Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsó tagozatos másodikos...

Alsó tagozatos másodikos gyerekednek hány darab és mi lesz a kötelező olvasmány? Kell hozzá olvasónaplót is írni? Milyen formában? Jó az, amit a könyvesboltban meg lehet vásárolni vagy a tanító küldi hozzá a feladatokat?

Figyelt kérdés

2020. jún. 12. 15:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Két Lotti vagy Vuk. Nálunk ezek voltak. Az olvasó napló meg a tanártól függ. De szerintem a könnyebb emlékezésért csinálhatna "olvasónaplót" rajzolással, ha szeret rajzolni,de nem szeret írni.
2020. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Bálint Ágnes Mazsoláját olvasták.

Papírboltban vettünk olvasónapló füzetet, tudod, ami egy oldal csíkos, egy oldal sima, és minden fejezetből volt 2-3 kérdés, utána egy rajz.

2020. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk semmi. Majd A Pál utcai fiúk lesz az első kötelező 5.-ben.
2020. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy szabadon valaszthato minimum 50 oldalas mesekonyv.

Fekete Istvan Vuk


Ezekhez a papirboltban kaphato olvasonaplos fuzet kell.


Ha ezeken kivul meg olvas valamit, es keszit ilyen naplot akkor kap egy otost ev elejen. Ebbol maximum 3 lehet

2020. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az én gyerekkoromban nem volt még 2. osztályban kötelező olvasmány. Sőt később se kellett olvasónaplót írnunk.

Kicsit meglepett, hogy nálunk kettő könyvet is kérnek feldolgozni és ha jól értem nem is szabad formában. Egy ilyen kis gyereknek ez nem kis munka, és szuper lesz a három hónap itthon tanulás után még nyáron is nyúzni. Régen a nyári szünet az szünet is volt.

Bocsi, csak jól esett kipuffogni magamat. Jöhet még tapasztalat.

Az is elég igazságtalan, hogy van ahol kötelező olvasmány sincs, van ahol meg kettő is. :-(

2020. jún. 12. 18:14
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemnél a kötelező olvasmányt együtt olvasták a suliban és dolgozták fel feladatlapokkal, rajzokkal. Nyárra nem adtak eddig kötelező olvasmànyt.
2020. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
kötelező nincs, de olvashat, mennyiségi minimum sincs. így valószínűleg szívesebben fog olvasni. Most egy búvárzsebkönyvet nézett ki magának.
2020. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%

Én könyvtáros vagyok és én sem értek egyet azzal, hogy agyonterhelik az ilyen pici gyerekeket. Így lehet szépen megutáltatni az olvasást a gyerekekkel. De legalább a felsorolt könyvek nekik valók.

Én azt csinálnám, hogy felolvasnám neki az 50 oldalas könyveket. Bálint Ágnes könyvei remek választás, a 6 évesemnek most olvasom a Frakkor és sírunk a röhögéstől.:))) A két Lotti is remek. Természetesen, ha a gyerek élvezi azt, hogy tud olvasni, hagynám, hogy ő olvassa el, de erőltetni semmit, egy bekezdést se. Ha kell, az egész könyvet én fogom neki elolvasni, mert az olvasást csak így lehet megszerettetni, anyával/apával összebújva egy csodálatos, neki való történet.(A Vuk szerintem kicsit nagyobbaknak való.) Ha ez meg van, akkor az olvasás mindig öröm lesz a számára. Nyilván az olvasónaplót nem írhatom meg helyette.

2020. jún. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly 2. osztályban 3 könyv közül lehetett választani az egyik 2 Lotti volt másik ,négyszögletü kerek erdő harmadikra már nem emlékszem ,az egyiket a 3bol el kellet olvasni lányomnak a négyszögletü kerek erdő tetszett meg.el is olvasta többször de olvasó naplót nem kértek belöle.
2020. jún. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Sokat járunk könyvtárba, kiskora óta olvasunk neki. Valószínű, hogy ezeket majd közösen olvassuk, mert annyira sajnos nem fogja érdekelni egyik sem, illetve nehéz olvasmányok. Legalábbis azokhoz képest, amit egyedül szívesen kiolvas.

Misi Mókus és a Téli tücsök meséi lesz a két kötelező olvasmány.

Nagyon szeretném pedig, ha szeretne majd olvasni, mert olvasni a legjobb dolog a világon. :-)

2020. jún. 13. 12:25
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!