Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok arról a...

Ti mit gondoltok arról a szülőről aki leszarja, hogy a gyereke milyen tanuló?

Figyelt kérdés
A gyerek se foglalkozik vele igazán, de főleg a szülők nem. Ha a gyerek úgy gondolja, hogy ezt most nincs kedve megtanulni és eggyesre írja, akkor se szidják le vagy szólnak rá. És még a kötelező olvasmányokat se kell elolvasnia. Milyen szülők az ilyenek akik hagyják a gyereket megbukni?

2017. márc. 21. 06:37
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
25%
Átlag magyar szülők. Nem hiába tart ott az ország, ahol.
2017. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
46%
És? Leszámítva pár szakmát, piszkosul nem azt számít ebben az országban, hogy milyen jó tanuló vagy, hanem, hogy milyen jó kapcsoaltaid vannak, és hova van protekciód. Meg lehet nézni, ott a közmunka program, diplomás emberek söpörgetnek utcát 8 áltláanos alig végzett mebrkék mellett. Akkor mit is ért a tnaulással?!
2017. márc. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
31%
az elozo termeszetesen ostobasagokat beszel.
2017. márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
90%

2: Tulajdonképpen igen, ma a társadalomban nem mutatkozik meg külső gazdagságban a tudás.

De a belső gazdagság annak akkor is nagyon jó, akinek van.:)

És a szülők, akiknek van fogalmuk a belső gazdagságról, a szellemi örömökről, azok igenis szeretnék, ha a gyermekük is részesülne ezekből.

És az nem azon fog múlni, hogy esetenként 1-est vagy 3-mast hoz a gyerek. A gyerek alapvetően tudásszomjas és a szellemi öröm megéléséhez sokszor az is elég, ha nem riogatjék a gyereket ovis korban, hogy milyen nehéz és szar lesz az iskola.:) Majd kimazsolázza magának belőle, hogy mi az, ami neki jó.

Ha nem látja a környezetében, hogy jó dolog a tanulás, művelődés, akkor nem is lesz fogalma róla, hogy ez élvezetes dolog, és hogyan lehetne számára is az.

2017. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
46%
Hát persze. Nyílván mindegy, ugyanarra fogja vinni az életben, ha valaki summa cum laude orvos, tudós vagy legalább négyes szakember, mert komolyan vette a tanulmányait vagy pedig már gimiben közepes, egyetemen pedig épp kettes vagy éveket csúszó tanuló volt, azaz sz@r szakember. A mai magyarok egyre butábbak és lustábbak. Nem csoda, hogy nem születik már Semmelweis, Kodály, Bólyai. Nulla vagy minimum hozzáállású szülők gyerekétől nem lehet elvárni. Az pedig, hogy milyen kormány van és hogy lehet benne boldogulni, szintén csak a nép hibája. Mindenki azt kapja, amit érdemel. Normálisabb országban már fele ennyi korrupció miatt is repült a kormány. Lsd. Románia.
2017. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
69%
Ismerek egy ilyen anyát. Ő csak kefélget fűvel-fával, a gyerek meg lóg, nem tanul, anyját meg nem is érdekli. Csak úgy vannak, mint szobatársak, nem mint egy család. Mielőtt valaki nekemjön, a fiú apja meghalt már, szóval ezért beszélek csak az anyáról. Szomorú az ilyen. A gyereknek is mindegy, hogy jönnek az egyesek, mert miért érdekelné őt? Még túl fiatal ahhoz, hogy megértse azt, hogy magának tanul, az anya meg egyáltalán nem foglalkozik vele. Nekem az a véleményem, hogy ilyen szülőknek nem kellett volna gyereket vállalniuk. Vagy akkor adta volna örökbe, ha csak baleset volt. De megtartani csak mert az enyém és aztán lesz.rni az durva dolog.
2017. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
66%
Az én szüleim is rámhagyták a dolgot. Év végén sose buktam meg, de amúgy semmi problémám nem volt a kettesekkel. Az érettségim jobb lett, mint a 4-es tanulóknak az osztályomból (4-5 lett minden, plusz nyelvvizsga) Nálam a szüleim ezzel azt érték el, hogy magamnak tanultam, nem pedig azért, mert ha 4-est kapok megvernek... Hálás vagyok nekik, hogy ilyenek voltak. Ha máshogy lett volna, valószínűleg nem ott tartanék most ahol, és nem tudnék 22 évesen saját pénzből kifizetni egy amerikai körutat. Lehet, hogy nem voltam jó tanuló és ezért nem b*szogattak otthon, mégis van eszem.
2017. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Az én szüleim nem ilyenek voltak, én sem ilyen leszek. Ennyi ami engem érint. Tipikus "szidjuk-már-együtt-a-sógornőmet/szomszédomat/munkatársamat-mert-az-nekem-jól-esik" kérdés.
2017. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
28%

A helyesírás alapján te vagy a gyerek. Vagy mégsem?

Akkor lehet, jobb lenne a saját portádon sepregetni! ;)

2017. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
58%
Nem érdekelnek a jegyektől fog valaki sokat keresni. Sokkal inkább a talpraesettségtől, meg persze a protekciótól.
2017. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!