Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Folyamatosan éhes tápszeres baba?

Folyamatosan éhes tápszeres baba?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hetes, 3 hetes kora óta csak tápszert kap (Nestle Beba Optipro HA Start). Mindig több tápszert igényelt a testsúlya egy hatodánál, de az utóbbi hétben 1,5 óránként enni kérne. Próbálom kihúzni, hogy legalább a 3 óra meglegyen az etetések között, de sajnos így 1,5 óra keserves sírással telik el, sokszor annyira elvörösödik a feje és ordít szegénykém, hogy azt hiszem, nem kap levegőt. 2800 grammal született, most 3800 gramm, így is napi 800 grammokat megeszik... próbáltam cumit adni neki, kilöki a szájából és visít tovább :( vizet is adok neki az étkezések között, hátha a szomjúság a baj, de ez sem segít.

Volt olyan, hogy a 140 ml-t is gond nélkül megette és még utána is éhes maradt.

A védőnő és az orvos szerint már így is túletetem, mást nem mondanak. Viszont ha még kevesebbet adok neki, még korábban megéhezik.

Hasfájása ia volt sokáig, ami most rendeződni látszódik gripe waterrel.

Más is járt már így? Hogy segíthetnék a babámnak?


2020. ápr. 7. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

adjál már szerencsétlennek kaját, növekedési ugrása van! éhezik :(

nem igaz, hogy se az orvos, se a védőnő nem mondta, hogy van ilyen, és hogy te sem hallottál még róla!!

2020. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam, azt mondták, hogy így is egy közel 5 kg-s baba adagját kapja, és ne adjak neki többet.
2020. ápr. 7. 16:47
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve azt mondták még, hogy felejtsem el, hogy 1,5 óránként adjak neki enni, mert lassan a 4 órás etetések felé kellene tartanunk...
2020. ápr. 7. 17:10
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy hülyeség, amit mondtak. Növekedési ugrása van, ahogy már előttem is mondták. Adj neki enni. A megérzéseidre hallgass, ne védőnőre... Egyáltalán nem kell afelé haladnotok, hogy 4 óránként egyén. Az én kisfiam még 6 hónapos korában is 3 óránként evett, ha növekedési ugrása volt, akkor gyakrabban. Ha előbb megéhezett, akkor megetettem.
2020. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Akkor a mennyiséget illetően pedig annyit adjak neki, amennyit igényel? Ha 1 litert, akkor annyit? (Ezzel kapcsolatban azt mondták, hogy megint elő fog jönni a hasfájása)
2020. ápr. 7. 17:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki nyugodtan amennyit kér! Az ő szervezete, érzi mikor elég.
2020. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem annak idején orvoshoz vittek anyámék emiatt. A doki megmondta, hogy éhes vagyok, adjanak nekem enni! Ők is csak a szabott adagot adták nekem!
2020. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Annyit kell neki adni amenyit megeszik. Az elso kislanyom ennyi idosen megevett 180-210ml is. A masodik 150-180ml evett. Te is annyit eszel amennyi jol esik. Csecsemot nem szabad eheztetni folleg oly sokaig.
2020. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Másfél órát hagyod ordítani? Nekem is a védőnő az első héten kijelentette, hogy igenis tartsam be a 3 órát, se több se kevesebb nem lehet, éjjel sem, igenis keltsem fel szegényt. Most 7 hetes. Az első 4-5 hétben 1-1,5 óránként kért enni nappal, éjjel az első alvása 4-4,5 óra, utána 2-3 óránként kel enni. 3x eszik éjszaka most is. Az elmúlt 1-2 hétben talán most már megvan a 2-2,5 óra az etetések között nappal. Eszembe sem jutna még fél órát üvölteni hagyni, csak hogy meglegyen a tökéletes idő. Amúgy 2. gyerkőc, az első már 5 hetesen is csak 1x evett éjszaka és nappal tüpontosan tartotta a 3 órákat semmilyen ráhatással.
2020. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan etesd kétóránként! Az én babám 9 hetes és haspók, 7 hetesen már 170 ml-t evett. A napokban ő is hamar megéhezik, - egy vagy másfélóra után -, ezért ezért én azt csinálom, hogy megpróbálom kitolni az etetések idejét minimum két órára és utána megcsinálom a szokásos adagját. Napi 7-8 alkalommal eszik és úgy, hogy éjszaka egyszer kel fel már. Semmi baja nincs, csak az apukájára ütött, aki szintén nagyon haspók.
2020. ápr. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!