Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Előfordult elsős gyerekeddel...

Előfordult elsős gyerekeddel hogy bekakilt az iskolában?

Figyelt kérdés
Mi vár egy gyerekre ha ez történik vele? Nem gyakran, de az én gyerkőcömmel még megesik az ilyesmi és szorongó típus tehát szólni se mer ilyenkor diszkréten a tanítónak, inkább elkezd pityeregni...általában ha ez történik - csak az eleje megy neki be, ha merne szólni a tanárnak, akkor menthető lenne a helyzet hogy ne az egész menjen be, hanem csak az eleje ami még a jobbik eset. Próbálnám szoktatni hogy indulás előtt menjünk wcre.de annyira mafla hogy képes a végletekig letagadni ha kell neki. Csak olyankor indul el a wcre mikor már szo szerint össze kell szorítani a popóját.
2020. aug. 4. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Szorong?

Az baj!

"de annyira mafla"

Mi az hogy mafla?!

2020. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mi kis iskola vagyunk, de pár évente így is megesik. (Általában hasmenés miatt inkább.)

Szerintem az iskolában meg fogja érteni, hogy szóljon, ha menni kell. Azért jelezd ezt a gondot a tanító néninek majd.

2020. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezen a téren szorong ha szólni kell, gátlásos hiába próbáljuk arra nevelni hogy mindig bátran mondjon el mindent. Sajnos erről tettek az ovónők, mármint állandóan időre kell az oviban is kakilni, aztán ha lefekvés előtt nem jön meg az inger, akkor alvás közben már morognak rájuk ha akkor akarnak kijönni....emiatt alvásnál párzsor előfordult hogy nem mert szólni h kell neki...


Mafla nálam annyit tesz hogy tejbetök...bátortalan...


Gondolkodtam hogy előre szóljak az ovónőnek de nem akarok rögtön az elején rossz pontot. Vagy ez még mindig jobb mintha nem szólnék róla és hátha nem esik meg többet vele?

2020. aug. 4. 22:51
 4/12 A kérdező kommentje:
*marmint elore szoljak a tanarnönek
2020. aug. 4. 22:51
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk 8-ikban a lányak óra közben jött meg az első menstruációja amire nem volt felkészülve

Elég nagy égés volt szerencsétlennek mert mindenki rajta röhögött, csupa vér volt minden azon a széken amelyiken ült

2020. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonym34 ***** válasza:
98%

Egy osztalytarsam elsöbe bekakilt .. szegeny mozgasserült volt es mi az osztalyal lent voltunk tesizni es ö fent maradt a terembe.. üvöltött ki a teremböl hogy valaki segitsen de senki nem hallotta .. es sajna megtörtent

Persze sajnos 6-7 eves gyerekkent mindenki nevetett ..

2020. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács: bátortalan gyereket ne nevezz maflának meg tejbetöknek. Tudom, hogy neked egyszerűnek tűnik a helyzet, hiszen “csak bátrabbnak kell lenni”, de akinek van egy kis szociális szorongása, az tudja, hogy kis dolgokhoz (mint pl szólni a tanítónak) is hatalmas lelkierő kell. Ne bátortalanítsd el mégjobban azzal, hogy lenézed, amiért szorong.
2020. aug. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha rendszeresen előforduló probléma, akkor azért elsősorban orvoshoz kellene vinni. Ha fizikális dolgokat kizárták, akkor jöhetnek a lelkiek, pl a szorongás. Most még időben vagy, nevelési tanácsadóban tudnak segíteni.


Ha ilyen gondunk lenne, az elsődleges az lenne, hogy jelezném az osztályfőnökének (mint ahogy más jellegű problémánkat jeleztem is azonnal az első napon). A napközben történő dolgokkal kapcsolatban tehetetlen vagy, ott ő a "főnök", anya helyettese, neki kell tudnia kezelni, megoldani.


Amúgy a gyerekemmel nem volt ilyen, de az osztályban megesett még másodikban is, hogy nem mert szólni a kislány, hogy ki kell mennie. Nem tudom, mások hogyan reagáltak rá, de a fiam simán csak egy mondattal beleszőtte a napi történések sorába, és utána soha többet nem esett róla szó.

2020. aug. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkodtam hogy előre szóljak az ovónőnek de nem akarok rögtön az elején rossz pontot. Vagy ez még mindig jobb mintha nem szólnék róla és hátha nem esik meg többet vele?"


A tanítónéni a következő években jószerivel többet lesz a gyerekeddel, mint te. MINDENT mondj el neki, mindig, a lehető leghamarabb. Tudnia kell, hogy pl miért csendesebb a gyerek, miért nem akar felkelni, játszani (lehet, már szorítja)... a jó tanítónéni ezt megfelelően fogja kezelni, és mondjuk ilyenkor kiküldi inni, arcot mosni, stb, a gyerek meg elintézheti a dolgát.

2020. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké. Szólni fogok neki erről!
2020. aug. 5. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!