Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jól tettem, hogy kiálltam a...

Jól tettem, hogy kiálltam a gyerekem véleménye mellett?

Figyelt kérdés
A fiam nem nagy szájú, nem rossz gyerek és ritkán beszél vissza, de akkor is csak okkal teszi, negyedikes. Ma behívatott az osztályfönöke napközi után. Mint kiderült, a fiam a hetes és egy olyan kislány hiányzását kellett jelentenie a tanárainak, akit nem kedvel. A fiam pedig megtagadta, hogy azt mondja, hogy "hiányzik XY", mert neki nem hiányzik, ilyet pedig nem adhatnak a szájába hogy utána a többi gyerek ezzel cukolhassa. Megakartam előzni egy osztályon belüli szivatás sorozatot ami a fiamra irányulhatott volna szóval egyetértettem a fiammal, miért kellene olyat mondania ami nem igaz? Az osztályfönöke azt mondta, hogy a mai nap folyamán sok tanára panaszkodott a kérésük megtagadására és emiatt kénytelen lerontania a magatartás jegyét négyesre. Jogos?!

2020. febr. 7. 19:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Kit érdekel. Ne viccelj már. Azt kellett volna mondania, hogy nincs jelen Szabó Vivien.
2020. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetted jól. Majd ha a tiéd lesz beteg mit mondjanak? hiányzik XY és hálistennek nincs itt ZX?
2020. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha ez az elöírás akkor igaz.

De azért ez a jelentés totál durván még a kommunista idökböl jön.



Viszont simán mondhatta volna a tanárnak a fiad, ha elég esze van, hogy a mai napon Julcsika nem jött iskolába, és hiányzik az osztályból...

De ez azért csúnya dolog is amit a fiad csinált, kiközösített valakit csak azért mert ö nem kedveli.

SZerinted az ok volna ha Julcsika a hetes és a te fiad nem megy iskolába és a Hetes Julcsika azt mondja, hogy Utálom a Gézukát ezért nem jelentem... Majd még gondolom veszekszik is egy kört a tanárral. Ezért ez a másik részére elég megalázó, és kiközösítö dolog...


Te meg mint szülö nem az a feladatod, hogy ki állj a fiad mellett az iskolával szembe, hanem legyen annyi eszed, hogy találj egy köztes megoldást.


Mindenkit csesztetnek az iskolába, és ezzel nem fogják kevésbé cikizni öt, söt simán levágják, hogy a fiad szerelmes a kislányba de mint az ovisok így titkolja...

2020. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kell jelenteni, hogy az ő cseppnyi érzelmi világából ki hiányzok és ki nem, hanem hogy az osztályból hiányzik-e valaki vagy sem. A gyereked bunkó.
2020. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetted jó.Ha nem a te fiad hanem Pistike lett volna a hetes ő is úgy jelentett volna, hogy hiányzik xy.

Tanítsd meg a fiadnak, hogy vannak kétértelmű szavak a jelentésben nem az érzésről, hanem az osztálylétszámról van szó.

2020. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A jelentés az nem azért van, mert neki hiányzik, hanem mert nincs jelen... negyedikben ezt már tudni szokták. Joggal szóltak rá.
2020. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem kellett volna ez esetben kiallnod mellette. El kellett volna magyaraznod a fiadnak, hogy a hianyzik szo tobb ertelemmel bir, ez esetben nem azt ertjuk alatta, hoyg neki szemely szerint hianyzik, hanem az orarol hianyzik. Mikor valakinek a foga hianyzik pl., azt sem ugy ertjuk, hogy szomoru es sir utana...Es nem azt mondom, hogy kiabalnod kellett volna a gyerekkel, de ki kellett volna fejezned a nemtetszesedet, hogy akadekoskodott a tanaraival. Egy gyereknek szot kell fogadni a felnotteknek. Nem azt mondom, hogy legyen kiszolgaltatott, es hagyja elnyomni meg megalazni magat (mert sok felnott visszael a hatalmaval, csak mert felnott), de ez messze nem az a katergoria es helyzet.

Aazt is probalnam elmagyarazni a fiamnak, hogy attol, hogy o nem kedveli azt a lanyt, attol meg ezt nem kell verbalisan hangoztatni, eleg ha nem jatszik vele, de attol meg ugyanugy illene tisztelettudoan viselkedni vele.


Egyebkent a tanar reszerol meg tulzasnak tartom ilyesmiert - foleg hogy a mai nap folyaman volt csak a viselkedesevel problema - lerontani a jegyet....Ilyen alapon akkor aki allandoan zavarja az orat, karomkodik, lop, verekszik, stb. milyen jegyet erdemel? -10-est??

2020. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetted jól.

Senkit nem érdekel, hogy a fiadnak nem hiányzik xy... A jelentés a suliban arról szól, hogy el kell mondania, ki nincs ott. Az egyéni vélemények közlése pedig maradjon meg a barátai közt... Így kell jelenteni és pont. Egyet kellett volna értened a tanárral, és a fiadnak egy fejmosást adni. Ennyi.

2020. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"szóval egyetértettem a fiammal, miért kellene olyat mondania ami nem igaz?"

És hol nem igaz, ha xy hiányzik az OSZTÁLYBÓL? Nem a fiad érzéseiről van szó, annak semmi köze ehhez. Te is átélted ezt, nem? Neked is kellett hetesként jelenteni. Szembeszállsz egy alap dologgal, csak azért mert a fiad nem érti, te meg még helyesled is, hogy ekkora marhaságot csinált. Té Nem is értelek...

2020. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
Már 7.vagy 8.osztályos voltam, mikor úgy jelentettem hogy hiányzik XY, bár nekem nem hiányzik. Erre az oföm bevágta életem első osztályfőnöki figyelmeztetését. Anyám meg annyit mondott, hogy megérdemeltem, esze ágába nem volt bemenni az iskolába.
2020. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!