Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős kisgyereked mennyire...

Elsős kisgyereked mennyire folyamatosan olvas?

Figyelt kérdés
Tegnap volt nálunk on-line olvasás. Szerintem elég szépen olvas a gyerekem, de a tanító néni nem dícsérte meg, mert szerinte nem folyékonyan olvas. Könyörgöm! Most tanulnak olvasni. Viszont nincs összehasonlítási alapom, nyílván minden gyerek más képességű. Nálunk igazán nincs is visszajelzés, elküldi a töménytelen feladatot, visszaküldjük és ennyi. Azt sem tudom jól csináljuk-e egyáltalán.

2020. ápr. 30. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Harmadikos. Elsőben nem olvasott folyékonyan, 1-2 szótagos szavak mentek simán, a 3 szótagosoknál már megakadt, lassú volt. Ha annál hosszabb volt a szó, akkor meg egész egyszerűen improvizált, hogy az eleje és a vége (meg az emlékei) alapján mi lehet odaírva. Ezt még most is gyakran megteszi hosszabb szavaknál, a magyartanító szerint 3. osztályban még belefér simán.


Konkrétan elsőben ilyenkor lassan, szótagolva, néha megakadva és szótagot/szót ismételve, 1-2x betűt keverve olvasott. Ez akkor is elég volt a jeles eredményhez, azóta is 5-ös folyamatosan.


Te vagy otthon vele, jelenleg te tanítod, DICSÉRD MEG te ;) Az amúgy is ezerszer többet számít.

2020. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Elsős a fiam, nagyon szépen olvas (az egyik legjobb az osztályban), de nyilván nem folyamatosan és nem is vár el tőle ilyet a tanító néni és én sem.
2020. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elsőben szótagolva tanulnak olvasni. Megyeget neki. Nem mondom, hogy folyékonyan. Van amikor hosszú a szó persze belekavarodik, meg ha unja már. De megvagyok elégedve vele.
2020. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakoroljon otthon, olvasson minden nap, mindegy mit, ami neki tetszik. Neked mesét pl. A nagyobbik gyerekem elsősként szótagolva olvasott, a kicsi folyékonyan. Ő 2 évvel fiatalabbként jobban olvas hangosan mint a nagy. Ez gyerekfüggő. Hozd meg neki a kedvet az olvasáshoz és menni fog.
2020. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen. Félévkor kérték, hogy már arra bíztassuk a gyerekeket, hogy ne szótagolva olvassanak. Gyakoroljon minden nap egy pár sort. Egyre jobban fog menni.

Egyébként szerintem az fontosabb, hogy érti-e, amit elolvasott. Egy olvasás után tud-e válaszolni kérdésekre.

2020. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!