Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként erre mit mondanál a...

Szülőként erre mit mondanál a gyerekednek?

Figyelt kérdés

A gyereked egyszerűen nem tanul, magasról tesz rá.

Mikor próbálod motiválni elmondja, hogy szerinte értelmetlen, mert hiába néz körül a családban, rokonságban, és tágabb környezetében, senki nem jutott magasra és ért el látványos szintet, pontosabban a vele járó "jutalmat" az élettől, hiába tanult.


Hiába sebész a nagybátyja, nincs ilyen kocsija: [link]


Hiába van 2 étterme a haverja apkjának, nincs ilyen házuk: [link]


Hiába volt a nagyapja banki főosztály-vezető, sem a nagyi, sem az új felesége nem ilyen kaliber: [link]


2021. máj. 23. 06:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Na ezért káros az instagram stb. Mondom ezt 35 évesen. Tényleg rohadt káros.

Mindenki rohadt sok lóvét akar, semmi mást. Nem baj, legalább nagyot nevetünk, mikor koppanni fognak :D

2021. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem kell a gyereket ész nélkül az internetezni, mert ilyen agymosott, visszamaradott gondolkodása lesz a sok szennytől, amit lát a zinterneten.

Kérdező, lerí rólad, hogy te vagy a gyerek.

Tipikus szarokrá hülyegyereknek tűnsz, akinek fogalma sincs róla mi az a boldogság, a jólét, mert a szülei törődés helyett csak félredobták, hogy hagy gépezzen a gyerek, nekik jobb dolguk is van, mint a gyereket nevelni.


Az lenne a cél, hogy boldog felnőttkorod legyen, aminek egyik belinkelt f.szság sem a feltétele.

Nem kell felsővezetőnek lenni, nem kell i8, nem kell luxusprosti ahhoz hogy boldog legyél.


Olyan munka kell, amit szeretsz csinálni, olyan ház kell, amit otthonnak tudsz hívni, ahová jó hazatérni. Olyan autó kell, ami elvisz A-ból B-be, és olyan feleség, aki őszintén, feltétel nélkül szeret.


Egy megkeseredett lélek még a fent belinkelt külsőségek mellett sem lenne boldog, mert még ezeknél is van jobb amit mutatsz, akkor meg azután vágyódna, a büdös életbe nem elégedne meg semmivel, de nem az élete lenne üres, hanem a lelke...


És a legeleslegszomorúbb az, hogy többnyire csak azért vágyik ilyenek után, hogy dicsekedjen vele.

2021. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

18. Születésnapjára adnék neki egy bőröndöt, hogy motiválja saját magát.

Bár sosem jutnánk oda, hogy azt az értékrendet kívanja, amit itt leírtál.

Amugy szerintem is a gyerek kérdez, de az anyja helyében megmutatnám neki, milyen szerencsés hogy ilyen gondokkal kell megküzdenie...

2021. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen bátyám, eltartatja magát, egy szánalmas ember lett, középkorúan az anyánk nyakán. De még mindig a világ a hibás, nem ő.


Kapd össze magad kérdező, ne akarj senki lenni. Ne akard, hogy a szüleid egészségének rovására menve élősködj, mert neked büdös a munka.

2021. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki mennyi a minimálbér. Mutasd meg a számlákat. Adjátok össze, rezsi, albérlet, kaja.

Ugye, ugye?

2021. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15-ösnek igaza van. Ez egy jó dolog.

Én 27 évesen raktam le a jogsit és vettem autótot egy gyerek mellett mert addig nem futotta rá. Középiskolában nem tudtam lerakni mert négyen vagyunk testvérek és a legkisebb sérült így nagyon sok pénzt felemésztett amíg kicsinek kezelték.

19 éves korom óta dolgozom mert nem volt pénze a szüleimnek a fősikolára. Államira nem vettek fel mert a matek érettségim kettes lett így buktam a pontokat.

Fizikai munkával kezdtem. Kemény fizikaival. Majd a GYES után is ide mentem vissza. Időközben kiderült, hogy jót tett az emelgetés a gerincemnek és 27 évesen 2 gerincsérvem is volt. Itt már könnyebb munkát kaptam.

Marha nehéz fenntartani egy háztartást minimálbérből. Egy kocsit tankolni kell, szereltetni kell. A jogsi 300.000 majdnem. Persze ha a szülők a feneke alá tolják sokkal könnyebb a mai gyerekeknek.

2021. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
33%

Itt kéféle hülye van Magyarországon:

az egyik aki azt tartja normálisnak, hogy a szalag mellett rohad meg, csak mert neki ennyire sikerült vinni.

A másik, aki tényleg elhiszi, hogy az lenne a normális, ha Teslája meg budai medencés villája lenne nyaralóval a horvát tengerparton.

A kettő között - kielégítő bér, kielégítő lakhatás és nyugodt élet - ahol a legtöbb ember van, arra valahogy nem vágyik senki.

Ez egy kretén ország, kretén emberrekkel, ez van.

2021. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én csak végtelenül elszomorodnék, hogy mit csesztem el, hogy ilyen értékrendet sikerült a gyerekemnek kialakítania magában.


Amúgy meg nem kell tanulni. Mehet dolgozni, eltarthatja magát.

2021. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Azt, hogy akkor lássa el magát!
2021. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
57%
Azért azt a házat elfogadnám :D
2021. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!