Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Őszintén, a tanárokon kívül...

Őszintén, a tanárokon kívül ki élvezi a 2,5 hónapos nyári szünetet?

Figyelt kérdés
A környezetemben (természetesen magunkat is beleértve) hatalmas teher a nyári szünet. Iskolai összevont ügyeletben nem szívesen küldöm őket, a tábor árak az eget verik, a nagyszülők fáradtak, kimerültek (már ha vannak), a szülőknek véges a szabija. A gyerek már unatkozik. Most őszintén kinek jó ez?
2019. aug. 8. 10:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
13%
Nos igen, európai országban csak 1 hónap a nyári szünet. Nálunk az önkormányzati nyári tábor is csak júliusban van!
2019. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
29%
Németországban a nyári szünet tartományonként függőben júl.29-szept.10 körül, júl.11-aug.10.körül. Ha ott kibírják, itt miért nem?
2019. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk a gyerekeknek. Én soha nem unatkoztam gyerekkoromban, most meg népbetegség a gyerekek közt. Tiszta gáz, hogy nem tudják lefoglalni magukat. A 6 évesem folyton jön megy, soha nem hallom tőle, hogy jaj unatkozom anya. Én is mindig élveztem a nyári szünetet, habár azt sajnáltam, hogy mig a tesóim mehettek táborba,rám már nem jutott, nekem mindig otthon kellett maradnom, pedig én voltam a legidősebb. Jelenleg itthon vagyok kicsivel, de én élvezem a nyarat, nincs rohanás a nagyért, nincs szervezés, hogy a nagyért induláskor ne éhezzen meg a kisebb, csak játszunk, elvagyunk. Eddig 2x hallottam a fiamtól, hogy menne oviba, de az is azért, mert hiányzik neki az óvonéni. Amúgy mi nem várjuk a nyár végét.

A tanároknak sem öröm és boldogság a szünet, rengeteg papírmunka, tanterv, tananyag, felkészülés van nekik is, szóval ez nem úgy van, hogy ők nem csinálnak semmit egész nap.

2019. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
97%
Azért azt remélem, tudod, hogy a tanároknak nem ennyi a szünet, nekik jóval hamarébb végetér, többek közt a pótvizsgáztatások miatt is, meg több héttel elöbb már be kell járniuk elökészíteni a következö tanévet!
2019. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
67%
Hagyjuk már ezt a külfödön igy meg úgy megyet! Lehet oda költözni, ha itt nem terszik valami. Ott az van, itt ez van. Ha reformokat akartok, akkor aláírásgyűjtés éa járuljatok a kormány elé.
2019. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%

Off Nálunk -Hollandia- a nyári szünet csak 6 hét, ellenben egész évben vannak egy-két hetes szünetek.


On: A gyereknek jó. Ez lenne a lényege a dolognak. Egész évben stresszel, tanul, legalább nyáron hagy pihenjen. Arról nem ő tehet, hogy neked nincs kedved, időd vagy pénzed vele lenni. Kb mindenki tudja, hogy vannak szünetek és azokat meg kell tudni oldani. Ha nem megy, nem kellett volna gyereket vállalni. Ez ilyen egyszerű.

2019. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

Az megvan, hogy a tanárok július elején még dolgoznak, augusztusban meg már dolgoznak? Ha nagyon nagyzoló és optimista vagyok, akkor is egy bő hónap jut nekik.

Amúgy ahol a gyerek unatkozik, ott nincs megtanítva a szabadidő eltöltésére. Nekem "vacak" gyerekkorom volt, egyke voltam, sose volt pénz táborra, anyám dolgozott, legjobb esetben is ki voltam csapva nagyimhoz, ahol még baràtok sem voltak, csak legalább volt felügyelet. Bicikliztem, olvastam, kreatívkodtam, játszottam, filmet néztem, életem legszebb nyarai voltak. A szeptembert max azért vàrtam; hogy beszéljek a barátokkal, mert akkoriban nem volt még messenger. :)

És most ugyanezt látom saját gyereken és környezetben, a semmiből mindig kitalálnak valamit, hogy elfoglalják magukat, és csak azon panaszkodnak, hogy miért van máris augusztus, nem voltunk eleget a strandon. :)

2019. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

2.-es, az még mindig 1-1,5 hónap, azért lényeges a különbség.

Nem a tanárokról szól a kérdés, ha nincs is meg "tisztán" a 2,5 hónap, 1,5-2 biztosan.

2019. aug. 8. 10:24
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Én szülőként is szeretem a nyári szünetet.

Már tavasszal megterveztük a nyarat, 1 táborban volt idén, 2x2 hetet nyaral anyósomnál (aki 56 éves, és szereti, ha ott a fiam), mi 2x1 hetet vagyunk otthon fejenként a férjemmel. Meg a barátnőmmel "cseréltünk" 1 hetet, egyidősek a fiaink.


SZóval szerintem szervezés kérdése, nekem ez nem nyűg. Több időt lehetek vele, jobban érzi magát, amikor nincs kötelezettség, hanem lehet lazulni (akár 9-10-ig fent lenni), későn kelni... stb.


Szóval nem mindenki fogja fel tragédiának a nyári szünetet.


AMúgy meg 35 éves vagyok, az én gyerekkoromban is ennyi volt a nyári szünet. SZóval ez nem új keletű dolog, gyerekvállalással ezt is vállalja az ember. Ez előre tudható dolog.

2019. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%

1. Bármilyen meglepő, a tanároknak NEM 2,5 hónap a szünet! Szerintem ezt mindenki tudja.

2. A gyerekek nyilván élvezik.

3. A "külföldön máshogy van" már tényleg unalmas. Egyrészt, nem mindenhol van máshogy, másrészt, Angliának pl. teljesen más az éghajlata. Amúgy sem kell azt hinni, hogy ott kevesebb a szünet, csak máshogy van elosztva. Sokkal hosszabb őszi, téli és tavaszi szünetek vannak, van síszünet stb. Ha itt is az lenne, akkor meg az lenne a baj, arról nem beszélve, hogy mindenki háborogna, hogy 35 fokban a a tanteremben kell ülnie a gyereknek.

2019. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!