Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a jobb szerintetek egy...

Mi a jobb szerintetek egy felsős gyereknek: 8 osztályos általánosban maradni (ahol nem annyira jó a színvonal), vagy átvinni 8 vagy 8 osztályos gimnáziumba? Örülnék, ha "gyerekek" is elmondanák a véleményüket.

Figyelt kérdés

Alsós a gyerekem egy 12 évfolyamos suliban. Mikor elkezdte, abban reménykedtem titkon, hogy akár itt járhatná végig a 12 évfolyamot. Azóta viszont megismertem sok szülőtársat, akiknek felsőbe ide jár a gyerekük, és hát eléggé ramatynak tartják az oktatást (rossz fejek a tanárok felsőtől).

A mai rendszerben egyébként is jellemző, hogy felsőben elviszik 6 vagy 8 évfolyamos gimibe a gyerekeket, és szeirntem a jó tanárok többségét is elszipkázzák ezek a helyek.

Mit gondoltok, milyen tapasztalataitok vannak, hogyan érdemes folytatni felsőben a dolgokat? Érdemes átvinni 8 vagy 6 osztályos gimnáziumba a gyereket?



2014. máj. 12. 10:00
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Elnézést, a kérdést elírtam, így lenne helyesen: „vagy átvinni 6 vagy 8 osztályos gimnáziumba?”
2014. máj. 12. 10:02
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Felnőttként tudok mesélni, engem átvittek 8 osztályosba. Most még pici a gyerekem, de azt keresem, hol találok normális iskolát, mert számomra rettentes volt az egész. Igen, baromi kemény suli volt, igen, szülő szemmel csodálatos eredményeket sajtoltak ki belőlünk, mindenki baromi sikeres lett külső szemmel nézve. Idegileg instabil, önértékelés-zavaros, félős, görcsös felnőtt lettem és tíz éve küzdök azzal, hogy megtanuljak lazítani. A saját gyerekemnek nem ezt kívánom. Lehet, hogy felsőben nem jók ott a tanárok, ezt nem tudhatom, de azt tudom, hogy ha mindenáron a csúcsszuper kirakat eredményeket akarod látni a gyerek ellenőrzőjében, arra rámegy a lelke. Fontold meg, mielőtt iskolát választasz! Nagy felelősség!
2014. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

kedves előző, ez nem a suli hibája, hanem a tanáraidé és a szüleidé. Az én lányom is nyolcosztályosba jár, teljesen normális ő is, és az osztálytársai is, pedig rohadt erős suli. De nincsenek hajtva, vannak köztük közepesek, akik még a közepessel is messze jobbak más iskolák jóinál...


azért, mert te nem tudtad kezelni, mert nem tanították meg kezelni a helyzetet, és a képességeidhez képest irreális elvárásokat támasztottak veled szemben, ne általánosíts.

2014. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem az a típusú szülő vagyok, aki a gyerekéből topmenedzsert akar faragni már az oviban. Magam is „elitgimibe” jártam, ismerem annak minden előnyét és hátrányát. Azt is tudom, hogy míg én a tipikus jótanulú kislány voltam (gimi közepén aztán megjött/elment az eszem, és a tanulásnál fontosabbak lettek a kortárs kapcsolataim), a gyerekem nem az, jó eszű, de nincs benne az a típusú megfelelési kényszer, ami bennem volt gyerekként.


Amit viszont szeretnék: a tanárok ne legyenek kifejezetten rossz fejek (ne alázzák meg a gyerekekeket, ne legyenek totál befásultak, tudják az életkornak megfelelően átadni a tudásukat), és olyan gyerekek járjanak zömében a suliba, akiknek az értékrendje nagyjából egyezik a miénkkel, a tanulás, a tudás legyen érték, ne mondjuk a kinek milye van – tehát ne a fuxos-dzsipes-szilikonos-pofátlan „menő” szülők „kismenő” gyerekei mondjuk (bocs, sarkítottam az érthetőség kedvéért.)


Nézegettem a 8 évfolyamos gimnáziumokat, és vannak köztül azért olyanok is, amelyek nem „versenyistállók”.


Kedves 3. hozzászóló: a lányod milyen 8 osztályosba jár? Gyakorlóiskolába? A lányod alapvetően „hajtós” típus? Hogyan, mi alapján választottad neki ezt a sulit? Nem volt rossz neki felvételizni negyedikesen?

2014. máj. 12. 10:52
 5/32 anonim ***** válasza:
85%
30-an voltunk az osztályban. Nem csak magamról, róluk is beszélek. A gyerekeknek nem való ez a fajta leterheltség, és nem is szükséges a jövőjük szempontjából. Felesleges a nagy mennyiségű lexikális tudás, és tartom a véleményem, hogy nem csak felesleges, de kifejezetten káros is a hajtás.
2014. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló! Sajnálom, hogy ilyen rossz élményeid voltak gyerekként, és pont ezt nem akarom én sem a gyerekemnek. Nem érdekel, hogy megy-e OKTV-re, vagy hogy hányas tanuló (persze értelmes határok között, mivel tudom, hogy jó agya van), tehát nem eredménycentrikus iskolát szeretnék neki, hanem olyat, ahol a tanárokból még nem halt ki teljesen a lelkesedés a hivatásuk iránt, illetve (ahogy írtam) a gyerekek attitűdje sem áll túl távol a miénktől.


A mi sulinkban (és sok környező iskolában, ahogy a barátaimtól hallom) sajnos felsőben elmennek a „jobb” gyerekek, és a „jobb” tanárok is. Sokat vitázhatnánk arról, jó-e a szabad iskolaválasztás, hiszen ennek köszönhető, hogy nagyon nagy különbségek vannak az iskolák között, de ez van, ehhez kell igazodnunk.

Te hová jártál? Gyakorlósuliba? Bp-re? az osztályközösségetek is rossz volt?

2014. máj. 12. 11:01
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Én 8 osztályos gimibe jártam, gyűlöltem 8 évig... az első évben elkönyvelnek valahogy, és azon aztán nyolc évig nem változtatnak a tanárok, hiába változik rengeteget egy gyerek 10-től 18 éves koráig. Egy csomó tök felesleges dolgot tanultunk (latin, filozófia...) ; gimnazistaként, felnőttként kezeltek 10 évesen, én nagyon szenvedtem.

Plusz egy 10 évesről még egyáltalán nem tudhatod, hogy a gimi jó lesz-e neki, lehet, hogy 14 évesen már lesz olyan érdeklődési köre, amivel egy jó szakközéppel jobban járna (pl. építészmérnöknek egy építőipari szakközép, vagy ha IT akkor az, és még sorolhatnám)

A gimnáziumi érettségi nem sok mindenre jó, egy erős szakközép szerintem sokkal többet érhet.

Nekem nagyon jó a nyelvérzékem, én egy két tanítási nyelvű sulival sokkal jobban jártam volna pl.

2014. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Kedves 7.! Nagyon jó szempontot írtál, ez, hogy beskatulyáznak és 8 évig nem tudsz kitörni ebből, fontos szempont tényleg. Eszembe juttattad, hogy nálam mondjuk ez fordítva volt, mert (4 osztályos „elitgimiben”) első évben tepertem, kitűnő is lettem, másodiktól pedig, khm, le*tam a tanulást, és folyton azzal jöttek a tanáraim, hogy „az én képességeimmel” miért nem teperek jobban. Ezt nyilván 15 évesen jobban tudja kezelni az ember, mint 10-11 évesen.


Hogy egy szakközép jobb-e, nem tudom, annyi látszik, hogy a gyerkemnek nagyon erős „természettudományos” érdeklődése van, és azt gondolom, ha ez marad 4.-es koráig, akkor egy gimnáziumban jobban tudnának ezzel foglalkozni. De mondom, az, hogy agyonhajtsák nagyon nem lenne jó, mert ismerem, ami érdekli, abban szárnyal, a többit megcsinálja, mert muszáj, de nincs benne erős megfelelési kényszer.


Te gyakorlóiskolába jártál, vagy csak „sima” 8 osztályosba? A jó nyelvérzéked nem derült ki már alsóban, hogy a szüleid erre alapozhattak volna?

2014. máj. 12. 11:14
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Én sima nyolcosztályosba jártam, nálunk az volt a "baj" velem, hogy végig kitűnő tanuló voltam, nagyon nehéz lett volna kiválasztani, hogy mi érdekelne a jövőben, így sok esélye nem volt szüleimnek se, ők a legjobbat akarták. Még én se tudtam, nemhogy ők :)

Ráadásul én több, mint 10 éve érettségiztem, még az első ilyen osztály voltunk, nem volt tapasztalata a sulinak se :S

2014. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

nem gyakorlósuli, Zeg, Zrínyi gimi.

Lusta, de jó esze van, versenyre nem jár, nem szereti. Ami érdekli, abból erőfeszítés nélkül jó, ami nem érdekli, azt megtanulja a dolgozat előtt. A suli erős, vannak elvárások rendesen, de tudomásul veszik, ha valakinek nem az a célja, hogy mindenféle versenyen minél jobb eredményt érjen el, hogy beleszakadjon a magolásba, de akkor is kitűnő legyen.

2014. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!