Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nehéz az iskolai elválás. Mit...

MissJane kérdése:

Nehéz az iskolai elválás. Mit tudnék bevetni hogy ne legyen minden nap sírás?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a kislányom. Most kezdtük az első osztályt. Minden nap nagyon jó kedvvel jön haza de mégis a reggeli elválás egy tortúra. Nem akar bemenni és sír, hogy nagyon fogok hiányozni neki.

Már vettem olyan macit amin a nevem van befújtam a parfümömmel és az sem jó. Azt mondja napközbe néha előveszi. De ez nem segít a reggeli elválásban.

Megígértem neki hogyha kibír 5 napot sírás nélkül megkaphatja kiszemelt játékot. Nagyon lelkes ez miatt de csak az iskola kapuig.

Sajnos most ez a helyzet is nehezíti hogy nem mehetek be vele.Csak az épület ajtóig kísérhetem.

Milyen praktikát tudnék még bevetni hogy az elválás ne menjen ilyen nehezen? Vagy esetleg ez idővel el fog múlni? Még túl korai elvárni tőle hogy "simán" besétáljon?

Elég kellemetlennek érzem, hogy más gyerek semmi sírás nélkül besétál az iskolába.

Köszönöm



#sírás #elsős, #elsős kisgyerek #nehéz az elvállás
2020. szept. 9. 08:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem. Nem volt óvodás?
2020. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De volt óvodás.
2020. szept. 9. 08:14
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Az sem jó, ha játékot igérsz neki. Nálam is próbálkozott pár napig. Elmagyaráztam neki, hogy vannak az életben olyan dolgok amik nem tetszenek. Nekem dolgoznom kell az a kötelességem neki pedig az, hogy iskolába járjon. Így fogta fel, hogy neki ez a "dolga". Hiába nem tetszik.
2020. szept. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Először is mélyen együttérzek veled, nekem a lányom 7 hónapon keresztül sírt szinte minden reggel. Borzasztó volt úgy otthagyni. Ő is járt óvodába pedig. Az osztályfőnök tanácsára még az iskola pszichológushoz is jártunk pár alkalommal, de ő sem tudott rájönni az okára. Aztán egyszer csak mintha elvágták volna, abbamaradt. Szóval erre nincs bevált recept, ő egyszerűen ilyen, türelem és kitartás neked és neki is :) hidd el el fog múlni. Én arra figyeltem még hogy véletlenül se késsek el egy percet sem ha mentem érte.
2020. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Akkkor mi a probléma? Ott is elváltatok, ott is nélküled a volt egész nap?
2020. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szerencsére ez kimaradt, a kislányom barátnője volt hasonló. Nekik az vált be, hogy már felkeléstől csak arról beszélt anyuka, amiről előző nap a kislány örömmel mesélt neki, hogy jó volt.
2020. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

5, manj, pucolj ablakot, ha segíteni nem tudsz és nem akarsz.

6 éves, hiába volt ovis, nem mindenki reagál egyformán a számára ismeretlen emberekre és környezetre. Nézz rá az oktatás kategóriára, egyetemre indulók paráznak. Akik 12-13 évvel idősebbek ennél a gyereknél.

2020. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

7!


Nyuszika, majd én beosztom az időmet, te oszd be a magadét, jó?



Nem értem hogy egy gyerek, aki 3 évig óvodás volt és ugyanúgy az anyja nélkül volt egész nap az oviban, miért sir ugyanettől az iskolában, hiszen azt írja, jó kedvvel jön haza, ergo semmi probléma nincs magával az iskolával.

2020. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk másfajta probléma volt, nem elválásnál, hanem inkább napközben a beilleszkedéssel.

Én, hogy napközben is "vele legyek" (igazából abszolút kompenzálásképpen) lunch note-okat készítettem. Elsőben csak nagyon egyszerű kis szövegeket, mint pl szeretlek, jó hogy vagy, hamarosan találkozunk, délután fagyizunk, ügyes leszel, stb... Nyilván nem a gyerek olvasta el (azon kevesek közé tartozott, aki úgy ment suliba, hogy egyáltalán nem tudott olvasni), hanem vitte a tanítónénihez, aki felolvasta neki.

Imádta a gyerek is, a tanítónéni is. Ráadásul ez a napi kb fél perc közöttük is szorosabbá tette a kapcsolatot.


Most már negyedikes. Minden nap kapja az uzsis dobozába a kis kártyát. 2. év vége óta ugyan egyedül olvassa, de még most is elkéri néha a tanítónéni megnézni, mit írtam. Már vannak hosszabb (de így is max 2-3 rövid mondat) üzenetek, adott napra, vagy előző rossz napra, felmérőre való utalások, vicces mondások, stb.


Nem mondom, hogy ettől majd nem fog sírni reggel, mert DE. De minél több ilyen kis kapaszkodót adsz, annál hamarabb biztonságba fogja magát bent érezni a suliban. És egyszercsak azt veszed észre, hogy puszit is elfelejt adni, úgy rohan be a barátokhoz.

2020. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Ez csak hiszti, nem kell komolyan venni. Munkatársnőm lánya is levágta ezt elsőben minden reggel. Ez az anyjának szóló műsor volt, semmi több. Amint munkatársnőm távozott, a gyerek hisztijének is vége lett. Tartott vagy két hétig, aztán vége lett az egésznek.


A lányod neked műsorozik, ha nem figyelsz rá, akkor abbahagyja. De minél jobban könyörögsz, minél több mindent ígérgetsz neki, ez annál tovább fog tartani. Nem buta gyerek ezek szerint, mert pontosan tudja, mivel tud rád hatni. Te meg adod alá a lovat, így ő nyeregben érzi magát. Légy határozott, öleld meg, adj neki két puszit és minél előbb köszönj el tőle reggelente. Szerintem pár nap, maximum egy hét és rá fog jönni, hogy a sírás, a hiszti nem működik.

2020. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!