Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehet olyat, hogy alsó tagozat...

Lehet olyat, hogy alsó tagozatban nulladik órája legyen harmadikosoknak? Kislányom új órarendjében heti 2x van nulladik óra. Ilyenkor 7 órája lesz. Minden nap 6-7 órái vannak, már most leterhelt.

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nekem anno 3.-ban volt először 0. óra tesim. Egyébkét nagyon le vannak terhelve a gyerekek.
2020. szept. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Lányomnak soha nem volt 0órája 3.osztályban,sőt a fiamnak sem.ez valami verseny istálló suli lehet én elviném innen.
2020. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Jesszum Pepi... o.O Az én harmadikosomnak 26 órája van úgy, hogy emelt angolos +2 órával. Nekem 30 éve talán hatodikban volt először nulladik órám, de azt is hamar megszüntették átszervezéssel.

Azt nem tudom, van-e erre szabály, de őszinte részvétem a gyereknek...

2020. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andi80018 ***** válasza:
89%
Dehogy, nálunk csak 5 óra van harmadikban, sőt, egyszer csak négy. Hogy jön ki ez a sok óra? Mondjuk nálunk 3 testnevelés van egy héten csak. Nem lehet, hogy ezért? De ez a nulladik óra... Nem is értem.
2020. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az én lányom is harmadikos, neki minden nap 5 órája van, azaz 25 óra hetente. Plusz heti 1-1 nap szakköri keretben nyelv, illetve informatika (ezek délután vannak). 0.órája soha nincs.


Nagyon soknak tűnik a 6-7 óra naponta, nyelvi tagozatos, vagy milyen tárgyból van többlet órájuk? Az évfolyamokra vonatkozó maximális óraszámot, azt hiszem a Nemzeti Alaptanterv határozza meg, és az iskola pedagógiai programjában is benne kell legyen az órakeret.

2020. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Első vagyok, nekünk volt amúgy extra óránk is, hittan heti 3-szor meg áhítat 2-szer, emelt ének mert kórista voltam meg ilyen baromságok, és nekünk ezért kellett 0. óra tesi, mert nem fért bele...
2020. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyelvi tagozatos otodiktol majdnem mindent angolul fognak tanulni. Mellette van meg nemet is. De az csak majd hatodiktol lesz.
2020. szept. 10. 14:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a tagozat miatt van, igen.
2020. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tagozatos osztályban simán lehet. Amikor beírattad, nem mondták, melyik év mivel jár?

Sporttagozatos iskolát ismerek csak, ott a beíratásnál minden évfolyamra részletezve ideadták.

2020. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
mi a nulladik óra? ha valami gagyi tölteléktárgy, mint rajz, ének, etika, akkor lehet megérné megpróbálni félévkor osztályozót tenni, és akkor legalább jövő félévre normalizálódik a dolog.
2020. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!