Telefon kérdés?

Figyelt kérdés
Álltalános iskolás fiam van,10 éves. Az a helyzet állt elő hogy úgy jött haza a suliból hogy rossz kedve volt. Megkérdeztem mi a baj, és azt mondta hogy piszkálják a többiek hogy neki nincs mobilja,es még a tanár is meg kérdezte tőle hogy mi miért nem engedjük az apjával hogy legyen neki teloja. Teljesen levagyok döbbenve.30 as korosztály vagyok, de mi a fészkes fenének kéne egy 10 évesnek mobil??Van tablett, azon akármikor tud játszani,tanulni ha olyan van.Ráadásul akiknek van telojuk mind viszi a suliba.Megertem ha valaki bejáros busszal másik faluból, de én viszem hozom.Én 16 voltam amikor kaptam telefont.Szoval nem akarom hogy piszkálják a fiam így kap egy mobilt.Akinek hasonló korú gyereke van hogy állnak ezzel a témával?
2020. nov. 25. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Valami normálisat vegyél neki, ne az legyen, hogy mindenkinek okostelója van, ő meg dugdossa a Nokia 3310-esét, nehogy meglássa valaki.

(Én mondjuk tök menőnek találnám, ha valaki egy eredeti Nokia 3310-essel szaladgálna, de a gyerekek ezt máshogy fogják fel.)

2020. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
2003-ban 9(!) évesen, harmadikban kaptam az első telefonomat, egy Nokia 3310-t. A mai világban már még előrébb van az emberiség, szükség van telefonra ezer okból, a kislányom másodikban kapott telefont mert így tud nekem írni, tudom követni merre jár és a kis barátnőivel is van egy csomó közös játékuk a telefonon. Nyilván korlátolva van mit és meddig játszhat rajta. Persze neked lehetnek begyepesedett nézeteid, hogy minek neki telefon, meg lehet mellé egy szomorú, kívülálló gyereked is...
2020. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Fel sem merült benned, hogy a gyerek esetleg hazudik, hogy kapjon telefont? Rá se kérdeztél az iskolai tanárnál, hogy mégis miért sulykolja ezt a gyerekbe? Nem mondom, hogy el kell zárni a digitális világtól, de 10 évesen még lehet várnék vele. Főleg ha van tablet vagy számítógép, amit használhat, ha szükséges.
2020. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem egy Nokia 3310es re gondoltam én sem.😅 Hát lehet én maradi vagyok de akkor is minek egy masodikosnak telefon?? Hogy tudd merre jár a kis barátnőkkel? Na mind1.Ezt nem értem. Nemtudom, azóta még nem találkoztam azzal a tanárral, de nemhiszem hogy a fiam hazudna...hogy egy telefont kapjon.Én akkor is korainak tartom a telefont, de kapni fog. Nem szeretném ha emiatt kirekesztenék vagy akármi.
2020. nov. 25. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek hogyan tartja a kapcsolatot a barátaival?


Nekem sem volt telefonom 18 éves koromig, de hát akkoriban még mindenhol volt vonalas, ha fel akartam hívni a legjobb barátnőmet, akkor felhívtam. Sőt, már óvodás koromban tudtam, hogyan kell telefonálni, valahogy megtanítottak rá a szüleim vész esetére. A te gyereked mit csinál, ha baj van?

2020. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Haladni kell a korral.
2020. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Anno az enyémnek 8 éves korában vettem, bár mi akkor költöztünk külföldre és ő egyedül jár taxival masikmvarosba iskolába.

Saját döntésed kell hogy legyen, hogy veszel e neki vagy sem, de nem árt, ha vissza gondolsz a saját gyerekkorodra: neked milyen érzés volt, amikor mindenkinek volt valamije, csak neked nem?

2020. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évesen kaptam gombos telefont, 12 évesen meg okosat. (Addigra viszont már minden osztálytársamnak volt, nekünk viszont nem volt elég pénzünk rá)


Korban pont kettőtök közt vagyok.

2020. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is baromság egy 10 évesnek, akit hoznak-visznek, lehet már kapni 15 ezerért is okostelefont, vegyél egyet, remélem nem az iphone a divat az osztályban.
2020. nov. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem annyira újdonság, 2001-ben kaptam az első telefonom 11 évesen.

Nem rólad beszélek, mert írtad van tablet, ez az, de nagyon helytelennem tartom, hogy valaki full technológia mentesen neveli a gyerekét. Nem az, elvannak anelkül, de akkora hátránnyal indít, hogy a szülő fel se fogja.

Volt ilyen osztálytársam, okosnak okos volt, viszont nem tudott mit kezdeni az iskolában a számítógéppel, becsülendő hogy tanyasi kézművességből él meg, de a szülei ezzel elvették az esélyt hogy bármi karrierje legyen. Ez van.

Lehet így is ugyanezt az életformát választaná, de lenne választása.

2020. nov. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!