Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek jó tanuló a gyereke,...

Akinek jó tanuló a gyereke, hogy értétek el ezt?

Figyelt kérdés

Nekem semmi motivációm nem volt, a szüleimet sem érdelelte, hogy hogy tanulok - vagyis de, néha lecsesztek, de még véletlenül sem segítettek semmiben, nem érdelelt semmi. Most elsős a lányom, a matek jól megy, de minden mást le***r, a háziért is veszekedni kell, gyakorolni nem hajlandó! Most jönnek a félévi felmérések, az olvasás annyiban kimerül, hogy lebetűzi a szavakat, de az egybe olvasás nem megy, az írás is tragédia! Sem az ösztönzés, sem a büntetés nem használ, odaülök mellé, csak rá figyelek, ő meg minden másra! Teljesen hidegen hagyja az egész!

A rokonságomban és a pároméban a párom és én vagyunk az egyedüliek akik nem (voltak) kitűnőek.

Nem tudom, hogy a többiek hogy csinálják! (a párom testvére nagy stréber volt, ő magát ösztönözte)

Én nem azt várom, hogy kitűnő legyen, de azt semmiképpen nem akarom, hogy olyan legyen, mint én, hogy a hármas már szuperszenzációsnak számított és már általánosban is csoda volt, ha simán megvolt a kettes év végén.

Ti hogy csináljátok? Mivel lehetne rávenni, hogy legalább ne le****ja?


2021. jan. 15. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem meg nem tanul a gyerekem, de en rohadt nagy stréber voltam világ életemben. Szerintem ezt nem lehet elérni szulokent. Nekem egy nagyon erős belső kényszer volt mindig, hogy jobb legyek másoknál és magamnal is.
2021. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is stréber voltam, most tanító vagyok. Ez nagyon sok dologtól függ, de a szülők is hatással vannak a gyerekre az biztos. Vagyis van gyerek, aki maga motivált (1. Válaszoló), van amelyik meg a szüleinek akar görcsösen megfelelni.
2021. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En is jó tanuló voltam, de engem anyu mindig megszidott ha nem jó jegyet kaptam, kiabalt velem ha tanult velem. Ezert utaltam ha segített, inkabb megtanultam egy idő utan egyedül es törekedtem a jó jegyekre.

Ennek előnye, hogy pl csaladunkban en egyedül elmentem egyetemre es ott is jó jegyeket kaptam(persze tudom nem ez a lenyeg). Szóval megtanultam, hogy kell tanulni. De a magáneletben is mindig fejlődni szeretnek minden teren.

Hátránya ennek a módszernek nincs önbizalmam, mert sose erzem magam elég jónak. Mindig azt erzem jobbnak kene lennem.

2021. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Ez a tanáron mulik. Eleve normalis tanár nem ad otthonra leckét alsóban. Az lenne a dolga, hogy felkeltse a gyerek érdeklődését és megtanítsa tanulni. Kéne egy rendes suli a gyerekednek.
2021. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem én értem el. Itthon szinte soha nem is tanul. Nem is igazán tud könyvből tanulni. Emiatt volt is gondunk tavaly tavasszal. Egyszerűen mindent megjegyez amit hall az órákon és ez elég.
2021. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg ez nem nevelés kérdése, a belső motiváció attól függ, hogy a gyerek mennyire maximalista. Ha nem olyannak születik, akkor ha megfeszülsz sem lesz jó tanuló. Egyébként alsóban még elégnek kéne lenni az iskolai tanulásnak, max. este egy fél óra olvasás, és ennyi. Ha ennek ellenére nem megy, akkor van valami tanulási zavara a gyereknek, és mivel folyamatos kudarcélmények vannak, ezért kerüli az ilyen szituációkat.
2021. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Sok mindentől függ. Én is mindig jó tanuló voltam, nálam összeállt a belső motiváció, a szüleim nyomása, és a jó tanárok kombó. Aztán ez sem volt mindig jó, nagyon önbizalomhiányos tudtam lenni, folyamatos bizonyítási kényszer, most egyetemen 3.évben már sikerült levetkőzni, de anyám még mindig tudni akar a vizsgáimról.

Szeintem fontosabb szülőként, hogy a gyerek mellett legyél és támogasd, mint hogy Pistika dolgozata jobban sikerült. Elitnek nevezett iskolába jártam, szórták év végén a kitűnő tanulóknak a díjakat, de tudod, mindegyik szociális élet nélküli kamasz volt, akiket titokban egy kicsit mind sajnáltunk.

Kicsit elkanyarodtam, de valószínű ez a motiválatlanság idővel változni fog, ha érik. Most valahogy szinten kell tartani, hogy ne maradjon el, aztán ahogy jön a sikerélmény úgy motivált lesz. Ebben az életkorban fontos a siker, így valami matricás rendszer amit kitaláltok otthon a tanulásra jó lehet

2021. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 3. osztályig voltam kitűnő általánosban. Férjem soha.

Gyerek 4. osztályos, 1-1 4-es becsúszik készségtárgyakból félévkor, de év végén már nem.

Ösztönözni? Nem kell. Okos kisfiú. Nem tanul semmit. Benne marad a fejében.

Az, hogy egy elsős félévkor még nem olvas folyamatosan, csak betűz, nem baj. Hogy nem ír rendesen, nem baj. A fiam másodikban tanulta csak meg kötni a betűket. El is romlott az írásképe, vonalat csak elvétve talál el. De nem számít. Nem a külalaktól lesz valaki jó vagy rossz tanuló.


A tanítónéni mit mond? Jelen helyzetben ő a leginkább kompetens. Ha pedig nem boldogulsz vele, nincs meg a közös nevező, talán nincs is jó helyen a gyerek.

2021. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8.ezzel vigyázz. Én is okos kislány voltam, mindenre tudtam a választ mert figyeltem órán, de sose tanultam meg, hogy hogyan kell tanulni, mert nem volt rá szükség. Emiatt nem bírtam befejezni az egyetemet, mert ott nem volt elég órára járni, meg józan paraszt eszet használni, hanem be kellett volna sęggelni egy csomó mindent.


Bocsánat a kérdéshez nem tudok hozzászólni, csak azért jöttem ide, mert engem is érdekel. Szeretném ha a fiam sikeresebb lenne és jobb döntéseket hozna mint én meg az apja. Mindketten azt bántuk meg a legjobban, hogy nem tanultunk amíg még benne voltunk, hogy olyat csináljunk ami érdekel.

2021. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

nálunk mind3 gyerek jó tanulo/jó tanulo volt ,igaz ehez kelletem én is hogy ha kellet ott ültem melletük ,sőt ma is ott ülök melletük nagyobbakra szolok hogy lecke kész van ? stb

ės igen sok türelem kell tanitáshoz,házi megcsinålåshoz .

illetve ėn ugy vagyok vele ha okos,eszes a gyerek,akkor elvårom jó jegyet,ha csak 2-3 maximum amit ki tud magábol hozni akkor azt vårom el.többet nem .

2021. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!