Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tehetnék,ha ennyire...

Mit tehetnék,ha ennyire utálja az iskolát?

Figyelt kérdés

12 èves, egészséges fiamról van szó. Nagyon kedves és okos, kitûnô tanuló volt 5. osztályig. Most picit romlott az eredménye.

Elfogadom, nem szidom érte, mert tudom, hogy tudja, és ez számít. Barátai vannak az iskolában és az osztályban.

Mikor suliváltásról volt szó, akkor végül elmondta, hogy neki úgy általában a sulival van baja.

Emiatt reggel gyakran morcos.

Visszasírja az online oktatást, azt nagyon szerette.


2021. márc. 2. 07:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nem tudsz mit csinálni. Ez a kötelessége. Lehet nehezebb most a tananyag sőt buztos nehezebb, mint eddig.

Esetleg jobban bele lehetne mászni a témába. Lehet bántja valaki vagy az egyik tanár szigorúbb vele. Az osztályfőnökét is felhivnám. Ő jobban látja a dolgokat, hogy mi történik az iskolában.

2021. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Megszokta a jó világot és most nehéz visszaállnia, majd megszokja.
2021. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Abban biztos vagyok, hogy senki nem bántja.

Azt nem írtam, de a gyerekorvoshoz is gyakran járunk. Sosem talál semmit, tudja, hogy pszichoszimatikus. Azèrt kiírja pár napra pihenni. Viszont ez sem megoldás, ha sokat hiányzik.

2021. márc. 2. 08:03
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez sem megoldás. Úgy látszik kezd rászokni,hogy mindig kiírják minden kis nyűggel. Én nem hagynám a helyedben. Később rosszabb lesz ha a középiskolában akar lógni.
2021. márc. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Lehetne magántanuló is. Habár ezt kormányunk hamarosan elintézi neki...
2021. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nagyon nem örülnék az online oktatásnak egyéb okokból, de lehet, hogy az megnyugtatná picit.

Lehet, hogy elviszem pszichológushoz.

Illetve áprilisban agykontroll tanfolyamra, abban bízok, hogy belülrôl helyre teszi.

2021. márc. 2. 08:24
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Barátai vannak az iskolában és az osztályban."

Ha ez így van, miért lenne jó neki a suliváltás?

Teljesen ismeretlen környezetbe kerülne, ahol nem biztos, hogy egyszerű lenne neki új barátokat szerezni.

.

"Visszasírja az online oktatást, azt nagyon szerette."

Persze, mert sokkal szabadabban tölthette idejét.

Magyarázzad el, hogy pár, nem túl messzi éve az iskolások azt sem tudták, mi az és milyen az online okítás!

.

Beszélgess vele erről a témáról, de ne apa-fia felállás szerint, hanem mint barát a baráttal.

2021. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannaak barátai akkor nem értem. Én alig vártam, hogy az iskolában velük legyek. Pont az online oktatástól őrültem volna meg, hogy nem talákkozhatok velük.
2021. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém is 5-dikes. Sokkal több a tananyag, többféle a tanár, önállóbbnak kell lenni és nehezebb a mezőny, kevesebb a sikerélmény. És a kiskamaszkori hisztik meg világfájdalom is befigyel - lefordítva, nincs kedve semmihez. Szerintem a tiédnek is inkább ez a baja, mint a suli, pláne ha vannak barátai. Legyél vele kicsit szigorúbb (ne gépezzen, hanem mozogjon), de szeretgesd is többet. Ez egy ilyen korszak, minden osztálytárs-anyukája-barátnőm ugyanezekre panaszkodik.
2021. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Az agykontroll jó ötlet.
2021. márc. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!