Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miből gondoljátok, hogy...

Miből gondoljátok, hogy májusban nyitnak az iskolák Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én semmit nem találtam erről a neten.

Olyan ellentmondásos hírek keringenek itt ezen az oldalon. Tényleg van olyan iskola ahol augusztus 31-ig meghosszabbítottak a tanévet? Nálunk még senki

sem tud semmit.


2020. ápr. 26. 07:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Kinézem, hogy ki fognak nyitni, mert most kezd csak eldurvulni nálunk a járvány. Tökéletes alkalom a népírtás folytatására. Felénk az ápolók már hullani kezdtek, mert nem kaptak védőfelszerelést. Miért kaptak volna? Fontosabb, hogy a határon túliak legyenek anyagilag és eszközileg támogatva. Így legalább nem kell itthon annyi nyugdíjat fizetni a kormánynak. Nyugodtan menjen Iskolába a gyerek is és vigye haza szüleihez, nagyszüleihez a vírust.
2020. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Inkább csak találgatások vannak, hiszen Orbán bejelentette, hogy május elején nem igazán lesznek korlátozás újra akarja indítani a gazdaságot, persze semmi konkrét dolog nincs még. Így csak marad a találgatás.
2020. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Ezek csak feltételezések...én felső oktatásban hallottam hogy lehet meghosszabbítják augusztusig, de altalanos iskolaban elkepzelhetetlennek tartom.
2020. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Tegnap a Klebelsberg intézet valami fejese nyilatkozott a rádióban, egyértelműen azt mondta, hogy szeptembertől lesz csak megint bejárós iskola.

Persze ez is csak annyit jelent, hogy ő jelenleg így tudja, holnapra lehet ez teljesen más is.

Én nem hiszem, hogy lesz még bejárós suli ebben a tanévben. A tanévet pedig nem fogják meghosszabbítani (max. ott, ahol gyakorlati képzés van, hogy tudják pótolni), ugyanúgy folyik az oktatás.

2020. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
A tanév eleve aug 31-ig tart. Aminek júniusban vége, az a tanítási év.
2020. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg digitalis oktatas van most, pont azert, hogy legyen nyaron suli ill. h ne kelljen evet ismetelni. A gyerekek tanulnak, a tanarok dolgoznak, a szulo megszakad. Szoval ezek utan kizart, hogy nyaron tanitas lesz. Ausztriaban majus kozepen nyitnak a sulik, de ott tovabb is tart a suli jul. kozepe. Orban nyilatkozta, h elottunk ok a pelda, nem akarunk nagyon lemaradni mogottuk. Tehat, a kerdes inkabb az, hogy van-e ertelme majus vegen kinyitni arra a 2-3 hetre? Az, hogy az ovikban, bolcsikben nem lesz nyari leallas sokkal realisabb az esely, mivel az ovonok ill. a gondozok most nem dolgoznak, tehat a semmiert kapjak a fizetest. A szulok meg a szabi terhere maradtak most sokan otthon, ugyhogy korrekt lenne, ha az ovi, bolcsi nyitna. En azt nem latom megoldottnak, hogy a kisiskolasok nyari felugyeletevel mi lesz, mivel nem lesznek taborok sem.
2020. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Utolsóval teljesen egyetértek. Bár hogy az ovik-bölcsik mikor nyitnak ki, májusban vagy csak később az kérdéses. Azt tartanám ésszerűnek ha rendes csoportok működnének nyáron, de csak a dolgozó szülők gyerekei mehetnének, így biztosítva lenne a csoportonkénti csökkentett létszám.
2020. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
Sztem suli nem lesz, de ovi sztem nyit júniusban. De az biztos h csak azok vihetik a gyereket, ahol dolgoznak a szülők, de ha egyéb módon megoldható h ne menjen a gyerek.. Pl nagyszülő, akkor kérni fogják azt is szerintem
2020. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Nagyszülő?? Ugye tudod utolsó hogy a vírus nem tűnt el, sőt, pont fogjuk szabadon engedni??
2020. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A tanév mindig is augusztus 31-ig tartott. Nem is értem.


Én nem bánnám, ha nyitnának a sulik, de nem fognak. Nem fogják a tanévet a nyári szünet kárára hosszabbítani, mert hogy nem volt leállás, az "oktatás" folyamatos, meglesz a törvényben előírt tanítási napok száma.


Az más kérdés, hogy szeptemberben sokan 3 hónap hátrányból indulnak, és nem ismétléssel kezdni az új tanévet, hanem megtanulják mindazt, ami elmaradt.

2020. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!