Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Orrfolyás, vizes nátha,...

Orrfolyás, vizes nátha, bedugult orr - viszed suliba a gyereket? Mi a protokoll? Semmi más tünet, se levertség, se hőemelkedés, se köhögés csak egy kis nátha, ami eltarthat ősztől tavaszig.

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Viszem, amíg haza nem küldik
Nem viszem, otthon marad 10 napra
A sulinkban lehet vinni náthával, ezért viszem
Nem tudom, még nem mondták
47 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Én vittem, egy másik anyuka nem
2020. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
A mi offőnk normális. Neki is van gyereke, tudja, hogy milyen egy egyszerű kis nátha, pláne ha tudjuk is, hogy mi okozhatta. Nekünk azt mondta, hogy kis orrfolyással vihetjük suliba a gyerekeket, ha oda kerül a sor valószínű, hogy el tudjuk dönteni, hogy most korona vírus e vagy sem.
2020. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%

Hát érdekes kérdés...passz.

Ha most náthás lenne, itthon maradna, de okt.1.-től megyek (ha be nem zárják addig a sulit) dolgozni, akkor menne suliba.

Ezt meg laikusként eldönteni, hogy nátha vagy valami más, nem lehet.

Kb 1 hete úgy fáj a torkom mint a fene, lázas vagyok, pedig utoljára csecsemőkorban lázasodtam be. Párom egész nap fújja az orrát, köhög, nincs jól, de dolgozik. Lányomnak szerencsére semmi baja.

Félni nem félünk a vírustól, mert semmivel sem veszélyesebb mint az influenza (egészséges emberre az sem az amúgy) de betegen csak jobb pihenni.

És érdekes, párom egy több ezer fős állami (Lőrinc barát) helyen dolgozik, testhőt nem mérnek.

2020. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Én viszem. Allergiás (is).

Nálunk azt mondta a tanár, hogy ő biztosan nem fogja hazaküldeni.

2020. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Én ugyanúgy járnék el, mintha nem lenne koronavírus-járvány.

Lázasan máskor is itthon tartottuk volna, sima náthával most is elvinném.


Aztán ha nem engedik be az iskolába/óvodába náthásan, akkor irány haza!

Egy telefon a gyerekorvoshoz, hogy náthásan látni akarja-e a gyereket, vagy látatlanban igazolja a hiányzást, engem meg vegyen fel táppénzre.

Másik telefon a munkahelyre, hogy a gyerek beteg, a gyerekorvos táppénzre vett. Az nem tartozik rájuk, hogy mi a baja a gyereknek. Aztán ha ilyen szép idő lenne, akkor kimennénk a kertbe, játszanánk, élveznénk a napsütést, és tehetne mindenki egy szívességet nekünk. Mindent legálisan csinálunk, mindenről lesz igazolásunk, a fölösleges hazaküldésről egyikünk sem tehet.

2020. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Minimális náthával nyilván viszem. Tegnap lányom, aki elsős, kb 4-szer fújta ki az orrát összesen egész nap. Semmi más baja nincs, nem folyik neki, nem zöld, nem köhög stb.

Nyilván ennyi miatt nem tartom otthon és nem megyek táppénzre.

2020. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

Itt a környékünkön pld 3 koronavírusos gyerek volt, különböző osztályokba.90 gyerek, meg nem tudom mennyi tanár került karanténba.Mennyire jó, hogy ott is gondolom épp csak folyt a gyerekek taknya az elején, aztán mehetett tanulni azért hogy szívjon 90 gyerek+ szülők + tanárok és valószínűleg a tanárok családja is..

Én nem vinném.Nagyon rossz szituáció ez az egész, mindenki félti a munkahelyét, de az amit leírtam mutatja ,hogy konkrétan 1-2 gyerek miatt rengetegen szívhatnak.Rengeteg ember egzisztenciája mehet a levesbe.

Az meg aki azt írta a tanár azt mondta biztos észre veszi ha nem csak egy kis takony elég érdekes.Mikor veszi észre, mikor már majd az egész osztályt be lehet tenni karanténba?:D

Én minden ilyen helyzetben az iskolával, óvodával venném fel a kapcsolatot és nem itt a gyk kérdezgetnék, mert hiába mondja itt valaki hogy taknyasan vihette, ha a kérdező iskolájába meg pont nem engedik az ilyet.

2020. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%

Nézd, ahogy észrevettem, minden suliban máshogy állnak a dolgokhoz.

Lányom most váltott sulit, mert elköltöztünk, de látom a FB-on hogy előző suliban kötelező a maszk szünetben, itt pedig nem.

Mindkettő falusi iskola, a mostani például katolikus iskola. Előzőben figyelnek a 1,5-2 méter távolságra, itt nem.

2020. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Értem én 7es amit írsz, de már a tünet előtt is fertőz a vírus. Mire a gyerek belázadodik, köhögni kezd, addigra az osztályt meg is fertőzte. Ilyen a bárányhimlő is ha belegondolsz.
2020. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

9


Nyilván ez is igaz, ezért faxság ez az egész.Na meg akkor még nem beszéltünk a tünetmentes betegekről akiről még azért se rí le hogy beteg mert semmi tünete.Agyrém komolyan:)

Azért is írtam a végén, hogy szerintem nem a gyk népét kellene kérdezni, hanem az adott intézményt.Nálunk ha tüsszent a gyerek küldik haza(vicc ,de tényleg)

2020. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!