Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levélben hogy szerepeljen:...

Levélben hogy szerepeljen: lehetőségem van-e/lenne-e egy állás emgpályázásához önöknél vagy lehetőségem lenne-e bármilyen pozíció megpályázásához. Melyik a helyes vagy van már alternatíva?

Figyelt kérdés
2020. júl. 25. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt írtam: Kérem, biztosítsanak nekem lehetőséget arra, hogy egy találkozás alkalmával személyesen is bemutatkozhassak Önöknek.

Abban az esetben, ha a későbbiekben lehetőség nyílna rá, szívesen folytatnám pályafutásomat egy másik osztályukon.


egy álláskereső tréningen azt hallottam, hogy ne azt írjuk, hogy ha lesz lehetőség, megüresedik egy állás, stb. értesítsenek. Azt mondták, hogy kérjünk személyes találkozásra lehetőséget vagy telefonhívásra időpontot. Én ezt nem mertem megtenni, fura ezt így leírni, mert nem tartom magam félősnek, de nem érzem annyira húdebiztosnak a tudásomat, mindegy, ez van. Én az elsőt írtam, én is küldtem ide-oda, hirdetésre, csak úgy, aztán csak találtam állást pár hónapja.

Az viszont biztos, hogy az utolsót, bmilyen pozíciót felejtsd el, mert a bmilyen az a portástól az ügyvezetőig terjed, komolytalan.

Egyszer hallottam egy beszélgetést a munkaügyiben, tanfolyamról érdeklődött vki, kérdezték, hogy mi érdekli? Mondta, hogy hát végül neki mindegy, látszott rajta, hogy vmit tanulna, de nem tudja, hogy mit. Erre mondta az ügyintéző hölgy, hogy - férfi, 30-40 éves -, pedig el kellene döntenie, mert van kisgyerek gondozó, kertés, bolti eladó, targoncás, hegesztő, stb., szűkíteni kellene a kört. Jó, hát nem értett hozzá, de azért annyira igen, hogy végigolvassa és kapásból a fele nem megfelelő a számára. Ezt csak azért írtam, hogy olyat, hogy bmit, azt inkább ne!


van-e/lenne-e - megfogalmazás sem tetszik, nem kell ennyi vagylagos lehetőséget írni, nem hü.e aki olvasta, érti, hogy állásügyben érdeklődsz. Önöknél - nagybetű.

Nem vok se hr-es, se nyelvtantanár, csak egyszerűen a suliban a nyelvtant hamarabb megjegyeztem, mint Ady életét...

De még biztos írnak a többiek, aztán kigondolod, hogy melyikünké tetszik. :)

2020. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetőség valamiRE van, és nem valamiHEZ.
2020. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kísérlőlevélben ez így eléggé needy-nek (elkeseredettnek) hangzik, lenne-e lehetőség, ha esetleg mégis nem-e lehetne-e, bármilyen munkát elvállalok stb. Nézz utána a cégnek és a pozícióknak, amit tudnának adni, és aszerint, személyre szabottan írd meg a levelet. Pl. ilyesmik (bár ez most nagyon sablonos lesz): "Levelemmel az XY pozíció betöltésére pályázom... (stb., stb.) ...amennyiben jelentkezésem felkeltette érdeklődését, úgy várom szíves visszajelzését". Lényeg, hogy töröld a "bármilyen" kifejezést a szótáradból (nagyon alacsony önbecsülést sugall), légy tisztában az értékeiddel, és ezt kommunikáld feléjük, mi az, amit nyújtani tudnál nekik, miért járnának jól veled. Bár csak egyetlen mondatra kérdeztél rá, valahogy mégis azt érzem, hogy be kéne vonnod egy hozzáértőt ennek a levélnek a megírásához. A helyesírást is nézesd át mással, másokkal. De amúgy neten, YouTube-on is van egy halom cikk és videó erről a műfajról, mit írjunk, mit ne.
2020. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amelyik tetszhet a hr-esnek.
2020. júl. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!