Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tudtok olyan általános iskolák...

Tudtok olyan általános iskolákat mondani Budapesten és környékén, ahol második idegen nyelvre is van lehetőség?

Figyelt kérdés
És az első idegennyelv oktatása már 1. esetleg 2. osztályban elindul.

2020. febr. 21. 19:01
1 2
 11/13 chtt válasza:
100%
Láttam, ismertem nem egyet. Csak tudod, más többnyelvűnek felnőni, és más, ha tanítják. (Az írásod alapján úgy látom, ezzel te is tisztában vagy:) Akárhogy is, sok sikert, tiszta szívemből kívánom, hogy a gyermek szeresse és meg is tanulja a nyelvet, nyelveket!
2020. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, más. De azért valamennyire lehet(ne) szimulálni. Köszönöm :) :)
2020. febr. 24. 22:23
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki azt írja, hogy sok nekik, az gondolom nem látott még 2-3-4 nyelven beszélő 5 évest, viszont annál több egy darab idegen nyelven épp csak makogó felnőttet. ;"


De, láttam már. Mint írtam, nem Magyarorszagon élek. Itt nagyon sok vegyes házasság van. Anyuka x anyanyelvű, apuka y, közös nyelvük az angol és itt élnek Hollandiában. A gyerek párhuzamosan tanulja mind a 4 nyelvet. Ez egészen más, mint amikor te meg a férjed, mint magyar anyanyelvűek, Magyarorszagon úgy döntötök, a gyereketeknek 3 évesen angolul, 4 evesen meg nemetul kell tanulnia. Totál felesleg. 8 éves volt a gyerekem, amikor kikoltoztunk. Nulla holland nyelvtudassal indult. 1 év alatt úgy megtanulta a nyelvet az anyanyelvi környezetben, hogy hollandnak hiszik. ANYANYELVI KÖRNYEZET. Mondd ez valamit?

2020. febr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!