Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Olvasástechnika fejlesztésére...

Olvasástechnika fejlesztésére tudnátok ajánlani jó feladatokat?

Figyelt kérdés

2019. okt. 9. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hány éves gyereknek kellene,de az okoskaland.com.-on találsz kinyomtatható feladatokat.
2019. okt. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem őt érdeklő témájú könyvet, foglalkoztatót is keress. Nagyon sokféle van, amit elsősöknek adtak ki.

[link]

2019. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második osztályos,és eléggé lassan olvas.

Olvasástechnikát kellene javítani.


Köszönöm a válaszokat! :)

2019. okt. 10. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kellene tudni, hogy mennyire, és mitől lassú.

A Meixner-féle Játékvár c. olvasókönyvet javasolnám első körben.

2019. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó,hogy segíteni szeretnél neki,sokan legyintenek,hogy majd belejön,de nem fog,csak rosszabb lesz!

Nálunk is ez volt/van,de mi már-végre-haladunk vele!

Nálatok kéne tudni,hogy nem téveszt-e betűt,vagy ha igen,korrigálja-e.

Ha igen,akkor szerintem csak a gyakorlás hiányzik.

Nálunk nem gyakorolták be eléggé,az osztály fele második végén is csak pöntyögött.

Leginkább azt olvassátok,ami neki kedvenc,vagy érdekli.Ha ez nem válik be,mert vonakodik,mint nálunk,akkor a jutalmazásos módszerrel minnél többet olvasson!Minden nap!Ne hagyjatok ki egy napot se,10-15 percnek bele kell férnie legalább!Nyilván,amikor beteg,akkor nem.

Meixner-féle olvasókönyv tényleg jó,nálunk abból tanultak,de keveset gyakoroltak.Bár én azt vettem észre,hogy a népmesék nyelvezete nehezebb neki,mert nem úgy beszélünk az életben,így egyszerűen nem jönnek a szájára a szavak.

2019. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Téveszt betűt, de önmaga korrigálja.... mikor betűzgetve-szótagolva felolvassa magának a szót, előfordul hogy é helyett e-t mond vagy fordítva, a helyett i-t, vagy el helyett le-t mond, néha csak fülelek, hogy mi akar ez lenni, de végül a szót jól mondja ki. Nem értem, hogy hogy működik az agya? Egyébként az is előfordul, hogy viszonylag jó tempóban és jól olvas, máskor meg mindent össze-vissza.


Próbálok vele nap mint nap olvasni valamennyit. Valamikor kicsit több, valamikor kicsit kevesebb idő jut rá, de ha nem olvasnánk akkor biztos sokkal rosszabbul menne még ennél is.


Ezt a Játékvár könyvet kipróbálom vele, köszönöm a tippet.

2019. okt. 21. 20:03
 7/8 anonim válasza:
A Szóvarázs sorozat kimondottan olvasás fejlesztése, értő olvasást lehet vele egyszerűen az alapoktól fejleszteni, elég gyorsan megtanulnak vele a gyerekek olvasni. Mi az oviban nagycsoportosokon próbáltuk ki, akik még a betűket sem ismerték és elég hatékonynak tűnt. Hagyományos, szótagolásos módszerrel tanul a gyereked?
2019. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen- a Meixner könyvvel kezdtek elsőben.

De másodikban már sima olvasókönyvük van.

Az említett Játékvár könyvet megvettem ma- és nagyon jónak találom, még egyszer köszönöm az ötletet.


A Szóvarázsnak is utána nézek- köszönöm!!


:)

2019. okt. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!