Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ált iskben ujra be lehetne...

Ált iskben ujra be lehetne vezetni a kisdobos- üttörö rendszert?

Figyelt kérdés
2021. júl. 4. 04:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Értem, de szerintem nincs levédve a név, hogy cserkész. Szóval ha a szülők akarnak, akkor megalapíthatnak egy cserkész clubot, csak kell valaki aki alkalmas cserkészvezetőnek, a suliban a suli engedélyével az egyik teremben lennének a gyűlések, és a szülői hozzájárulás tartaná fent. Ez nem egy teljes állás, szóval a hozzájárulási díjjal a cserkészvezető fizetése is meglenne (heti mondjuk 6 óra 3×2, vagy 2×3 lebontásban), szerintem beleférne.

Vagy akár iskolai kereten belül is meg lehetne oldani.

2021. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
21%

Feleslege. Egyrészt komcsi mozgalom volt, és ennyi.

De honvédség sincs, úgyhogy a kis nyálgépek sosem lesznek FÉRFIAK.

Tisztelet a kivételnek!

2021. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Alex Fly ***** válasza:
16%

Nem lehetne, mivel az úttörőmozgalom a mai napig létetik és működik. Csak az elterjedtsége nem túl jelentős:

[link]

2021. júl. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
62%

Azt gondolom, nehéz lenne manapság ezt a célt megvalósítani. " Az úttörőmozgalom célja: szabad hazában szabad embereket nevelni. A szabad ember tudja, mit várhat másoktól, mivel tartozik másoknak. […] Bátor, becsületes […] mindig igazságra törekszik. ”

– Trencsényi-Waldapfel Imre: Új idők (1946. július 1.)

--- Nosztalgia úttörőtáborban voltam még 3 éve. Zászlófelvonás, önkéntes reggeli torna, vetélkedők, jelmezverseny, kisdobosavatás, stb. A legidősebb pajtás közel járt a 80-hoz, az unokájával volt ott. Nagyon jól éreztük magunkat.

--- Jó lenne valami politika mentes, de ahhoz a mozgalomhoz hasonló, ahol betartható szabályok (6 pont, 12 pont mintájára) , rendszeres találkozások, kirándulások, játékok kötnék le és össze a gyerekeket szabadidejükben, és nem a számítógépen játszanának. A társas létnek hatalmas ereje van!

2021. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
23%
Honvédelmi mozgalom keretében lehetne valamiféle elnevezéssel! A mai fiatalok kezében ott van az okos telo állandóan, ettől nem lesznek izmosabbak ! Kellene valamiféle jugend !
2021. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!