Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jelenleg hagytak bármilyen...

Jelenleg hagytak bármilyen lehetőséget arra, hogy a gyereknek ne kelljen bejárni egy iskolába (sőt már óvodába)?

Figyelt kérdés
Óvodába anno én is csak nagy csoportba jártam, most 3 évesen már nem lehet kibújni alóla. Korábban volt pl. magántanulásra lehetőség az iskolásoknak, amit szintén megtorpedóztak. Egyáltalán van ma bármi lehetőség arra 3 éves kora után, hogy pl. rendszeresen a világba kalandozzunk, amikor nekünk tetszik, pl.nem csak a nyári szünet idején, egyáltalán arra, hogy az évi nevetséges 3 napnál többet maradhasson távol? Sok más országban minden faxni nélkül választhatja a szülő hogy a gyereket otthon tanítja. Itt meg 3 évesen ráteszik a kezüket aztán onnantól ők határozzák meg mikor van program a szülő meg érje be évi 3 nappal nincs semmi más?
2021. jan. 7. 00:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
Nincs sajnos.😔
2021. jan. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

4. szülinapig lehet felmentèst kèrni.

Lehet külföldre költözni. Nekünk ez az egyik legnagyobb èrv, ami miatt nem költözünk soha vissza Magyarorszàgra.

2021. jan. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%

Lehet iskolát alapítani, és akkor ott lehet olyan tanrend, amilyet akarsz, lehet napi 2 óra csak.

Gondolom, oviba is lehet napi pár órára vinni csak.

2021. jan. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Az alternatív iskolàk tantervèt is szigorù keretek közè szorìtottàk màr sajnos. Waldorfok sokat vesztettek a lènyegükből, Montessorik azt hiszem jobban àllnak. Budapest school nem tudom hogyan àll.

Nagy nehezen , de lehet, hogy tènyleg a sulialapìtàs a megoldas.

2021. jan. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Képzeld Németországban sem lehet ezt megtenni ,hogy csak úgy nem viszed be a gyereket iskolába .
2021. jan. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk Hollandiában 4 evésen kezdik az iskolát és nincs olyan, hogy te most nem akarod vinni, mert nincs kedved. Olyan büntetést sóznak ki rad, hogy egy ideig kenyéren és vizen élhetsz.

Magyarorszagon az óvodában napi 4 óra a kötelező, ergo beviszed szépen reggel 8ra a gyereke, ebéd után még elhozod.

2021. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Megoldható, most a covid miatt ismerek kb. 4 gyereket aki nem jár iskolába, magántanulok lettek és olyan családot us ismerek, akik utazgatnak fél éveket, két iskolás gyerekkel, normál, állami iskola megengedte.
2021. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

6: Nekem ezzel az a problémám, hogy nincs az az isten, hogy hajlandó egyek felkeni reggel 7-kor.

Csak délutánra lennék hajlandó bevinni.


Egész óvodás és iskolás éveim alatt kialvatlan voltam, legédesebb álmomból vertek fel reggel 7-kor!

Felnőtt vagyok, mire 15 év alatt be tudtam pótolni az elmaradt alvásokat.

Nem vagyok hajlandó (és képes sem) további egészségkárosodásokat elszenvedni.

2021. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

8!


Ezzel az az egyetlen mákszemnyi probléma van, hogy a kötelező "tanorak" vagy óvodai foglalkozások reggel vannak.

Nem, nem egy nyafogó kislányhoz igazítják a tanmenetet, hanem normális emberekhez. 7 óra nem hajnal, feküdj le korábban, ha nem tudsz normális időben felkelni.

2021. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Hollandia a kissebsèghez tartozik, a legtöbb euròpai orszàg engedi a magàntanulòsàgot Nèmet iskolàban ugyan nem lehet magàntanulònak lenni, de Nèmetorszagban elfogadjàk az amerikai sulikat, mint tankötelezettsèg teljesítèsèt, gyakorlatilag ìgy kiskapuval ugyan, de van magàntanulòsàg.
2021. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!