Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehet ilyet és mi a véleményet...

Lehet ilyet és mi a véleményetek arról hogy egy szülő abszolút nem akarja Óvodába és iskolába járatni a gyerekét hanem végig az érettségiig magán tanuló lenne?

Figyelt kérdés
Nővérem nem akarja egészséges kisfiát gyerek közösségbe engedni mert szerinte az iskola káros, férjét is mindig bántották, és így el akarja intézni hogy sose járjon suliba óvodába sehova
2021. júl. 1. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is bántottak, de akkor már inkább magánovi, magániskola nem tudom, hogy van-e.

Mert a teljes elzárás, hogy 0 szocializációs közege legyen, az nagyon káros lesz.

2021. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem azt akarja elintézni, hanem azt hogy magántanulóként járjon. Ugyanúgy elvégzi az iskolát, és különórákon, sporton stb közösségbe is járhat. Amíg orvoshoz viszi, közösségbe viszi és a gyerek halad a tananyaggal, addig semmi baj a magántanulósággal, bármi is legyen az oka.

Amúgy nem olyan egyszerű ám elintézni hogy engedélyezzék.

2021. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Az óvoda eleve kötelező.

Iskolában lehet magántanuló, de az se olyan egyszerű, mint az Orbán előtti időkben. Az, hogy a szülő egyszerűen nem akarja járatni, az nem indok.

2021. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rengeteg pénze van a férjének és sok kapcsolata van, nem tudom így sikerülhet
2021. júl. 1. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ja, az is kérdés volt, mi a véleményünk erről.

Az én véleményem az, hogy iszonyúan sokat ártanak vele a gyereknek. Azaz ártanának, de úgyse engedik.

A férj a saját megoldatlan lelki problémáját vetíti ki a gyerekre.

2021. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem gyökér az ilyen szülő. Esetleg említsd meg neki, hogy hadd próbálja meg a gyerek a közösségbe járást, aztán ha őt is bánják, még mindig elég akkor intézkedni.
2021. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ovi kötelező. De ha ennyire nem akarják akkor magán ovi, suli. Waldorf pl. Kevés a gyerek, jók a tanárok.
2021. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
A vélemény az, hogy tönkreteszi a gyereket, ha nem engedi, hogy egészséges kortársi kapcsolatai legyenek normál környezetben.
2021. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg a pénze... akkor ugyanilyen pénzes gyerekek közé akarja berakni, hát voltam gyakorlaton magánoviban gazdag kölykök között...

Hátrányos helyzetű gyerekekkel is dolgoztam és az volt az érdekes, hogy a gazdag gyerekekkel is ugyanúgy bajok vannak, mint a nagyon szegény gyerekkekel..

2021. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vannak tanulócsoportok, 5-6 gyerekkel. Meg esetleg a magániskolák. Amúgy sajnos nem zárja ki ez sem, hogy ott pont lesz olyan gyerek, akik bántja, hiszen pont a problémás gyerekeket hordják ilyen helyekre.

Amúgy lehet valaki magántanuló., ha pl. olyan rendellenessége van, amire nincs speciális iskola a környéken, pl. vak vagy autista. De ha teljesen egészséges, akkor nem egyszerű ezt elintézni. Csak azért, mert a szülő nem akarja?!

Amúgy én valahol átérzem, mert engem is bántottak, és sajnos a gyerekeimet is. De ez a természetes szocializációs folyamat része, még ha fájdalmas is. A gyereknek meg kell tanulni kezelni az ilyen helyzeteket, mert felnőtt korban is lesznek sajnos ilyen emberek. A munkahelyen is kezelni kell ezt, azt nem teheti meg, hogy dolgozni sem jár be.

2021. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!