem olyan biztos, hogy a kalkulátorokkal van a baj...
2019. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
A tappenz nem rontja el mert egy ellatas nem lehet egy masik ellatas alapja. Tehat azt atugorjak a szamitasnal. De a potlek nelkuli fizud az rontani fogja.
2019. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt le van irva a Gyed számitasa

2019. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szüléstől visszaszámolnak 3 hónapot és az azt megelőző 180 nap átlaga lesz az alap. A pótlékok nélküli fizu valóban csökkenteni fogja, a táppénz nem számít.
2019. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!