Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tudtok olyan általános iskolák...

Tudtok olyan általános iskolákat mondani Budapesten és környékén, ahol második idegen nyelvre is van lehetőség?

Figyelt kérdés
És az első idegennyelv oktatása már 1. esetleg 2. osztályban elindul.

2020. febr. 21. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Totál felesleg ilyen korán leterhelni a gyereket
2020. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem felesleges, és ha jól van oktatva, akkor nem is terheli le őket. ;) De a kérdés nem erre irányult.
2020. febr. 21. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Első idegen nyelv szerintem már a legtöbb iskolában elsőtől van, már a fiamnak is így volt, pedig ő 28 éves. Talán kisebb falusi iskolákban nem tudják megoldani, de városokban ez szerintem már nem kérdés.

Véleményem szerint az iskolában először az anyanyelvét tanulja meg a gyerek tisztességesen, azon írni-olvasni. 2. idegen nyelv ráér, szerintem is túl nagy terhelés lenne egy kisgyereknek. Legkorábban felső tagozatban tudnám elképzelni, de nem feltétlenül iskolai keretek között. Sajnos a nyelvoktatás nem áll a helyzet magaslatán idehaza.

2020. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Továbbra is értelmetlen ennyire leterhekni oket. Akárhogy is van oktatva, egy 6 evésnek-hacsak nem külföldön el-total felesleg az idegennyelv, pláne kettő. Tanulja meg a magyart rendesen, tudjon olvasni, az alapműveleteket elvégezni és majd utána tanuljon nyelvet. Ha akar. Semmiről nem marad le, csak egy jó nagy adag stresszrol. Nem Magyarorszagon élek, itt nálunk általános iskolában max 7-8.osztalyban kezdenek el angolt tanulni, ha elkezdik egyáltalán, mivel a többség csak középiskolában kezd hozza. Ennek ellenére még nem sikerült olyan emberrel találkoznom itt, aki ne beszelte volna az angolt. A gyerekem is itt kezdett neki. Jelenleg 3 eve tanulja, jövőre Cambridge nyelvvizsgát tesz. Középiskolától függően bejön még egy vagy két idegennyelv és képzeld, azt is megtanulják. Csak Magyarorszagon szokás ez a préseljünk bele mindent a gyerekbe, még ha belerokkan is szemlelet....
2020. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 chtt válasza:
91%
Nyelvtanárként csatlakozom az előttem szólókhoz, és nagyon remélem, hogy nincs ilyen iskola. Olyanról hallottam, hogy elsőben van egy-egy óra angol és német is, hogy aztán később választhasson a gyerek, melyik tetszik neki jobban. (Ha valaha is tanultál nyelvet, úgy kb. sejtheted, mennyit ér heti 1-1 óra, pláne elsőben, ahol írni-olvasni kellene tanulnia, iskolai rendhez szoknia...). Ez pár éve volt, nem tudom, ma is így van-e még.
2020. febr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van ilyen, több is, Budapesten sajnos nem tudok konkrétat írni, de nemzetiségi sulit érdemes keresni, és ott tuti már elsőtől van idegen nyelv, később esetleg másik is.

Mi TÖkölön lakunk és a német tagozaton heti 5 német van már elsőben, aztán negyediktől emellé még jön 1 angol. Mondjuk én nem írattam arra a lányom mert elsőben én ezt soknak találom, de van aki igen.

2020. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez a nyelvmizeria nálunk nem normális. Oké hogy tanuljon nyelvet de ha nem elsőben kezdi mi van.
2020. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán érdekes e kérdés szempontjából, hogy az új NAT szerint szeptembertől: „Az első idegen nyelv oktatása legkésőbb az általános iskola 4. évfolyamán kezdődik. Amennyiben az 1–3. évfolyam

idegennyelv-oktatásában képzett pedagógus alkalmazása megoldható, és az iskola pedagógiai programja erre

lehetőséget ad, az első idegen nyelv oktatása ezen évfolyamokon is megkezdhető.”

Persze ez az eddigi (2012-es) NAT-ban is így volt, de ahogy előttem írták, sok iskolában megkezdték az ismerkedést a nyelvvel már elsőtől.

A 2. idegen nyelvről ezt írja: „A második idegen

nyelv oktatása a 8. évfolyam után kezdődhet.”

Ez viszont eddig nem így volt, hanem 7. évfolyamtól lehetett már második idegen nyelvet tanítani az általánosokban.

Ehhez hozzátartozik, hogy az új NAT 4.-ben heti 2, 5–8.-ban heti 3 órát ad az idegennyelv-oktatásra.

Ezektől azonban a kéttannyelvű sulik eltérhetnek, szóval érdemes lehet ilyenben próbálkozni.

2020. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
16. kerületi Herman Ottóba jár egy barátnőm lánya, ott 5. osztálytól lehet kérni még egy nyelv oktatását.
2020. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Halásztelken van ilyen, ott második osztálytól van az első idegen nyelv, ötödiktől a második. Ezen kívül nem nagyon láttam ilyesmit, ezért jöttem ide kérdezősködni. A Waldorfokban láttam még, hogy 2 vagy 3 idegen nyelvvel kezdenek már elsőben. Nemzetiségi jó ötlet!

Nekünk valószínűleg kéttannyelvű lesz a befutó, mert az van közel. Aztán addig is itthon ismerkedünk a többi nyelvvel.

Aki azt írja, hogy sok nekik, az gondolom nem látott még 2-3-4 nyelven beszélő 5 évest, viszont annál több egy darab idegen nyelven épp csak makogó felnőttet. ;) Érdemes többnyelvűségről tájékozódni. Persze ha rosszul van tanítva, akkor el tudom képzelni, hogy mégis sok. :( Nem nyelvtani szabályokkal, meg szótanulással kell kicsi gyerekek fejét tömni. Használni kell az adott nyelvet. Játszani, olvasni, hallgatni, minél többet. (Próbáltuk, bevált, mindenkinek szeretettel ajánlom.)

Egyébként 93-ban én is elsőtől tanultam idegen nyelvet, de ettől még sok iskola most is csak 4(!) osztályban kezd neki.

2020. febr. 24. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!