Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Viszitek iskolába a június-júl...

Viszitek iskolába a június-július-augusztus születésű gyereketek?

Figyelt kérdés
Kislányom iskolaérettségi tesztje elég jó lett, mozgásban kicsit gyengébb az átlagnál (egyrészt nagyon kisnövésű másrészt alkati hipotónia miatt 2 éve tsmtzik) mindez nem hat ki semmilyen értelmi képességére, minden eredménye ami értelmi képességeken alapszik 75-100% lett, viszont pl kúszás húzóckodás távolugrás stb-ben valóban gyengébb. Valamint iszonyat lassú az öltözésben pl...az óvónő küldené mivel nagyon okos amúgy, és a vegyes csoportban valószínű nem sokat szedne magára jövő évben...én meg csak azért tartanám vissza mert 14 kg és még mindig 104-es méret. De nyilván jovőre se lesz sokkal nagyobb, mi is kicsik vagyunk a férjemmel.
2019. nov. 27. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
bocs, válaszolni nem tudok, de nagyon érdekelnek a válaszok, mert van egy 4 éves augusztusi gyerekem, aki 11.5 kg, és jó olvasni, hogy más is ilyen kicsi!
2019. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lány a tiéd vagy fiú? Fiúban azért rosszabb szerintem. Mondjuk tenni nem nagyon tudsz ellene
2019. nov. 27. 15:53
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Az én kisfiam 12.5 kiló 3.5 évesen és már beszólt a védőnő..
2019. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem szólt be azt mondta mivel a párom es én is 165 cm alatt vavyunk és a kislány formás, nincs min aggódni. De valószínű mindig is a legkisebb lesz a tornasorban
2019. nov. 27. 16:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Èn a Julius eleji lányomat elküldtem, és nagyon jól tettük. Most másodikas és jól telejesít. Ès iszonyatosan menni akart az iskolába.


A barátnöm kisfia ment 14kg-al, ö májusi gyerek volt, nem is gondolkodtak rajta, hogy a súlya miatt vissza tartsák. Az egyetlen gondjuk az iskolatáska volt... Most ö is másodikas és szuperül teljesít.


Viszont a nagyobbik lányom osztályában a legnagyobb gyerek teljesít a legrosszabbúl.

2019. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Erősen nyár végi - bár alkatra nem kicsiny - fiam ment, most felvételizik egy erősebb 8 osztályos suliba az osztályfőnöke javaslatára. Pedig mi is mennyit dillemáztunk, hogy biztos jó ötlet-e :) Tavaszi gyerekem viszont még éretlen sok téren (pedig azt hittük, hogy ő egyértelmű eset lesz), úgyhogy valószínűleg marad. Egyébként - elnézést, ha már ezt végigjártátok -, ugye a szülő csak arról dönt, hogy kéri-e a nevtanos iskolaérettségi vizsgálatot januárban, de a bizottság fogja megmondani, hogy maradhat-e, és annak az eredményét tudtommal el kell fogadni bármelyik irányban.
2019. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Julius kozepi lany, bar nem kicsi, de megy. Diferje jo lett, ovi kuldi, 127 cm, 22 kilo. Itt nem hiznak mar sokat evente. Ahogy te latod. En az ovira hallgatok.
2019. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

„Egyébként - elnézést, ha már ezt végigjártátok -, ugye a szülő csak arról dönt, hogy kéri-e a nevtanos iskolaérettségi vizsgálatot januárban, de a bizottság fogja megmondani, hogy maradhat-e, és annak az eredményét tudtommal el kell fogadni bármelyik irányban.”

Szerintem a kérdezőnek a nevtan megcsinálta már most, novemberben az iskolaérettségi vizsgálatot, pont azért, mert az új tv. csak januártól érvényes, most még nem kell az OH-nál kérelmezni.

2019. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
De régen is úgy volt tudtommal, hogy ha nevtant felkéred, akkor már el kell fogadnod a véleményüket.
2019. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, az enyém is lány, két hete 93.5 cm volt és tegnap reggeli után egész pontosan 11.62 kg. Jövő ilyenkor nekünk is aktuális lesz a kérdés, pedig nem hiszem, hogy 13 kg-nál sokkal több lesz majd. Jelenleg 92-es méretet hord, jár tornára, úszásra, ügyesen számol, minden téren normál ütemben fejlődik, szociálisan is fejlett, viselkedésproblémák sincsenek, tehát a kora és testmérete az egyetlen, ami miatt hezitálni fogunk szerintem.
2019. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!