Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek van még arra...

Szerintetek van még arra lehetőség,hogy az első osztaly elött allo fiamat megse a valasztott suliba vigyem?

Figyelt kérdés
Mielott barki megkovezne,nem arrol van szo,hogy nem voltam eleg körültekintő,hanem arról,hogy a covid miatt csak most tudtunk bemenni a valasztott iskolaba.eddig nem engedtek be.És most hogy ott voltunk,sajnos nagyon rossz a benyomasunk,mind az iskola mind a tanarok teren.Ahova visszairatnam,az a körzeti iskolank,ahova erdetileg jart volna.Vagy mar eselytelen a dolog?
2021. jún. 16. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér, a körzeti iskolánál érdeklődj, ahova inkább vinnéd, hogy van-e még hely és átveszik-e most. Mást nem tudsz csinálni.
2021. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze megkerdem.Hely az tuti van a kerdes hogyha mar aprilisban volt a beiratas atvehetik e?
2021. jún. 16. 23:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Simán, szeptemberben is fel kell venniük, vagy évközben! A körzetes sulinak mindig fel kell vennie!
2021. jún. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van, hogyne!

Én augusztus 26-án döntöttem el, hova megy.

Felkeresed azt a sulit, ahova vinni szeretnéd, ha náluk van hely és fel is tudják venni, adnak egy fogadónyilatkozatot. Azzal bebattyogsz abba a suliba, ahova beirattad és a többi papírozást egymás között elintézik.

2021. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ah, kimaradt az első olvasatból, hogy mégis a körzetesbe vinnéd. Akkor ha van helyük muszáj felvenniük, szóval nincs is gond.
2021. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es valaszolo ,augusztus 26-an dontotted el?De hogyhogy?Nem a megadott idoponton kell beiratni a gyereket a suliba?
2021. jún. 17. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
De. Beirattam a körzetesbe időben. Aztán adódott némi problémánk az osztályok felosztásával és az igazgatóval (aki minden kívülálló szerint szakmailag hibás, nem megalapozott döntést hozott, semmiben meg sem próbált nekünk segíteni, csak hajtogatta a saját baromságát úgy, hogy végül engem hozott ki hibásnak, a gyerekemet meg hülyének). Ennek "örömére" azonnal kerestem másik iskolát, akik azt mondták, hogy fogadják a gyereket, ha eldöntöttem, mit szeretnék, jelezzek, mindegy mikor, a nyár folyamán. Aztán megcsináltattam a gyereknek a diákigazolványhoz szükséges NEK-lapot, amit egészen aug 26-ig őrizgettem, és akkor döntöttem el, hogy melyik iskolába adom le. (az már más kérdés, hogy mi végül maradtunk, az igazgató viszont nem.)
2021. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huu en mar leadtam a NEK adatlapot...Remelem ez nem lesz gond..
2021. jún. 17. 11:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolso.Mi volt egyebkent a gond az osztalyok felosztasaval?
2021. jún. 17. 11:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Tervek szerint 1 osztály indult volna, így nem voltak különleges kéréseink. Aztán szülőin kiderült, hogy 2 az az 1 és a gyerekem 7 kispajtásával jött együtt oviból ezek közül a 6 barátját másik osztályba tették, csak 1 kislányt meg őt külön. Nem értettem, szóvá tettem. Mondták, mindent megoldanak, a szülő kérése és a gyerek az első.

Hát nem. A következő hetekben kértem hivatalosan, kértem szépen, könyörögtem, zokogtam... a gyerekem meg közben belebetegedett a dologba, hogy nem lehet majd a barátaival egy osztályban. Szóval a többedszeri (nem túl barátságos) elutasításra fogtam magam és átvonultam a város egyik legjobb (köz)alapítványi iskolájába, hogy az igazgatóval szeretnék beszélni. Tárt karokkal fogadtak, menjünk be, ismerkedjünk, nyugodtan gondolkozzak, bárhogy is döntök, szeptemberig fenntartanak +1 helyet...

Szóval minden a váltás mellett szólt.

És a mai napig nem tudom, hogy végül miért nem.

Nem bánom, mert a létező legjobban jöttünk ki a dologból. A gyerekem végül kapott egy második anyukát én pedig egy nagyon jó barátot.


Szóval még azt hozzátenném mindezek után, hogy egyáltalán nem az iskola számít. Ha a tanítónéni jó, akkor bármit kompenzál.

Nálunk volt mit. Meg is tette. Többet is.

2021. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!