Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes-t és családi pótlékot...

A gyes-t és családi pótlékot is ugye utólag utalják? Pl. Az áprilisit május elején?

Figyelt kérdés
Akkor nem értem, mért kaptam kevesebbet, mert az emelt családi pótlék és a gyes is teljes hónapra jár. 40700 (csp)+ 25650(gyes)=66350ft helyett, 55250ft-ot utaltak. Hol kell ezt megérdeklődnöm?

2019. máj. 5. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék az egész jár, de a gyes csak a törthónapra.
2019. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyest törthónapra számolják, úgyhogy feltètelezem ez lesz a magyarázat, hogy nem annyit kaptál, mint gondoltad.
2019. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

DE kaptam már tört hónapra, márc.9-től márc 31-ig 19ezer forint gyest. (mivel márc.8-án lett 2 éves a lányom)

Az április már egész hónap volt. ugye azt a gyes-t most utalták.

Ezért nem értem

2019. máj. 6. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:
A 40700 csp hogy jön ki? Valamelyik tartósan beteg? Abban esetleg nem volt változás?
2019. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen az egyik tartósan beteg. DE május 1-gyel már nem. Április végéig jár az emelt családi pótlék. Erről be is küldtem az igazolást, igy is állították ki a bölcsihez a családi pótlék fokyósításáról szóló igazolást. Esetleg az orvosi igazolás nem ért ida? De akkor is május 15-én jár le az előző igazolás... Ezért kérdeztem, hogy az áprilisi volt e, mert akkor nem kellett volna változnia!
2019. máj. 6. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!