Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikorra várható sz értesítés,...

Mikorra várható sz értesítés, hogy felveszik-e a gyereket a kiválasztott suliba?

Figyelt kérdés

Nekem már minden bajom van, végtelennek tűnik a várakozás, hogy bejutunk-e a nem körzetes suliba. :(

Mikorra várható vajon az értesítés?

A rendeletben az van, hogy "a gyermekek felvételére vonatkozóan 2020. május 21-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt"

Vajon akkor május21-ig megkapjuk, vagy eztán postázzák csak? Suliban érdeklődtem postai levelet küldenek nem emailt, az meg még legalább +1hét :(

A KRÉTA rendszerben vajon lehet látni majd bármi infót ha már eldől a sorsunk?



2020. máj. 12. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha május 21-ig döntenek, akkor értelemszrűen utána értesítenek.
2020. máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy akkor 21 után kapsz értesítést. Amúgy milyen iskola ez? Az általános iskolákba már április közepén be kellett iratkozni. Hogy dönthetnek most a felvételről?
2020. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A nem körzetes sulikba 28-ától kellett jelentkezni.
2020. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem, csak nekem furcsa. Én egyházi suliban dolgozom, az se körzetes. Itt már februárban postáztuk a határozatokat, hogy ki lett felvéve és áprilisban volt az elektronikus beiratkozás. Ebben a rendszerben, amiről itt írtok csak azt nem értem, hogy így a gyerek nem lett beíratva? Vagy be lett és ha felveszik átveszi a suli? Mert pl. a tankönyvrendeléseket első körben pl. április 30-ig le kellett adni, ahhoz meg nem ártott tudni hány elsős gyerek lesz.
2020. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nálunk május 30 körül szokták felrakni az elsősök névsorát a suli honlapjára.
2020. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4-es be letta Kréta által, az alapítványi és egyházi sulikba első körben kellett jelentkezni.
2020. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 4, ha valóban iskolában dolgozol, nyilván tisztában vagy vele, de ha nem, itt megtekinthető a rendelet ;)

[link]


"2. A körzettel nem rendelkező általános iskola az oda jelentkezők részére a beiratkozást 2020. április 6-április 24. között tartja....


3. A körzettel nem rendelkező általános iskola a gyermek felvételéről legkésőbb 2020. április 27-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt és az érintett gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét. "

Ez vagytok ti, magán és egyházi sulik.


"4. Ha kötelező felvételt biztosító, körzettel rendelkező általános iskola a felvételi kötelezettsége teljesítése után további felvételi kérelmeket is teljesíteni tud, a jelentkezők szülei április 28 és május 15. között az intézmény elektronikus KRÉTA-felületén adhatják le ilyen irányú kérelmeiket. A kötelező felvételt biztosító általános iskola a körzetébe nem tartozó gyermekek felvételére vonatkozóan 2020. május 21-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt és az érintett gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét."


Hidd el nem vagyok idióta, ha áprilisban kellett volna beiratkozni már megtettem volna, én lennék a legboldogabb ha már túl lennénk rajta, és feltételezem az az iskola is fog tankönyvet rendelni. Ez után.

2020. máj. 14. 21:38
 8/19 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, hátha megmondják!
2020. máj. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ma megkaptuk emailben az értesítőt, felvették :D
2020. máj. 21. 18:54
 10/19 anonim ***** válasza:
Az szuper, gratulálok!Mi meg várunk.. Elvileg levél..
2020. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!