Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Normális, hogy egy 6 éves...

Normális, hogy egy 6 éves gyerek egyedül jár iskolába?

Figyelt kérdés

Unokatesóm decemberben lesz 7 eves, es tudom nincs beleszolasom, de nem tudom, hogy normalis-e, hogy elsoskent egyedul jar iskolaba?


Budapest belvarosaban elnek es villamossal megy egyedul minden nap oda vissza 4-4 megallot. 2 lampas keresztezodesen megy at. Van valami buta telefonja, meg okosoraja. De szerintem ez eleg durva. Egyaltalan ezt az iskola hagyhatja?


En lassan 20 eve elsoben nem mehettem egyedul haza. Eloszor csak 3.os koromban, es mi a kulvarosban laktunk 10 percre gyalog a sulitol.


2020. nov. 5. 18:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem. 80-as években talán igen, az utca végére. 2020-ban életveszélyes.
2020. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Én nem hagytam egyiket se elsőben egyedül menni, pedig csak 10 perc séta a kertvárosban. A jelenlegi elsősöm a hatodikos tesóval már mászkálhat, a harmadikos pedig már hazajöhet egyedül is.
2020. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%
nem, egyáltalán nem normális. az a gyerek hamarosan áldozat lesz. Ha már iylen hülyék a szüleik, legalább te segíts annak a szerencsétlen kisgyereknek. Minden reggel várd meg a kapualjban és kísérd el oda vissza pár évig. Megmented egy ember életét, aki nem mellesleg a rokonod. Ha idősebb leszel, lehet meghálálja. pl. felneveli a gyereked, ha te meghalnál és nem lenne kire hagynod stb. Az élet kiszámíthatatlan. A szülőknek semmiképp ne említsd hogy rosszallod a dolgot, különben eltiltanak és nem segíthetsz rajta.
2020. nov. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Bpn 2020ban nem.
2020. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mar ne haragudj, de en nem fogom minden nap az unokatesomat iskolaba hurcolni. Nekem is van suli meg munka meg boven.

En csak arra voltam kivancsi, hogy masnak is megy-e elsoben egyedul a gyereke

2020. nov. 5. 19:07
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Ez gyerekfüggő is. A szülők ismerik a sajàt gyereküket, ha nem lenne elèg biztonsàgos elengedni, akkor kìsèrgetnèk.
2020. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Inkább felső tagozattól engedném de nyilván attól függ hogy mennyire önálló mennyire van messze az iskola stb
2020. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is kicsi még hozzá. Még olvasni sem tud rendesen.

10 évesen (5. Osztályos korában) délután, ha másképpen nem tudnám megoldani, engedném, hogy hazajöjjön. Akkor nincs olyan tömeg, mint reggel. Én is néha parázom bemenni dolgozni a belvárosba. Alacsony termetű nő vagyok, úgy lökdösődnek, mintha észre sem vennének.

2020. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Nekem februárban lesz 7 a fiam de nem merném egyedül elengedni. A suliból el nem is jöhet 1,2.osztályos csak ha megy érte valaki 16 feletti.
2020. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%
Nem Budapesten nem meg tanárok nem is engedhetnék hogy egyedül járjon suliba .ez felelötlenség .
2020. nov. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!