Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki hogy boldogul vele?

Ki hogy boldogul vele?

Figyelt kérdés
Nektek milyen az otthoni tanulás?Nekem harmadikos a fiam,elég nyögve nyelősen megy,emellett iszonyat sokat küldenek,nem győzi csinálni a gyerek.Ma 9 oldal van a matek könyvbe,meg írni is a matek füzetbe,meg 3 oldal környezet feladatokkal meg 4 egész oldal irodalom.Versekkel,feladatokkal.Ezt mind ma lefenykepezve küldenem kéne a tanàrnak.Nalatok is ilyen sok a tanulni való?Gyerekek hogy állnak hozzá?
2020. márc. 18. 12:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs ennyi pedig kapott a gyerek írodalombol,nyelvtanból,matekból,környezetböl,is sőt angolból is keveset ,sőt énekből is és egyszerre az egészhetit megkapják és 3.osztályos ,határidő vasárnap este 9 óra.
2020. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak ének és etika amit vissza kellett küldeni.

Nyelvtan 2 oldal, írás 3 oldal olvasás 2 oldal.

Matekot a héten még nem küldött.

Ezt 3 napra van elosztva. 3.osztalyos.

Hétfőn küldik az egész heti. Jövő héten lesz dolgozat is.

Nálunk küldik a megoldást is. Kivéve a dolgozat.

2020. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Hétfő még laza volt, hogy ne unatkozzanak a gyerekek, korábbi feladatokból adtam nekik gyakorolnivalót, olvastunk stb. Elsős és harmadikos gyerekeim vannak, otthonról dolgozom (-nék). Kedden már jött pár feladat, amiket ma csináltak meg, párat péntekig kell visszaküldeni. A Kréta akadozik, nem jön át minden üzenet, eddig kb. csak az osztályzatokat néztem benne, úgyhogy alig ismertem a többi funkciót. A házi feladatok menüpontban ma találtam meg egy csomó tanulnivalót, ami lehet, hogy már korábban is ott volt... Emailben és facebookon keresztül is kaptunk anyagot. Hát mostanra már kezdek bekattanni, holnap már nagyon sok dolgunk lesz. Testnevelés, rajz, ének tantárgyakból is lenne gyakorolnivaló, szerintem teljesen feleslegesen, a komolyabb tantárgyakra kellene fókuszálni. A mozgást eddig is megoldottuk, kimentünk az udvarra szaladgálni, mostantól nem biztos, hogy napközben lesz erre idő :/ Miért nem elég, ha tesióra helyett játszanak az udvaron, rajzóra helyett rajzolnak, színeznek?
2020. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Nálunk nem csak hogy sok a tananyag,de szóltak,hogy előre nem küldenek.

Mindig reggel jön (nehogy este előre tudjak készülni,előkészíteni,mire megreggelizik,az asztalán legyen,csak ki kelljen nyitni).

Így minden csúszik,mert ugye reggeli,meg háztartás,aztán összeírni,mit miből,elkezdeni,szünet,aztán ott a tesó,akit nem akaszthatok szögre,aztán esetleg kéne ebédelni,aztán a mosogatás,de levegőzni is kell(udvaron),jó esetben még a felét sem sikerült megcsinálni addig.Délután meg ugyanez pepitában...

Küldhetnének 1 hétre,beosztanám neki simán!

2020. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sincs sok.

Eddig nyelvtan, olvasás, angol, technika, ének.

4.-es a lányom.

Minden reggel kiírják a csoportba, mi van aznap, meddig kell elküldeni. 14-en vannak az osztályban.

Párom ma 2-3 között hazaér munkából, csinál nekünk egy mappát, (hülye vagyok ehhez) oda fogom küldeni a dolgokat, legalább a miénk átlátható legyen, mert a többi szülő közül sokan sz.rnak az egészre, pedig 90%-unk anyukák között nem dolgozik.

Mázlink van, mert lányom szorgalmas, nem kell noszogatni, hogy tanuljon.

Leül, elkezdi csinálni, én addig csinálom a saját dolgom, ha elakad, szól, segítek.

Az irdatlan sok amit nektek feladtak Kérdező.

2020. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

Szintén harmadikos fiú.

Hiszti, sírás nem akarja, fáradt, tévézni szeretne, random zokogásban tör ki... de feszült, fél.


Tananyag nincs sok, napi 3 tanóra, általában 20 percet foglalkozunk egy órával, de abból 10 netes oktatójáték.

Persze van több is, meg van, ami nyögvenyelős (minden, ahol írni kell), de azért inkább játékkal, tévével megy el a nap.


Ma matekból pl 10 db feladat volt (számoljunk! egy feladatának az egyik oszlopa) és egy okosdobozos játék. De magyarból is 1-2 feladat a munkafüzetben, aztán okosdoboz vagy más oktatóprogram.

Ellenőrzést még senki nem kért, szóval nem fotózok, nem küldök vissza senkinek semmit.

2020. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Google Classroomban van. Nekem a legkisebbik 3. osztályos. Nálunk nincs ennyi tanulni való, mármint lehet, hogy van, csak sokkal játékosabb formában. Nagyon örül neki, hogy most nem kell iskolába menni és tetszik is neki ez a fajta oktatás.
2020. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Andi80018 ***** válasza:
100%
Hát, nekünk nagyon kevés van, bár még csak másodikos. Ha ilyen sok van, nem tudtok mást csinálni, mint felkelni reggel, és nyolckor elkezdeni tanulni.Én lehet felosztanám 45 percekre, 15 perces pihenőkkel. És akkor mondjuk 11-ig. Vagy ameddig fog az agya. Ebéd, utána megint nekiállni. Sajnos nem tudsz mit csinálni, ha vissza kell küldözgetni határidőre. :-( Talán később nem lesz ennyi:-)
2020. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3 gyerek tanul itthon- 2-4-6osztályosok.

Egyik sem kap ennyi feladatot.

Az első hét viszonylag jó lement- kb beleszoktak az új helyzetbe- de azért kb biztos vagyok benne, hogy a kezdeti fegyelmezettség lazulni fog...

Egyelőre bírják a gyerekek és én is.

2020. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ez nagyon sok, nekünk pl a matek max 2 oldal, meg szorgalmi. Elsős a fiam, és van egy 5 évesem.

Reggeli után, matekozunk, majd valami lazább pl ének (ez nem kötelező, de szórakoztató és legalább nem hanyagolja el :D), környezet, melyik nap mi. Aztán kimehetnek az udvarra, tudnak mozogni, szerencsére ketten vannak, nincs nagy korkülönbség, így nem unatkoznak és addig főzök. Ebéd, utána kis pihenés (fél óra), majd nekiállunk a magyarnak. Ez sem sok, egy nap egy új betű írása (nagy beűk), kis ismétlés, olvasás. Utána pedig szabad a délután, együtt kimegyünk az udvarra és játszunk, kertészkedünk.

Mondjuk nekem nem kell mellette munkát végeznem, mert itthon voltam eddig is, úgy biztos nehéz lenne, mivel ott kell lenni mellette, egyedül nem szeretne tanulni.

Ez mondjuk annyiból jó, hogy jobban látom mi megy nehezebben, mit kell többet gyakorolni.

2020. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!