Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan működik a kötelező...

Hogyan működik a kötelező délutáni napközi?

Figyelt kérdés

Betudnátok másolni az erre vonatkozó törvènyt?

Az iskola vagy az állam határozza meg a kötelező maradást?


2019. szept. 5. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

4-ig kell maradni, de lehet kérni felmentést, ha nem igényled. Viszont, ha iskolaotthonos a suli akkor alsóban délután is órák vannak, amiken kötelező a részvétel, tehát, ha el akarod vinni ne ilyet válassz.

Felsőben meg a rengeteg kötelező óra és az ebéd miatt 2-3-ig úgy is bent vannak. :(

2019. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

A fiam most nyolcadikos. Mikor évekkel ezelőtt bevezették "ez egész napos iskola" -t, kérelmezni kellett, hogy előbb eljöhessen a gyerek. Én csak a különórás napokra kértem el, ez 4 napot jelentett hetente.

Az utóbbi 3 de lehet, hogy 4 évben a kutyát nem érdekli, miért jön haza ebéd után. Ötödik-hatodikban még beírattuk a napközibe, hogy ha valami miatt kell, bent maradhasson. Év elején jeleztük a tanárnak, hogy a gyerek ebéd után jön haza, és akkor írtam külön levelet, ha aznap nem volt aki itthon várja, és kértem, hogy maradjon 4-ig.

Talán a bukdácsoló, othonról nem támogatott gyermekeket kötelezik a napközi igénybevételére, hogy legalább annyit tanuljanak, amit ott kötelező, és legyenek ott a délutáni korrepetálásokon, ahol még van erre tanár. Azt gondolom, a gyermekvédelem hozhat ilyen intézkedést.

2019. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A vonatkozó törvényt nem találom, de alsó tagozaton négyig tartanak a foglalkozások. Iskolaotthonos rendszerben délután is rendes tanórák vannak, egyébként pedig napközi, amely látogatása alól indokolt esetben az igazgató adhat felmentést.

Hogy mi számít indokolt esetnek, az igazgatón múlik. Edzésre mindenkit elengednek, egyébként meg a jó fejségén múlik. Nálunk bárki hazamehet tanítás után, aki kéri, de tudok olyan sulikról, ahonnan nem engednek haza senkit.

Ötödiktől tanulószoba van, ami egyáltalán nem kötelező.

2019. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem iskolája válogatja. Nálunk akkor mész a gyerekért, amikor akarsz. Délután már csak különórák, és edzések vannak.
2019. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

CXC törvény 46 § (1) bekezdése, szerint kötelező 16 óráig az iskola.

NKT 55 § (1) bekezdés a szülő írásbeli kérvényére az igazgató felmentheti a gyereket a délutáni órák alól.

Nálunk haza is küldtek egy nyilatkozatot, másik iskolában kézzel kell megírni a kérvényt.

2019. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!