Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit értékelnek jó, kiváló...

Mit értékelnek jó, kiváló magatartásra alsóban sulikban? Ha vki áll/ül egyhelyben es egesz nap "csendben" van?

Figyelt kérdés
Ugy értem mik azok a dolgok amikre a legjobb pontokat adjàk? És eszreveszik a tanitok?

#magatartás értékelési szempontok
2020. okt. 3. 00:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk akkor adtak rá rossz osztályzatot, ha valaki nem fogadott szót, verekedett, másokat piszkált, rongált, csúnyán beszélt stb. Akivel soha sem volt semmi probléma és tudott viselkedni, az lehetett akármilyen hiperaktív, nem kapott rossz osztályzatot.
2020. okt. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%

Magatartásból nincs kiváló, példás van. Ízlelgesd magadban a szót. Pedagógusként szeretnéd, ha az összes gyerek arról venne példát, akinek egész órán be nem áll a szája, kivéve, amikor köpőcsövezik, vagy radírral dobálja az osztálytársát, a szünetekben meg verekszik? Na, ugye. Ő nem lesz példás. Nagyjából elég annyi, ha az órát nem zavarja, szünetekben normálisan viselkedik, tanáraival, társaival tisztelettudó.

Üdv, egy tanító

2020. okt. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%
Arra adják a legjobb pontot, hogy a szülők megnevelték és nincs vele baj. (Pl. Kész van a házija, nem beszél vissza, nem verekszik stb.)
2020. okt. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
A lányom egy cserfes, örökmozgó gyerek, mégsem volt gond a magatartásával, mert tud viselkedni, tisztelettudó és betartja a szabályokat. Neki megengedték például, hogy ülés helyett térdeljen órán, vagy ha kész a feladataival, akkor rajzoljon. Felelés közben meg sétálhatott, vagy valamit morzsolgathatott a kezében, mert ő így tudott jól teljesíteni.
2020. okt. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
3%
Nálunk a tipikus birkák voltak példásak. Nekem 2-3 volt mindig pedig sose verekedtem, csendes gyerek voltam csak nem voltam hajlandó beállni a sorba. Pl nem írtam házit mert úgy voltam vele hogy szabadidőmben valami értelmesebbet csinálok és tanulmi az iskolában kell, nem tanultam meg olyan verseket amik nem voltak szimpatikusak, órákon számomra izgalmas könyveket olvastam. (de persze mindig vissza tudtam volna mondani amit a tanár mondott és mindig ötöst is írtam mert megjegyeztem amit órán hallottam)
2020. okt. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Csak nálunk ugy tünik ezeket észre sem veszik. Ha vki oran aktiv odafigyel, tud sorakozni, csapatjatekos segitökesz, hazi mindig kész, stb

De ha van egyetlen csinytevése(rongàlàs) akkor a magatartasa elegtelen(hetente értékelnek szoval az egész hete elégtelen 1 csinyteves miatt)

Nem ertem az a többi, vagy többi napja a héten, az nem is szamit? Akkor mi szamit bele? Ezert kerdeztem.

2020. okt. 3. 04:34
 7/29 anonim ***** válasza:
80%
Miért, szerinted mit kellene adni egy rongálónak?
2020. okt. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Okvasd el ujra ha nem érted.

1.az èrtékelés nem egy percre vonatkozik.

2. Szamtalan màsban jo és hozza az elvártakat ugy hogy a tojàshéj a fenekén most lepett ki az ovibol de már napi 8 oràt ülnek szinte egyhelyben es szabalyok közt


Eleve szakirodalomban azaz hivatalosan a magatartasproblemaba nem a csinytevések tartoznak, hanem pl agresszio, beilleszkedesi zavarok, orai munkakeptelenseg, együttmüködesi keptelenség, tiszteletlenség, szofogadatlansàg, meg sorolhatnam. Melyek közül egyiket sem meriti ki.

Ha gondolod keress ra

2020. okt. 3. 08:36
 9/29 anonim ***** válasza:
39%
Keress rá te. A te gyerekeddel van probléma.
2020. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Rakerestem es minden remdben van vele!

Oran figyel aktiv csendben vegig ül 45 perceket.

Hazikat örömmel csinalja.

Elsö naptol vannak baratai es be tud illeszkedni

Közössegi feladatokban szabalykövetö együttmüködö csapatjatekos

2020. okt. 3. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!