Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kaáli Intézet, kinek milyen...

Lia0717 kérdése:

Kaáli Intézet, kinek milyen véleménye van róla? És a kezelés mellett a gyógyszerek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

Endometriozisom van, azt mondták, természetes úton úgy 5% esélyem van teherbe esni. Kíváncsi vagyok, hogy a Kaáli Intézet mennyire jó, hogy érdemes-e hozzájuk fordulni beültetés szempontjából?

Hogy működik az eljárás?

Mi szükséges hozzá?

Mennyibe kerül?


2012. máj. 15. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van több Kaáli is, több doki, meg ugye minden ember is más. Tehát ami nekem x forint volt, Neked lehet több-kevesebb lesz, mert más problémánk van. Nekem nincs endóm pl. Így olyan 80-100-ba kerültek a gyógyik, pedig van rájuk sok% támogatás.

Én egy bizonyos doki miatt választottam a bp-i Kaálit.

Fel kell hívni őket telón, kérsz időpontot konzultációra, ha van doki akihez kerülnél, megmondod a nevét, ha nincs valakihez beosztanak.

Amiért fizetni kell: 1. konzultáció, 1 spermaizsgálat, 1 uh Neked, mivel idén emeltek árat, ezek nem tudom mennyibe kerülnek.

Kellenek még vizsgálatok, főként vérvétel mindkettőtöknek, citológia, ezeket tb-re is megcsináltathatod máshol.

Lombiknál több protokoll van, doki választja ki az állapotodra. Én 2x a shortot kaptam, de egy endos barátnőm is: x napig, ált. 1 vagy 2 hómapig fogigátló (ezzel be lehet lőni az időpontot is mikor legyen a dolog), aztán, ha abbahagytad végleg, 2-3. napon kezdődik az injekciózás, 1- v 2 féle szuri, pár nap múlca uh, majd mégegyszer. nézik hogy áéénak a tüszők. Megmondják mikor lesz leszívás , tőszőrepesztp injelciót még be kell adni otthon, aztán éhgyomorra altatásban leszívás, pihi pár óra a Kaáliban, kapsz ropit. teát. Megmondják hány petesejtet szívtak le. Másnaptól telefonálni hogy áll a megtermékenyítés és megmondják mikor ültetik be. Akkor még dokival megbeszéled hányat kérsz vissza, beülteti, ott lehe a férj, megnézhetitek mikroszkópban, ez nem fáj, ébren vagy, kis fekvés, dokival megbeszéled a teendőket és hazamész, reménykedsz, hogy sikerül és sikerülni fog:) Én nem feküdtem a sikeres lombiknál, más arra esküszik. Leszívástól kell progeszteront (hüvelybe ált) használni 12. hétig.

2012. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hű az első nagyon jól összefoglalta!Nekem most volt a második inszeminációm a Bp-i Kaáliban (A lombikról nem tudok nyilatkozni és remélem nem is fogok..),DE maximálisan meg vagyok elégedve velük...!!!
2012. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A gyógyszerek árához szeretnék hozzászólni.

Attól is függ, hogy mennyire reagálsz jól a hormonokra, azaz mennyi tüsződ érik. (Persze a tüszőrepesztőt, a sárgatest hormont ettől függetlenül meg kell venni.) De a tüszőérlelőn "lehet" spórolni. Nekem az első 50 ezerre jött ki, a szobatársamnak, akivel együtt feküdtünk ott, 180 ezer volt...:-((

2012. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Második válaszoló vagyok.

Én nem a Kaáliban voltam, egész egyszerűen azért, mert nem tudtam volna megfizetni.

A BMC-be jártunk, ott nem kellett fizetni semmiért, csak a gyógyszerekért. (Persze adhatsz az orvosnak, ha akarsz, de nem várják el, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.)

Szerettem azt a helyet, korrektek voltak mindig velem. Bár én nem várom el az orvosoktól, hogy körberajongjanak, vagy hogy ne kelljen várnom fél órát rá. Az orvosomnak volt rossz napja is, de bunkó sosem volt velem. Szívből ajánlom a helyet, onnan való a kislányom:-)

Két orvost tudok ajánlani: Szűcs doktor, és Zeke doktor, megválaszthatod az orvost az első konzultáción.

2012. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Manka68 ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem tudom, mit hallottál, mennyibe kerülnek a dolgok a Kaáliban, de nem hinném, hogy nem tudod megfizetni. :-)

A vizsgálatokat meg lehet csináltatni tb-re is, hozott leletet is elfogadnak, (bár amilyen lassú a tb, én inkább választom a Kaáli laborját, ugyanannyiba kerülnek a vizsgálatok, mint akármelyik magánlaborban, és szinte azonnal megvan az eredmény. Hónapokat lehet megspórolni vele.) A lombik ugyanúgy ingyenes, mint máshol, a gyógyszerek ugyanannyiba kerülnek. Az első konzultációs díj elsőre soknak tűnik a maga kb 15ezer Ft-jával, de ezt csak egyszer kell, utána ha éppen nem állsz kezelés alatt, 1500Ft a megbeszélés. Az inszemináció fizetős, és tényleg nem olcsó, nem tudom pontosan mennyi, de ha neked lombik lesz kedves kérdező, akkor lényegtelen.

Ezek tényleg horrorárak lennének? Nem hiszem. És tényleg nagyon profik. Akármelyik doki.

Ami pedig nekem nagyon, de nagyon pozitív élmény volt, és sehol máshol nem tapasztaltam ilyet, hogy nemcsak hozzáértők, hanem odafigyelnek olyan apróságokra is, mint az emberi méltóság megőrzése. Nem terítenek ki ország-világ szeme láttára, a vizsgálatok és a kezelések alkalmával csak a doki, és egy nővér van jelen, de a doki már csak akkor jön be az UH-ra is, amikor fent fekszel az asztalon, letakarva! Tudom, legtöbbünk azt gondolja, ez lényegtelen, és csak a végeredmény számít, de én már nem így gondolom, mert tudom, hogy ez egy könnyen végrehajtható valami, ami nem igényel különösebb előkészítést, pénzt, csak egy kis odafigyelést, amit bárhol megkaphatnánk, de mégsem jut eszébe senkinek sehol máshol.

Nem kínoznak feleslegesen, nem mondják azt, hogy ki kell bírni, mindenre odafigyelnek.

Akárhányszor voltam ott, mindig azt éreztem, hogy értem vannak.

Szóval én mindenkinek ajánlom a Kaálit, maximálisan meg vagyok velük elégedve.

És ne dőljetek be a rémhíreknek, hogy megfizethetetlen! Ez nem igaz!

2012. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4es válaszoló a második válaszoló Én voltam...valami kavar van..!
2012. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!