Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként, mit szoltok hozzá,...

Szülőként, mit szoltok hozzá, hogy ez a jó magyar online oktatásnak nevezett időszak után képesek osztályozni a gyerekek iskolai teljesítményét bizonyítványban, ami végzősöknél beleszámít majd a továbbtanulásba is?

Figyelt kérdés

Az mi gyerekeinknél, különböző iskolák esetében is, minimális valódi online oktatás volt. Jellemzően "ezt olvasd el, ide töltsd ki" módszerrel letudták a tanárok az oktatást. Sőt, a tanári kar harmada nem is tartott semmilyen tanítást. A tanárok fele pedig nem kommunikált a diákokkal, csupán üzengetett facebookon, e-mailben. Egyik csemeténél a classroom-ot használták, ami 75 százalékban működött is, ám a kréta rendszer szinte egyáltalán nem funkcionált a másiknál. De persze megesett, az internet szolgáltatás nem bírta a tempót. Sőt, nálunk két notebookból az egyik tönkrement, így egy gépen osztoztak a gyerekek, ami sokszor volt probléma, hiszen mindkettőnek ugyanakkor kellett volna használnia. Okostelefonja nincs csak egyik csemetének, de az a készülék is régi már, nem bírja megfelelően.

Mi szülők pedig délelőtt nem mindig voltunk otthon, hogy segíteni tudjunk, ha informatikai gond adódott. (nejem egészségügyben dolgozik ő nem volt itthon, de én sem dolgoztam mindig online)

5-es és 7-esek a csemetéik. A nagyobb logopédiai suliba jár, mert megkésett volt kiskorában a beszédfejlődése, manapság pedig a szövegértéssel küzd. Épp az a gondja, nehezen tanul csak olvasás után, neki hallania kell a tanárt az órán. Az eddig szinte kitűnő tanulónak egy év alatt teljesen leromlott a szintje. Speciális iskola ide vagy oda, két tantárgyból megbuktatták! 😱 Cseppet sem vették figyelembe sem az elmúlt egy év pocsék oktatását, sem a speciális helyzetét. 🤔😖😢 Ráadásul, a tanárok még meg is szégyenítik, a gyereket hibáztatják a leromlott teljesítménye miatt! 😖

Három éve tanfolyamra jár a gyerek a szakgimnáziumba, ahová tovább szeretne tanulni. Az elmúlt tanévben nem volt erre lehetőség, mert a kormánynem engedélyezte. (iskolabezárás előtt és most még nyitás után sem) Tehát, csemeténknek határozott elképzelése volt a jövőjével kapcsolatban. Erre most megbuktatják! El nem tudjuk képzelni, miként fogják ezt a helyzetet kezelni az elkövetkező években a felvételiknél. Figyelembe fogják venni egyáltalán, hogy lényegében alig kaptak megfelelő oktatást a diákok?

(a SZMK vezetője facebook csoportban kijelentette, ő nem látja megfelelőnek, hogy bármilyen módon megköszönjük a tanárok teljesítményét, munkáját. Igen sok szülő egyetértett vele!)


Ti miként vélekedtek?


Elnézést, hogy kissé kifakadtam! De úgy tűnik, semmilyen hivatalos szervet nem érdekel ez az áldatlan állapot! Csak ezt propagálják: "Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve"



2021. jún. 18. 00:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
És a tanárral beszéltél, hogy ő hogy látja a dolgokat? Nálunk megmondta az ofő, hogy 2 féle jegyet adott. Ötöst, ha visszaküldte határidőre a gyerek a feladatokat, és egyest, ha nem. A lányom eddig átlagban 4 volt, most 4,75 lesz év végén. Szintén hetedikben. Az online oktatás színvonalával kapcsolatban nekem is vannak kételyeim, de én sem ültem ott mellette, egyedül csinált mindent a gyerek. És ő is sni-s.
2021. jún. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

És ez most így bizonyítványosztáskor tűnt fel nektek hogy megbukott a gyerek??

Az online okatatás alatt nem láttátok, hogy romlanak a jegyei? 2 hónap alatt (hiszen csak ennyi volt az online oktatás) bukásig rontotta ez előtte kitűnő bizonyítványát?? Előtte színötös volt? Hogy segítettétek a tanulásban, beszéltetek a tanárokkal? Az utolsó 1 hónapban, amikor nem volt online oktatás, hogyhogy nem tudott javítani?

Ebben itt ti is eléggé hunyók vagytok, nem lehet mindent a tanárokra kenni...

Az online oktatás a legtöbb helyen nem volt hatékony, viszont az otthoni dolgozatírás miatt könnyebb volt jó jegyeket szerezni.

2021. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a legnagyobb félelmem, hogy ez a tanítási módszer élőben is így megy. Csak nem olyan feltűnő nekünk szülőknek.


Én is sokmindent igazságtalannak érzek, de most tudatosan nem foglalkozok vele. Tanárokkal se beszéltem róla, mert valahogy úgy látom nem fárasztom magam még ezzel is (elég volt egy egész tanév magántanuló negyedikessel, betegség miatt), úgyis meddő vita lenne. Az energiáimat inkább a gyerekem felé fordítom, a suli meg olyan amilyen.

2021. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
13as vagyok. Mondjuk az is érdekes ha a gyerek mondjuk nem árulta el nektek hogy áll, akkor a tanárok közül se jelezte felétek senki, hogy szedje össze magát. Vagy csak én gondolom, hogy ez lenne a normális a suli részéről? Nem pont bukás témában, de én is sokszor meglepődtem már, hogy mért nem szólnak X dologról.
2021. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14-es! A gyermek eredményei, érdemjegyei bármikor megtekinthetőek, régen erre volt az ellenőrző, most pedig az e-napló. Nem a tanárnak kötelessége szólni, hanem a szülőnek kellene jobban odafigyelni, ha annyira érdekli. Véleményem szerint az a szülő, aki a legnagyobb megdöbbenéssel fogadja, hogy a gyereke bukásra áll, az nagyon figyelmetlen és hanyag volt és a szituáció őt is minősíti.
2021. jún. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
31%
Persze, lehet. De nem voltunk ott és nem tudjuk pontosan hogy történt. Simán lehet, hogy pl. épp a család megélhetését igyekezett biztosítani az apa és nem jutott kellő figyelem mindenre. Nyilván nem kötelessége az iskolának figyelmeztetni, mert ott a kréta. Tanárként ismerhet annyira egy hetedikest és családját, hogy leessen neki ha gáz van. Akkor tehet egy gesztust, hogy rákérdezzen a szülőknél, hogy minden ok e náluk, mert a gyereküknél ezt és ezt tapasztalta. Nem kötelesség, emberség. És ha ez nincs akkor mit várhatunk a felnövő generációktól, akiknek többek között a tanáraik is legnagyobb példaképük. Sajnos én is tapasztaltam ezt a hozzáállást.
2021. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a tanárok ritkán keresik a rossz tanuló szüleivel a kapcsolatot, mert sok a rossz tapasztalatuk. Mint itt is, ha a gyerek nem tanul, nyilván a tanár hibája. Kinek kell ez?
2021. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!