Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengedjem 2 eves kisfiamat...

Elengedjem 2 eves kisfiamat külföldre nyaralni a nagyszülőkkel? Nyáron megszületik a kistestvér, és a szüleim felajánlották, hogy elviszik nyaralni magukkal a nagyobbik srácot a szules utan 1-2 hónappal. Részletek lenn!

Figyelt kérdés
Tapasztalaitokra volnék kiváncsi! Kisfiam irtó anyás! Persze nagyon szereti a nagyszüleit, de nem latja őket minden nap, heti max 1-2x. 2 év alatt soha nem aludt még náluk. Mindig velem alszik el ha itthon vagyunk és epp nem a kocsiban vagy babakocsiban nyomja el az alom. Én szívem szerint nem engedném el őt 10 napra, mert felek. A Ferjem szerint hülyeség, oruljek, hogy végre kicsit nyugodtabb lesz az életem és az újszülöttel tudok foglalkozni. Nem akarok önző lenni, de szerintem a szüleim nincsenek tisztában azzal, micsoda meló az én nagy mozgasigenyu kisfiammal lenni egész nap, attól tartok mély víz lenne ez mindannyiunknak. Talán jobb lenne, ha elobb kiprobalnak magukat 1-2 napra pl Balatonon, nem pedig rögtön külföldre menni vele, ahonnan nem lehet hazaszaladni ha a gyerekkel nem stimmel valami. Eddig meg sosem vigyáztak rá 1 teljes napig, anyukám egy délutántól is kifarad. Én szívem szerint nem engegdnem. Túlaggódom ?? Mit gondoltok?? Voltatok hasonlo helyzetben? Mi történt? Egyébként pedig halálosan imadom a kisfiam és rettenetesen hiányozna. Szerintem nagyon jol el leszünk mi hárman is az új picivel, nem akarom lerázni, lepasszolni a nagyot. Minden tapasztalatnak nagyon örülök amit írtok !!

2014. márc. 23. 19:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem szoktatod hozzájuk fokozazosan? Pl.hog néha náluk alszik.Mi tavaly nyáron elutaztunk és anyura hagytuk a még nem három éves fiam.Nagyon jól ekvoltak.Szerintem szoktasd hozzájuk fokozatosam és nyáron élj a lehetőséggel.
2014. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Addig még van idö arra, hogy összeszokjanak a gyerek meg a nagyszülök.

Másrészt azért ök már felneveltek legalább egy gyereket, tehát nem annyira tapasztalatlanok.

Harmadszor a legtöbb gyerek sokkal jobban elvan a nagyszülökkel, mint ahogy a túlféltö anyuka gondolja.

Negyedszer 10 nap nem a világ, annyit mindenképpen kibír.

Ötödször, nyaralásról csak akkor "szalad haza" értelmes nagystülö, ha nagy baj van, ha csak nyügös egy gyerek akkor nem. Ha meg komolyabb a gond, akkor külföldröl is haza lehet elöbb jönni.


Egyébként milyen külföldröl van szó? Mert nem mindegy, hogy egy szomszédos ország, vagy pl Amerika

2014. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem engedném el 2 évesen külföldre szülők nélkül. Ráadásul kistesó születése után nem sokkal. Nehogy mellőzöttnek érezze magát. Szüleid és férjed is segíteni akar, de végig aggódnád az egészet.
2014. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hidd el, nagyon örülnék ha több időt töltenének egyutt, de a szüleim nagyon elfoglaltak, állandóan dolgoznak, fáradtak, nem jönnek hozzánk látogatóba, minket se hívnak csak nagyon ritkán. Szinte csak a vasarnapi ebednel talalkozunk. Sose ajánlották még fel, hogy legyen náluk egy teljes hétvégét, vagy hogy aludjon náluk. Én nem erőszakoskodtam soha. Ezt most egy fellángolásnak erzem részükről ezért aggódom.
2014. márc. 23. 19:45
 5/20 A kérdező kommentje:
Anyukám szokott a Kisfiamra vigyázni de max 3 órát. Utána pedig mindig irtó fáradt.
2014. márc. 23. 19:50
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Én nem engedném el.
2014. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Olaszországról van szó
2014. márc. 23. 19:55
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
10 napra 2 éves gyereket nem engedném külföldre... lehet ő jól érezné magát,de én állandó stresszbe lennék!
2014. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
A helyedben elengedném, eleve neked is jól jön a pihenés, meg a fiadnak is jó, ha kicsit mással is van. Utána sokkal könnyebb lesz vele, ha te is kipihentebb vagy.
2014. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném. 2 éves gyereket elengednék, ha már többször aludt náluk hétvégéken, de nem a kistestvér születése után. Akkor inkább Neked kéne minél többet lenni a naggyal.
2014. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!