Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi az a postairón és minek?

Mi az a postairón és minek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
2020. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Egy vastag ceruza, amit SOHA nem fognak használni, de 40 éve mindenkivel megvetetik.
2020. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Google 5mp
2020. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
2: A lányomék és a fiamék is használták, szóval nem mondanám, hogy felesleges.
2020. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy semmivel nem tud többet, mint egy piros meg kék ceruza.
2020. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a tavalyi évben 6 db-ot használtak el. Szerintem az írásnál van szerepe. Mindig azzal írták át a betűt amit tanultak.
2020. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Az írás tanulásánál van szerepe. 40 éve mi is használtunk ilyet, tehát nyilván nem felesleges, ha a sok változás ellenére ez megmaradt.

Azt hiszem, valahogy úgy kell írni tanulni, hogy először minél vastagabb íróeszközt kell fognia a gyereknek. A postairón még a legvastagabb színes ceruzáknál is vastagabb.

Viszont azt azóta se tudom, miért így hívják.

2020. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
A fiam kb. 30 db-ot használt el tavaly elsőben. Nálunk a vékonyat kérték. Most masodikban is a listán volt.
2020. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Az írástanulásánál van (lehet) szerepe, a kék és piros alapszín, jól láthatóak és kettő az egyben alapon könnyebb használni. (sok másra is fel lehet használni pl.: javításnál mateknál...)


A vastagabb ceruzákat a legtöbb gyerek könnyebben fogja meg. Az íráshoz való kézségük még nincsen meg, a finommotorika sincs olyan mértékben jelen még és a kezekben a csontok sincsenek még úgy kifejlődve, hogy azok írásra legyenek alkalmasak rögtön.


Az előttem lévő jól írja, a nagyobbtól haladunk a kisebb felé írás tanulásánál pl.: levegőben írunk, majd A/4es lapra,majd írólapra, azután füzetbe. (a vonalközök mérete is csökken, ahogy nő a gyerek)


Természetesen sok más módszer és eszköz is van a betűtanításhoz, ez az egyik.

2020. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam most megy 4.be, eddig minden évben 5-6 darabot elhasznált.
2020. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!