Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hogy gondoltátok, hogy...

Ti hogy gondoltátok, hogy zárják be az iskolákat vagy ne? Most, hogy zárva lesznek, úgy gondoljátok, hogy ez jó ötlet, vagy sem?

Figyelt kérdés
Én mindenféle véleményt hallottam. Egy kollégám pl. ma egész nap azt szajkózta, hogy mekkora felelőtlenség, hogy nem zárnak be az iskolák, most hogy bezártak, most ki van akadva, hogy mit fog csinálni a gyerekeivel.... Nem értem, hogy akkor mégis mi lenne a jó neki?
2020. márc. 13. 22:50
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
77%
Azt vártuk, hogy bezárják ÉS kínáljanak egy megoldást arra, hogy a szülő milyen jogcímen és juttatással maradhat otthon a gyerekkel.
2020. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

Előrebocsátom: nekem nincs gyerekem, tehát nem vagyok érintett. De biztos nem véletlenül találták ezt ki egyik országban sem.

Az igaz, hogy két oldala van a dolognak. Egyrészt ha nem járnak a gyerekek iskolába, akkor ott sem lesznek összezárva, és a tömegközlekedésen is csökken a zsúfoltság, ezáltal a megfertőződés esélye. A másik oldala viszont, hogy rengetegen nem fogják tudni hová tenni a gyerekeket, sok szülő kiesik emiatt a munkából... Persze aki amúgy is tudna home office-ból dolgozni, annak ez nem probléma, de nem mindenki tudja ezt megoldani. Azt nem tudom, ezekkel a családokkal mi lesz. Pl. ahol anyuka pénztáros a Tescóban, hogy mást ne mondjak.

2020. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%
Mi is azt vártuk, hogy bezárják. Emberéletekről van szó, az pedig (legyen idős vagy fiatal) a legértékesebb. Ha így lassabban terjed a vírus, ezáltal nagyobb eséllyel menthetnek meg egy-egy életet, (mert nem kell az orvosnak döntenie arról, hogy 2 beteg közül melyiknek adja az utolsó szabad lélegeztetőgépet), felelőssègteljes döntés született.
2020. márc. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
86%

En mindenképp ezt vártam. Nyugdíj előtt álló anyukam, apukám is tanár. Krónikus beteg egyikük a veszélyeztetett körből. Nekem meg pici a gyerekem így az intezmenyek bezárása nem érint, de nekem meg mindig élnek a nagyszüleim is, és azt szeretném ha a gyerekemnek is minél tovább meglenne az a szeretet, amit csak a nagyszülők adhatnak.

Ezen kívül féltem a gyerekemet is. (És sok más szülő is) Oké, most úgy tűnik, rájuk nem annyira veszélyes. De hosszú távú szövődményekről ugye meg senki nem tud nyilatkozni. Ne legyenek!!!

Természetesen a nagyszüleimet féltem a legjobban. Nem is találkozunk most. Márciusban jöttek volna.

2020. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vártam. A városunkban nincs egy beteg se. Inkább az utazást kéne korlátozni. Olasz ismerősök mesélték, hogy nagyobb gyerekek, akikkel nincs otthon a szülő, csoportokban bandáznak az utcán, nincsenek egyedül a lakásban. Így értelme sincs. Ugyanúgy együtt vannak, mint a suliban.
2020. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
73%

Nehézségeket okoz ez a döntés mindenkinek a mindennapokban, de akkor is egyetértek vele.

Az ovik és iskolák a legnagyobb gócpontjai a vírusoknak. Meg kell előzni, hogy egyszerre sokan fertőződjenek meg, mert nem fogják tudni ellátni a betegeket a kórházak.

Így lassabban fog terjedni, ezért talán az egészségügy képes lesz fogadni a súlyos eseteket. Bár ugye romokban az egészségügy, ezt tegyük hozzá.

2020. márc. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
47%
5-os ez az olasz szülök és emberek szégyene, hogy ennyire normalatlanok, fegyelmezetlenek. Egy kamasznak kene már hogy legyen annyi esze, hogy felfogja, mi a tét. De ha egyedül nincs, akkor segítsenek neki a szülei világot gyújtani a sötét agyaban...
2020. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
90%

7: nem fogják fel. Már itt is írják, hogy egy hétvége is unalmas otthon, nem ám hetek.

Felnőttek se fogják fel. Még most is össze vissza utaznak.

2020. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges.

Egyrészt az lesz, hogy nem 20-30, hanem 15-20 gyerek lesz egy kis létszámos ügyeletes csoportban. Gondolom ingyen étkezés ugyanúgy lesz, mint nyáron, és ott ugyanúgy egymást fertőzik. Ha csak a beteg konyhás néni nem köhög bele a levesbe és fertőz végig mindenkit. Mert dolgozni azt ugye lehet...

Anya vagy apa megy dolgozni, mert egy gyárban meg a Tescoban nincs home office, viszont alsó hangon 500 emberrel szív egy levegőt. Aztán nem a Pistike, hanem anya és apa viszi haza a vírust.

A kamaszok pont xarnak bele a tanulásba, és a szüleik dolgoznak. Csoportosan zúznak majd a plázákban, boltokban. Pont, mint nyáron.

Utazgatás...ugyan már, ahol a dokihoz úgy megy a lakosság 90%-a, hogy körbe köhögő a buszt, beül a rendelőbe, 79 emberrel lesz 20 nm-en 4,5 órán keresztül, aztán hazafelé vesz 50 kg lisztet, cukrot, és ezért 5 boltot bejár, mert a Lidl 2 forinttal olcsóbb...

A legkisebb kockázatot az jelenti, hogy valaki elkocsikázik a-ból b-be.

2020. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
25%
Elmondták, hogy lesz “kiscsoportos gyermekmegőrzés” ott ahol erre szükség van, nem kell vészmadárkodni. A legtöbben pedig gondolom pont úgy fogják megoldani a helyzetet ahogyan a nyári szünet alatt is.
2020. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!